Jak pozbyć się worków pod oczami i obrzęk powiek: Porady

Jak pozbyć się worków pod oczami i obrzęk powiek: Porady

Dowiedz się, jak pozbyć się worków pod oczami i obrzęk powiek

Worki pod oczami jest konsekwencją starzenia się skóry, ale ich obecność może być również spowodowane przez brak snu, alergii i nawyków, które promują retencji wody.

Spróbujmy dowiedzieć się, jak zmniejszyć worki pod oczami za pomocą szybkich metod i strategii długoterminowych.

Szybkie sposoby naprawienia problemu

Pij dużo wody

Pojawianie się worków pod oczami mogą być spowodowane zatrzymaniem wody w organizmie z powodu wysokiego stężenia soli w tej dziedzinie. Tak, można obudzić się z workami pod oczami, jeśli jeść słone lub kolację, na przykład, jeśli płacze w nocy.

Spróbuj pić więcej w ciągu dnia czystej wody, ale nie pić dużo płynów przed snem, inaczej będzie gromadzić się w organizmie podczas snu. Ponadto, należy unikać jedzenia słonych pokarmów w godzinach popołudniowych, i pobyt z dala od napojów, które mogą prowadzić do odwodnienia – kawy i alkoholu.

Uspokój skórę wokół oczu coś zimnego

Każdy słyszał, że jeśli cięcia plasterków ogórka i umieścić je na swojej oczu, obrzęki i worki pod oczami są zredukowane. Jednakże, jest to, że aby usunąć worki i obrzęki pomaga zimna i plasterki ogórka całość jest idealna do tego celu kształtu, wielkości i fakturze.

Ogórek może zastąpić torebek herbaty. Są idealne do tego celu worki z herbaty ziołowe z rumianku lub mięty. Powinny one być mokra i trochę schłodzić w lodówce lub zamrażarce, przed umieszczeniem w oku.

Możliwe jest również do chłodzenia przez 15 minut w lodówce lub zamrażarce i dwoma łyżeczkami wprowadzanych do oka po zarysu oczodołu i pozostawić do stanu równowagi.

Alternatywnie, można zawsze mieć w lodówce kostki lodu i korzystać z nich w razie potrzeby, kładąc na cienkim ręcznikiem w okolicach oczu.

Strategie długoterminowe

Walka z alergią

Worki pod oczami mogą być wynikiem alergii, która wywołuje stan zapalny na twarzy. Należy pamiętać, że nadszedł czas, aby walczyć sezonowe alergie. Jeśli wiesz, że podlega tej chorobie, należy unikać jego źródeł – kwiaty, zwierzęta i kurz.

Wybierz poprawną pozycję do spania

Ludzie, którzy lubią spać na brzuchu lub na boku bardziej prawdopodobne, aby obudzić się z worków pod oczami, jak te stanowią promocję nagromadzenia się płynu w strefie nocnej. Więc nie zdziw się, jeśli zauważysz, że torba w jednym oku nieco większe niż w innych. Staraj się spać na plecach więcej niż żołądka lub stronie.

Ponadto, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w godzinach porannych w postaci worków pod oczami i opuchliznę objęte kierownika innej poduszce. Pamiętaj, że jeśli twoja głowa będzie na łagodnym zboczu w dół, ciecz nie będą zbierane w nocy pod oczami.

Pamiętaj, że skóra twarzy wymaga delikatnego opieki

Skóra twarzy jest bardzo delikatna, a zwłaszcza w obszarze pod oczami. To jest łatwe do uszkodzenia lub osłabienia, które mogą spowodować pojawienie się większej liczby dużych worków. Aby tego uniknąć, należy dbać o nią w następujący sposób:

  • Czy iść do łóżka z makijażem. Związki chemiczne zawarte w kosmetykach mogą podrażniać oczy w nocy. Pamiętaj, mycie twarzy przed snem jest ważnym elementem higieny.
  • Delikatnie przeprowadzenia procedury pielęgnacji skóry. Nie trzy osoby, kiedy umyć i osuszyć ręcznikiem, może osłabiać skórę wokół oczu. Użyj dobrej usuwania makijażu, umyć go lekko, a potem tylko delikatnie ręcznikiem impregnowanego nadmiaru wilgoci.
  • Nawilżające skórę każdego wieczoru. Aby utrzymać elastyczność skóry, nie zapomnij go nawilżają co noc (do tego celu najlepiej balsam nawilżający lub oleju).
  • Użyj ochrony przeciwsłonecznej codziennie. Wpływ światła słonecznego może spowodować, że skóra wokół oczu staje się jeszcze bardziej kruche.

    Aby chronić skórę, stosowanie ochrony przeciwsłonecznej na co dzień, nawet w zimie.

Zmień swoje nawyki żywieniowe

Słone kolacje połączone z kilku koktajli może wywołać pojawienie się worków pod oczami, pamiętaj o tym. Oraz w celu zapobieżenia temu, aby wprowadzić następujące zmiany w swoim stylu życia,

Zmniejszyć ilość soli, która dodawania do żywności

Start z redukcji soli w połowie lub, jeśli określono, po prostu zrezygnować sól dodawana do żywności. Wkrótce można się przyzwyczaić do niego i był zaskoczony, jak smaczne jedzenie może być bez dodawania dużych ilości soli. Ponadto, zrezygnować z dodawania soli w pieczenia i jedzenie mniej soli w godzinach popołudniowych.

Jedz mniej alkoholu

Picie alkoholu powoduje zatrzymywanie wody, więc mniej alkoholu pijesz, tym mniej będzie poranną opuchliznę. Jednak, jeśli pić wieczorem, na przemian alkoholu z równą ilością wody do niego i, oczywiście, próbować pić koktajl trwać kilka godzin, a nie minut przed snem.

Jeśli nie ma wyraźnego powodu produkuje duże torby i cienie pod oczami i zmiany nawyków nie zmienia sytuacji, należy skonsultować się z lekarzem. Być może twoje torby lub kręgi pod oczami spowodowane przez choroby.

Zobacz, jak zrobić masaż hiszpański modelowania twarzy i szyi:

Share →