Jak pozbyć się wszy?

Jak pozbyć się wszy?

Raz były czasy, w których ludzie cierpią z powodu szalenie małe, ale strasznie niewygodne dla współżycia owadów. Czas mijał, a wydaje się, że ludzie byli w stanie pozbyć się ich niebezpieczna okolica. Ale nie było. Wszy mają niesamowitą zdolność do przetrwania i reprodukcji, więc ciągle pojawiają się w naszym życiu.

Zwykle przynoszą dzieci do domu z przedszkola lub szkoły – tylko jedno dziecko obok wszy zakażonych całą grupę, a nawet więcej. Ale nie wpadaj w panikę na widok tych owadów. Jak pozbyć się wszy powiemy na stronie Izbavitsya.ru.

Gatunek wszy

Istnieje kilka typów owadów. Wszystkie one żywią się krwią swego pana, z którymi spędzają całe swoje życie. Różne rodzaje wszy więcej niż sto.

Człowiek może napotkać poważne, wiszący, wszy łonowe i ploschitsy.

Całe życie tych owadów składa się z kilku etapów: dorosły samica składa jaja, które przechodzi w stan larwy, ona z kolei staje się nimfy i dorosłych. Temperatura sprzyja składanie jaj – 28-30 stopni. Kleje toksycznych dla matki jaj do każdego szmatką nie pozostawiającą włókien. Lub włosów Następnie larwy rozwijają prawie całkowicie zależny od temperatury otoczenia.

Czas trwania całego cyklu larw wynosi około dwóch tygodni, a wszystkie żywotności głowicy lice trwa 4 tygodnie. Cootie dolgozhitelnitsa, w porównaniu z dyrektorem – mieszkała przez dwa miesiące.

Ty zaczął wykazywać łyse miejsce? Przyczyną utraty włosów może pomóc znaleźć.

Objawy wszy

Niektórzy uważają, że w porządku. Aby pozbyć się wszy i chronić się przed ich wygląd na tyle, aby zachować czyste włosy. Jednak te owady preferują czystą głową. Dlatego każdy, kto jest stale narażone na ryzyko zakażenia przez te owady.

Chociaż są one bardzo trudne do określenia – w trakcie kontroli można zauważyć małe, białe kulki w jej włosy – to jajka składane przez samice.

Głównym objawem obecności wszy można tolerować swędzenie skóry głowy. To dlatego, że owady gryzienia przez skórę i do rany wstrzyknięto ślinę. Kilka dni po zakażeniu pojawiają się czerwone plamy skóry ukąszenia.

Aby upewnić się, że wszy rozliczane na głowie tyle włosów dzieli się na rozstanie – zobaczymy akumulacji białym pyłkiem. Tablica ta jest utworzona z kolonii gnidy (jaja wszy tzw). A dorośli widać gołym okiem – wyglądają jak małe czarne kropki na włosy.

Przyczyny zakażenia

Zakup takie niepożądane okolica jest zupełnie przypadkowe. Na przykład, wystarczy odwiedzić każde miejsce publiczne (plaża, transportu, itp) wraz z osobą zakażoną. Można je przenieść do nowego hosta poprzez rzeczy.

Na przykład, wszy łonowe mogą rozprzestrzeniać swoją ofertę o istnieniu w basenie lub w wannie, jeśli dwie osoby stosować jeden ręcznik.

Na jednej strony w przypadku głowy wszy jest dość rzadkie, ale nie mogą być traktowane lekko, do higieny osobistej, aby nie myśleć o tym, jak pozbyć się wszy i jak uniknąć negatywnych konsekwencji.

Z reguły, w naszym czasie jest konieczne pozbyć się wszy na głowie dziecka. Można je przenieść do innego głowie, gdy dzieci się zmieniają kapelusze, powiesić ubrania w szatni obok głowy stłoczeni, używając cudzego grzebienia i gry zabawki innych ludzi. Jeśli tak się stanie, dziecko musi być odizolowane od innych dzieci i powrócić do zespołu będzie mógł dopiero po całkowitej regeneracji.

Jak pozbyć się wszy

Wszystkie narzędzia można podzielić na medyczne i folku. Były to:

  1. Szampony specjalne mają na celu pozbycie się wszy. Korzystanie z nich jest niezbędne do ściśle przestrzegać instrukcji.
  2. Specjalne środki pozbycie się wszy. Należą medifoks i nittifor. Pierwszy z nich musi być rozcieńczony przed użyciem w odpowiednich proporcjach i stosować na czele z wacikiem, a następnie zmyć przy użyciu szamponu. Aby pozbyć się wszy za pomocą Nittifor trzeba umieścić go na włosy i skórę głowy, przykryć włosy z szalikiem. Zmyć oznacza, że ​​można w 40 minut z mydłem i należy rozczesać gnidy cienkimi ząbkami.
  3. Ponadto za pomocą narzędzi, takich jak maści, fenylobutazonu borowego, propolisu.

Środki ludowe , pomaga pozbyć się wszy:

  1. Ocet lub nafty. Fundusze te są towarzyszy gwałtowny specyficznym zapachu, który pozostaje przez pewien czas po użyciu.

    Środki te muszą być stosowane w głowę szalik i płaszcz z polietylenu co najmniej pół godziny. Wadą tego procesu jest fakt, że po wykorzystanie tych funduszy zostanie osłabione włosy, znikną i tracą swoją elastyczność (przerwa).

  2. Jako środek na wszy mogą wykorzystać sok żurawinowy.
  3. Możesz używać olejków eterycznych z drzewa herbacianego i lawendy.

Dzieci negatywnie odnoszące się do procedur wydalania tych pasożytniczych owadów, jak większość środków ma ostry zapach. Zdarza się, że nie jest jeszcze reakcja alergiczna.

Należy również mieć na uwadze, że lice są zdolne do szybkiego i łatwego dostosowywania się do działania leków, ponieważ, z których ta ostatnia staje się nieskuteczne. więc nie zniechęcaj się, jeśli coś nie działa – tylko trzeba stosować inne sposoby, aby pozbyć się wszy.

Nie wiem, jak zebrać włosy? Należy zapoznać się z ciekawych opcji do układania włosów.

Share →