Jak pozbyć się moli?

Jak pozbyć się moli?

Jak pozbyć się moli? Istnieje ponad 40 gatunków motyli, a wśród nich największe niebezpieczeństwo apartamentów, w których żyjemy, są gatunki, takie jak meble, mol mol płaszcz skóry, ćmy, mole ubrania grzyby i ziarna (żywności) mol.

Mole – to nie tylko fruwające stworzenia w swoim mieszkaniu (ćmy i motyle), gąsienice, które wyrządzają nam krzywdę, jedzenie ubrania, ziarna roślin. Oznacza to, że pojawienie się motyl ćmy powinny służyć jako sygnał dla ciebie, że gdzieś, prawdopodobnie w ubrania, które rozpoczęły się ćma zjada ją i łupy. A potem trzeba użyć pewne kroki, aby pozbyć się moli utworów, w przeciwnym razie jej jeść i rozmnażać się w dużą liczbę osób.

Najpierw musisz dowiedzieć się, gdzie mól zatrzymany. Przeciwnie, w tym samym pomieszczeniu, w którym spełnione i Moleva motyl. W przypadku zwykłych pomieszczeń, to jest prawdopodobne, gdzie w odzieży.

Jeśli w kuchni, to, najprawdopodobniej, żywi swoje ziarna zapasów.

To jest wielkie niebezpieczeństwo dla nas są larwy (gąsienice) ćmy, nie motyle. Na przykład, tylko na jeden dzień, jeden larwy ćmy w stanie łatwo przegryźć dziurę w wełnianej lub pół-wełniany sweter. Jest to tylko jeden mol.

A co można dużo moli? Oni po prostu nie zostawić swoje ubrania i tor i się jej ekran.

Dlatego też, aby temu zapobiec, trzeba pozbyć się moli.

Mole nie lubi światła słonecznego i ruchu. I tak często skończyć w ciemnych szafach i zjada brudne ubrania, i że długi czas nikt nie miał na sobie. Dlatego też, jeśli nie będziesz nosić przez długi czas, mycia wstępnego oraz oczyścić je, a następnie umieścić w plastikowych workach. Płaszcz zaleca się pakować w przypadkach ciężkiej pracy, w której musisz umieścić kolejną antymonopolowego lek. Przed zapakowaniem jej ubrania dobrej drgania.

Mol słabo przyczepione do włókien lub tkanin futra, więc mogą łatwo wypaść z ubrań.

W naszych szafach często żyje Wełniane mola. Wiszące i Futro mola łącznie zwane wełny i ćmy, które mogą żyć nawet do 2 lat. Wiele osób może jeść wełny kreta – i wełny i piór, filcu, aksamitu i naturalne, a także książkę wiązania może dojść do jej potrzeb. Wełna mogą występować mol, w temperaturze 0 ° i powyżej.

Jest również w stanie żuć plastikowe torby i tkanin syntetycznych.

Aby pozbyć się moli z wełny mogą korzystać z dichlorfos – potężnego narzędzia przeciwko ćmy wełny. Aby odstraszyć krety z wełnianych elementów może być używany liści eukaliptusa, naftalenu, Shag, korzenie lawendy. Motyle przestraszyć ćmy stanie zapach tytoniu, pokrzywy, pieprz, geranium i mydłem truskawkowym. Moli przestraszyć odzieżowe zdolnego lawendy i olejku jodłowego. Aby to zrobić, tampony nasączone jodła lub lawendowy olej umieścić w szafie z naszych rzeczy.

Ale musisz wiedzieć, że wszystkie leki ziołowe są stosowane jako środek odstraszający. Ale to nie znaczy, że sukienka nie można dostać moli, chociaż prawdopodobieństwo takiego spadku. Jeśli Twoja szafa rozpoczęła się moli, jest obecnie mało prawdopodobne zniechęcić pęczek lawendy.

Aby wyeliminować ćmy skorzystać z innych metod, w szczególności chemii.

Jako środek do odstraszania mole (repelenty moth) można używać brykietów lub tabletek ze stopu kamforę i naftalen, który ma w stosunku wagowym od 4 do 1. Są one umieszczone w górnej części obudowy. Pary naftalen i kamfory zstąpi i wypełnić je wszystkie zamkniętą przestrzeń, która nie pozwala motyle ćmy składają swoje jaja. Oznacza to dobrze, ale tylko dla ludzkiego zdrowia, jest to niebezpieczne, zwłaszcza, gdy stosuje się dużą ilość tych środków chemicznych.

Dobry środek na mole się naftalenu. Był używany nawet dziadków. Ale także służy jako jedyny środek odstraszający, i nie jest w stanie zabić większość moli i ich jaja.

I w oparciu o najnowsze dane otrzymane przez naukowców lotne naftalenu może prowadzić do raka zarówno ludzi jak i zwierząt.

Istnieją również Mola Kuchnia. takich jak zboża, który opisuje swoje larwy w ziarna, zboża. Aby zwalczyć tę ćmę nie jest skuteczne środki, aby znaleźć jak łatwo jest wyrzucić wszystko zepsute jedzenie (ziarna, zboża) i umyć wszystkie przypadki były przechowywane w wodzie z mydłem, a następnie czystą wodą. Możesz gniazdo w szafka z tłuszczu ocet szczotką. Do szafy wysuszone, to będzie trwało, gdy otwarte. Oraz dalszego mol nie rozpocznie się swoimi ziaren i fasoli są najlepsze przechowywane ziarna zbóż w pojemnikach szklanych (słoiki), a nie, na przykład, w pudełkach papierowych.

Gdy mamy do czynienia z molami kuchni nie używać żadnych środków chemicznych, ponieważ można otruć siebie.

Ogólnie rzecz biorąc, można użyć tych metod do walki z ćmy:

1. Odrzuć wszystko zjedzonych skażone jedzenie.

2. Wstrząsnąć dokładnie wszystkie moje ubrania, mycia i czyszczenia.

3. Stosowanie repelentów chemicznych i przyrodniczych przed molami.

4. Zachowaj wszystkie rzeczy żywności.

Share →