Jak podlewać storczyki w domu?

Jak podlewać storczyki w domu?

Kluczem do sukcesu w uprawie storczyków – terminowe zabiegi wodne. Jeśli chcesz, aby kwiat dorosnąć zdrowe i piękne, trzeba dokładnie wiedzieć, co jest poprawne storczyki podlewania.

Wiadomo, że najczęstszą przyczyną śmierci rośliny jest nadmierna wilgoć, która jest o wiele bardziej niebezpieczne niż przedwczesnej podlewania. Wielu początkujących ogrodników uwierzyć, że podlewanie storczyki w domu musi być nie więcej niż raz w tygodniu. Ta opinia jest źle i może powodować negatywne konsekwencje. Miejmy zrozumieć wszystkie niuanse.

Woda i fotosyntezą – Czy istnieje związek?

Jeśli możesz uczestniczyć w zajęciach w szkole kochał biologii, pewnie pamiętasz, że wszystkie procesy chemiczne zachodzące w roślinach, zwany fotosyntezą. I wymagają światła słonecznego. Nie będziemy znowu wdawać się w szczegóły programu szkolnego, i po prostu powiedzieć, że storczyki, do asymilacji glukozy i tlenu, energia światła jest potrzebne w połączeniu z dwutlenku węgla i wody.

Korzenie roślin absorbują wodę z rozpuszczonych soli mineralnych i podnieś ją. Nie (pod wpływem pewnych reakcjach chemicznych) wodę przekształca glukozę, chlorofilu i białka niezbędne do wzrostu roślin. Istnieje kilka kluczowych czynników, w którym zgadza orchidei «napój» wody. Przyjrzyjmy się im.

Tak, że woda może przejść do głębszych warstw rośliny, liście storczyka powinny przyjść do absorpcji światła. I to musi świeciło słońce. Dla niektórych storczyków bardziej dla innych – mniej.

Każda roślina ma swój własny odcięcia, który steruje jego wzrostu i rozwoju.

W lasach tropikalnych storczyków zawsze wystarczająco dużo światła i wilgoci. A tu w domu sytuacja jest inaczej. Gdy światło jest zbyt niski, roślin «sen»,

Sytuacja ta stwarza duże niebezpieczeństwo dla storczyków, a często powodują gnicie systemu korzeniowego. Dokładniej, przyczyną próchnicy jest złe podlewanie w tym czasie.

Tak długo, jak słońce świeci na storczyków w wystarczających ilościach, stale sygnał do absorpcji wilgoci. W tym czasie, roślina wymaga obfitego podlewania. Ale jak tylko natężenie światła spada poniżej wejściowym sygnału odcięcia. Od tej chwili podlewania powinny być zredukowane lub całkowicie zatrzymać (w zależności od rodzaju storczyków), poza woda zacznie zniszczenia korzeni, a następnie rośliny.

Czynniki wpływające na zużycie wody

Nic dziwnego, że storczyki są posadzone w doniczkach przejrzyste. Jest to konieczne w celu monitorowania stanu korzeni. Chcesz zobaczyć orchidei należy podlewać czy jeszcze nie, wystarczy spojrzeć na jego korzeni.

Jeśli końcówki są czerwonawe lub zielony odcień – Storczyków znajduje się w aktywnej fazie wzrostu. Wystarczy, światło słoneczne i obficie podlewać można bez strachu przed gniciem. Korzenie są dobrze wyposażone, z wilgoci i niech ją przetwarzania dla dobra całego zakładu.

Jeżeli wierzchołki korzeni lekko zamknięta, ale punkt wciąż rośnie – roślin małej ilości światła. Można przenieść kwiat na oświetlonej części i obficie podlewać dalej. Całkowicie zamknięte wskazówki wskazują na bardzo słabe oświetlenie.

W tym przypadku nadmiar wilgoci może poważnie zaszkodzić zakładowi.

Innym czynnikiem, który wpływa na szybkość zużycia wody – transpiracja (parowanie wody z liści). Silniejszy transpiracji, bardziej natarczywe sygnalizowane jest do korzeni. Proces ten zależy od światła słonecznego i wilgoci.

Aby proces transpiracji była jak najbardziej skuteczna, trzeba następujący współczynnik wilgotności i temperatury otoczenia: 50-60% wilgotności w 28-33 stopni Celsjusza. W takim tempie, woda będzie kierowana do rozwoju nowych komórek w rozwoju zielonej masy korzeni i łodyg.

Apartamenty miasta są daleko od tych warunków, które są niezbędne do prawidłowego wzrostu storczyków. Dlatego konieczne jest, aby postawić zakład w pokoju, który spełni ich potrzeby. Nie jest konieczne, aby umieścić garnek storczyków w pełnym słońcu – wybrać miejsce, z rozproszonym i jasnym oświetleniu.

Zimą, pożądane jest, aby usunąć kwiat od grzejników, ponieważ są one zbyt suche powietrze. Również w zimnych porach roku rośliny potrzebują więcej światła, które mogą być organizowane za pomocą świetlówek. Jeśli należy do storczyków «spanie» wpisz, dać sobie spokój.

Przestań karmienia, pojenia tylko lekko zwilżyć glebę.

Jak i co storczyków wody?

Jak często wymaga podlewania w domu, trudno powiedzieć. Tutaj należy skoncentrować się na stan gleby. Podłącz w doniczce z kwiatem małym drewnianym kijem.

Przed wody rośliny, patrz, tam były ślady wilgoci na patyku. Jeśli tak – Czas nawadniania jeszcze nie nadszedł. Jeśli kij jest całkowicie suchy – bezpiecznie zorganizować kwiatów zabiegi wodne.

Można poruszać się i waga garnka z zakładu. Jeśli jesteś przekonany, że nadszedł czas, aby podlać roślinę, złapał garnek storczyków i spróbuj zapamiętać jego ciężar. I za każdym razem, przed podlewania roślin, zważyć w ręku.

Co pić wody orchidea? W naturze rośliny alkoholi deszczowej, który charakteryzuje jego miękkość. Jeśli mieszkasz w sektorze prywatnym, a masz możliwość zbierania wody deszczowej – Użyj go.

Orchid tylko powiedzieć dziękuję za taką opiekę. Zima (jeśli zakład nie posiada stan spoczynku i całorocznego wzrostu i rozwoju) mogą być podlewane nią stopić wody, wstępnie ogrzanego do temperatury pokojowej.

Aby określić odpowiednie parametry, należy użyć specjalnego narzędzia. Pamiętać, różne rodzaje storczyków różnie reagują na sztywność i kwasowości wody. Przykładowe ceny to: sztywność – 2 do 7 °dH. kwasowość – od 5,5 do 6,5 pH.

Kilka praktycznych porad

Teraz już wiesz, co jest konieczne, aby woda woda orchidee i jak ustalić okres zabiegów wodnych. Nadszedł czas, aby dowiedzieć się, – jak najlepiej wykonywać te procedury w domu. Rozważmy kilka sposobów.

Przy użyciu ciepłego prysznicem

Umieść orchidea w łazience i ustaw drobny prysznic natrysku. Po podlaniu, spuścić nadmiar wody, nie zapomnij, aby wstrząsnąć kropelek z zatok i rdzeń rośliny. Woda może być ogrzewany kwiat, jeśli istnieje taka potrzeba.

Aby to zrobić, należy użyć gorącej wody po kilku zestawów 10-20 sekund w odstępach 10-15 minut.

Zanurzenie

Weź miskę z ciepłą wodą (temperatura powinna wynosić od 20-35 stopni). Umieścić garnek z roślin tam przez około pół godziny. Po zabiegu orchid należy pozostawić na 20-30 minut, aby pozbyć się wilgoci.

Nie jest konieczne, aby podlewać storczyki wszystko jedno wody – za każdym razem zmienić. Zwłaszcza, jeśli nie jesteś pewien, co do zdrowia systemu korzeniowego kwiat. Infekcje grzybicze mogą łatwo rozmnażają się w warunkach wilgotnych i może trafić wszystkie kwiaty.

Za pomocą lejka

Sposób ten nadaje się, gdy nie ma czasu na dwóch poprzednich. Ale ma kilka wad. Po pierwsze dlatego trudno równomiernie nawilżyć podłoże.

Po drugie, należy upewnić się, że miska jest na lewo od nadmiaru wody. I po trzecie, do podlewania Nie używać metalowych może podlewania, w końcu powstać szkodliwe związki, które są szkodliwe dla korzeni.

Sposób rozpylania

Metoda ta jest odpowiednia dla storczyków, które są uprawiane w korze (bez podłoża). W tym przypadku korzenie wysychają szybciej niż w glebie. Przeprowadzić procedurę polecaną natrysku rano.

Cóż, teraz wiesz, jak prawidłowo podlewać storczyki w domu. Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomoże Ci rosną zdrowe i piękne rośliny, które będą prawdziwą ozdobą Twojego domu!

Share →