Jak określić płeć kociaka?

Pytanie, jak odróżnić kota kot naprawdę jest istotne dla wielu fanów tych uroczych zwierząt. W pierwszej kolejności, to jest właścicieli odsetek, które mają małe kocięta prawie niemożliwe, aby określić płeć. Więc czasami są zabawne sytuacje.

Wychowany w, powiedzmy, dom gospodarzem magiczny kot, nazwał go Vaska i Behemoth. Nie mija rok, jak "Vaska" lub "Potwór" nagle staje się pełnoprawnym mama, ale z gromadki potomstwa. Tu pasuje tylko do uchwytów głowy.

Istnieje kilka problemów i skrzydło. Na przykład, jak w tym przypadku, zdecydować się na małą kot (lub koty?) Kliczko. Nie nazywaj tego samego zwierzęcia stałe "koteczek" lub "hej!" – Dopóki nie osiągnie co najmniej trzy miesiące życia, kiedy stają się zauważalne oczywiste różnice płciowe.

Nawet znany anegdotę na ten temat. W celu ustalenia tego kota lub kota. wyrzucić zwierzę na ścianie. Jeśli uruchomić – stąd, kot, jeśli uruchomić – absolutnie kota.

Ale, jeśli odrzucić żarty na bok, to prawda: jak odróżnić kota z kotem w praktyce, bez uciekania się do usług licencjonowanego lekarza weterynarii? Jak, takie błahe sprawy o kontakt specjalistą nie jest bardzo wygodne, ale z drugiej strony, w przypadku wystąpienia błędu, co byś zrobił z nieprzewidywalnym potomstwa "kot Vaska"?

To, co eksperci okolicznościach polecam zwrócić uwagę przy określaniu płci młodych kociąt. Główna różnica między uszczelkami i kot jest formą wstawienie i dróg moczowych. Odbytu (w odbycie) są praktycznie identyczne, tworzy niewielki punkt.

Ale bliżej pępowinowej kotka kręgowego może już zauważyć różnicę. W przypadku, gdy drugi otwór (na mocz) posiada kształt kołowy i znajduje się w pewnej odległości od odbytu – na pewno człowiekiem. Odległość między dwoma otworami w nim wynosi około jednego centymetra.

Jeśli wyjście cewki moczowej powstaje w pionowej szczelinie i znajduje się bardzo blisko odbytu, to z dużym prawdopodobieństwem można stwierdzić, że ten kotek.

Dla wygody można sobie wyobrazić taki obraz: lokalizacja kot z tych otworów przypomina wykrzyknik na kota – okrężnicy. Wszystko jest bardzo proste i eliminuje możliwość popełnienia błędów.

Błędy mogą wystąpić, jeśli nie zastosują się do tej reguły i spróbować określić płci zwierzęcia w dotyku – obecność lub brak wypukłości. Zazwyczaj kobiety w małym wieku jest całkiem możliwe, istnieją pewne drobne obrzęk narządów lokalizacji. Z biegiem czasu, rozpuszczają się i znikają, ale może to doprowadzić do naturalnego renderowania w ustaleniu płci kociaka.

Przy okazji, noworodka kotek moszny prawie niewykrywalne, a to może ponadto mylić sytuacji.

Dlatego, aby uniknąć tych błędów. Lepiej ufać zaleceń ekspertów, a następnie ich porad opisanych powyżej. Tak będzie bardziej wiarygodne.

Share →