Jak pozbyć się plam starczych na twarzy?

Jak pozbyć się plam starczych na twarzy?

Miejsca, piegi są konsekwencją pigmentacji skóry. Pojawienie się takich wad, zwłaszcza na twarzy, a nie kobiety chętnie je krępuje i psychologiczne przyczyny braku bezpieczeństwa. Jakie są przyczyny pojawienia się plam pigmentacyjnych i jak się ich pozbyć?

Przyczyny przebarwień.

Pigmentowe, lub jak się je nazywa, ostuda może pojawić się na twarzy, pleców, szyi i dekoltu. Najczęstszymi plamy starcze występuje u kobiet w ciąży, z reguły, znikają w krótkim czasie po urodzeniu. Ale są przypadki, gdzie pozostają przez dłuższy czas. Inne przyczyny plam pigmentowych można wątroby i nadnerczy, pęcherzyka żółciowego, zaburzenia narządów przewodu pokarmowego, niedobór witamin, i obejmują one dojrzałość płciową. Dodatkowo, pojawienie się plam starczych na powierzchni może być spowodowane przez wystawienie na nadużywanie słonecznym zakłócić funkcjonowanie narządów wewnętrznych, a także ze względu na kontakt skóry z różnych chemikaliów.

Pod wpływem tych wszystkich czynników jest nierównomierne rozmieszczenie melaniny (pigmentu), dzięki czemu skóra wydaje się ciemne plamy. Co do zasady, plamy nie powodują szkód dla zdrowia ciała, chyba że jest to awaria narządów wewnętrznych.

Często jeden z powodów, dla których pojawienie się plam pigmentowych jest brak kwasu foliowego w organizmie. Aby wypełnić swoje rezerwy w organizmie powinno zawierać w swojej diety więcej warzyw, zwłaszcza kapusta, szpinak i różne odmiany sałaty. W celu prawidłowego ustalenia przyczyny plam starczych, należy przejść kompleksowe badania i odwiedzić dermatologa.

Jeśli przyczyna nie jest pigmentacji skóry efekt promieniowania UV, a następnie wyeliminować je będzie dużo łatwiejsze.

Jeśli danego przypadku, plamy starcze pojawiają się z powodu ciężkiego ekspozycji na słońce, należy podjąć środki zapobiegawcze. Przed udaniem się na ulicy powinny być stosowane do ochrony przeciwsłonecznej twarzy, który ma SPF co najmniej 40. W przypadku długotrwałego przebywania na słońcu powinny być ponowne stosowanie kremu ochronnego do skóry, a jeśli na nim umieścić więcej tonalny proszku, właściwości ochronne kremu wzrasta od czterech godzin do sześć. Dodatkowo, w lecie nie powinna być zaniedbywana przez noszenie kapeluszy z szerokim rondem, panie i panowie, czapki z osłon i okulary przeciwsłoneczne.

Na wysokości wakacjach każda kobieta chce mieć piękną opaleniznę. Tak więc stosuje się filtr jest niezbędne, nie tylko na powierzchni, ale również dla organizmu. Ponadto, najlepiej latem używać kosmetyki dekoracyjnych, które jest złożone z filtrami UV. Oraz ich różnorodność menu produktów bogatych w witaminy A, B i C.

W okresie ciąży i po porodzie w celu wyeliminowania plam pigmentacyjnych lub bielenie należy starannie wybrać kosmetyki wybielające, ponieważ składają się one, co do zasady, zawierają substancje, które mogą być szkodliwe dla płodu i wpływają na jakość mleka.

Metody usuwania ciemnych plam.

Aby wyeliminować przebarwienia mogą używać kremu apteki "Skinoren"Zastosuj się dwa razy dziennie na oczyszczoną twarz. Długotrwałe stosowanie takich kremów wynosi od jednego do trzech miesięcy. Zaletą kremu, że tylko wybielić uszkodzeń skóry, bez zmiany koloru skóry zdrowej.

Pozbyć się plam starczych może być przekształcony w salonie kosmetycznym lub w domu na podstawie receptur tradycyjnej medycyny.

W Salony piękności wyeliminować ciemne plamy przy użyciu masek wybielania mikstury oparte i kwas salicylowy. Ponadto skutecznie wyeliminować plamy starcze i przy użyciu procedur tlen stymulowanie przez które skóra jest nasycona tlenem i uwolnienie nagromadzonych toksyn. Szczególnie potrzebne tego rodzaju zabiegu palenia kobiet i kobiet żyjących na obszarach o niekorzystnych warunkach środowiska.

Często pacjent, aby pozbyć się plam starczych używanych Peeling chemiczny kwasem glikolowym. W zależności od obszaru zmian i stopnia zabarwienia można stosować stężenia kwasu w zakresie od dwudziestu do sześćdziesięciu procent. Prowadzenia takiej odrywanie usuwa stare skóry z górnej warstwy, co umożliwia szybszą regenerację. Po przywróceniu plam barwnikowych skóry już nie powstają.

Również łuszczenie wykorzystuje się ultradźwięki do usuwania warstwy rogowej skóry, przy czym wprowadza się w nich składników odżywczych zmniejszyć.

W celu wyeliminowania plam pigmentacyjnych i Estheticians użyć bardziej radykalnych metod, w tym stopniowego (multi-sesji) usuwa wierzchnią warstwę skóry, płytkie, piaszczyste dysze okruchy. Ponadto, w ostatnich terapii laserowej jest szeroko stosowane do usuwania przebarwienia skóry.

Środki ludowe wyeliminować ciemne plamy.

Poniższe receptur tradycyjnej medycyny w celu wyeliminowania plamy barwnikowe dają efekt rozjaśnienia i uczynić je mniej widoczne. Fundusze te są zalecane do zastosowania jedynie do obszarów pigmentacji, a po zabiegu smarowania obszarach poddanych krem ​​odżywczy. Dla bardziej wyraźnym efektem tych procedur powinny być wykonywane codziennie, kilka razy.

Kislyak od czasów naszych babć stosowanych w celu wyeliminowania ciemne plamy. Balsamy do ciała z zsiadłego pożądane jest, aby właściciele suchym rodzaju skóry. Czas ekspozycji na działanie kwaśnego witryn pigmentacji piętnaście minut, po którym wszystkie potrzebne do płukania.

Kwaśnego jogurtu można zastąpić, jak serwatka, kefir.

Aby wyeliminować przebarwienia dla tłustej skóry skutecznie pomaga typu maski chrzanu ziemi i jabłka, podjęte w równych proporcjach.

Sok z cytryny jest również skutecznym środkiem do wybielania plam pigmentacyjnych. Należy rozcieńczyć 1 łyżkę sok z cytryny z 10 łyżkami wody. Powstałe Smarowaną mieszaninę kilka razy dziennie chorobowo skórę.

Maska skrobi i soku z cytryny jest również wspólna ludowym, aby pozbyć się przebarwienia. Rozcieńczyć łyżkę soku cytrynowego skrobi z wytworzeniem gęstej zawiesiny, którą należy następnie nałożyć na ciemnych plam na 20-25 minut.

Oprócz soku z cytryny, aby skutecznie usunąć przebarwienia pomaga sok grejpfrutowy, ogórek, sok z granatów świeżych liści pietruszki i mniszka lekarskiego. W ciągu dnia konieczne jest, aby zwilżyć miejsc pigmentowych żadnych z tych soków.

Kosmetyki glinki mogą być również skutecznym narzędziem w walce z pigmentacji. Aby przygotować maski należy wziąć pół łyżkę glinki i rozcieńczony sok z cytryny do masy o konsystencji pasty. Otrzymaną masę muszą być zastosowane do zabarwionych obszarów skóry i odstawić na 20 minut, a następnie płukanie w ciepłej wodzie.

Oprócz cytryny, można użyć granatu, ogórek, sok grejpfrutowy oraz sok z natki pietruszki. Ponadto, w ten sam sposób, to może być rozcieńczony glinki twaróg, 3% roztworu nadtlenku wodoru z niewielką ilością wody.

W przypadku przebarwienia na ciele mogą wziąć kąpiel z glistnika.

Share →