Jak pozbyć się zaparcia zawsze poprzez odżywianie i ćwiczenia?

Jak pozbyć się zaparcia zawsze poprzez odżywianie i ćwiczenia?

Zaparcia – usterka jelita, gdzie występuje defekacji w odstępach kilku dni lub występuje z wielką trudnością i towarzyszy bolesnych doznań. Zaparcia wiązać nie tylko niewygodne. Jak wynika z zaparciami szybko się zmienia nastrój, człowiek staje się drażliwy, zwiększone zmęczenie, cierpisz na bezsenność. Dodatkowo, zmniejszona odporność, człowiek staje się podatny na wiele chorób.

Problemy z defekacji może prowadzić do nieprzyjemnych chorób, takich jak hemoroidy, zapalenie odbytnicy lub, co gorsza, raka jelita grubego. Dlatego problemem zaparć należy zwalczać natychmiast.

Przed uczenia się, jak pozbyć się zaparcia, trzeba zrozumieć przyczyny jej występowania. Być może przyczyną jest słaba perystaltyka, które mogą być spowodowane przez charakterystyki fizjologiczne układu trawiennego lub niedostateczną aktywnością fizyczną człowieka. Częściej jednak główną przyczyną zaparć – złe odżywianie, w którym ludzkie ciało dostać produkty rafinacji gęste i energii, a minimalna ilość błonnika.

Problemy z wypróżnienia są powszechne u kobiet w ciąży. Może to być również spowodowane poprzez leki niektórych bezpośrednio hamują perystaltykę. Zaparcia mogą być spowodowane przez niektóre choroby układu pokarmowego i układu hormonalnego i nerwowego napięcia (stres, depresja, a m. N).

Jak pozbyć się zaparcia ogólnych zasad

Każdy problem z defekacji boli, pytając: „Jak pozbyć się zaparcia zawsze?” Istnieje kilka sposobów radzenia sobie z tej delikatnej kwestii. Po niżej wymienionych wskazówek, można pozbyć się przewlekłych zaparć. Tak więc, pozbyć się zaparcia, możesz:

Z diety

Odżywianie odgrywa ważną rolę w walce z tego delikatnego problemu. Przede wszystkim staram się jeść w tym samym czasie, podczas gdy dokładnie żuć. Koncentruje się na żywności pochodzenia roślinnego, bogaty w błonnik (świeże warzywa, owoce, orzechy). Co do chleba, a następnie dać pierwszeństwo pieczenia całe ziarna lub otręby dodaną.

Celowe jest także włączenie do diety gryki i ograniczyć korzystanie z ryżu, zwłaszcza odmiany polerowane i wyrafinowane.

Ale w płynie nie może ograniczyć się. Płyn spożycie powinno być co najmniej dwa litry. Ponadto poprawia jelit produkty mleczne (jogurt, twaróg, jogurt).

Za pomocą kultury fizycznej

Ważne jest w leczeniu zaparć do prowadzenia ćwiczeń, mających na celu wzmocnienie mięśni brzucha, pobudzenie aktywności jelit, ułatwia opróżnianie. Zamontować długie spacery, lekkoatletyka, pływanie, gimnastyka i inne ćwiczenia.

Poprzez enemation

Pilna pomoc pozbyć się zaparcia lewatywa. Istnieje kilka wariantów związków, które mogą być stosowane do procedury:

 • Skład oleju – wprowadzają ciepły olej (warzyw lub wazeliny). Opróżnianie następuje po 10-12 godzin, więc tego typu lewatywy najlepiej jest wykonywać w nocy;
 • hipertoniczny skład – Lewatywa silnego roztworu soli. Korzystanie rozwiązaniem zmiękczyć stolec i sól irytujące, że wiąże się z receptorem opróżnianie jelit po około 15 minutach. Ważne jest, aby pamiętać, że wlew powinien być stosowany tylko zimny roztwór – sól rozpuszcza się w niewielkiej ilości gorącej wody i dopiero potem wlewa się do całkowitej objętości cieczy, która ma być podawana w jelicie;
 • oczyszczanie składu lewatywy wody lub za pomocą napary ziołowe. W tym przypadku nie jest proste ługowanie kału z jelita.

  Metoda ta pomoże pozbyć się zaparcia natychmiast. Do procedury musi użyć tylko zimną temperaturę roztworu jest niższa od temperatury ciała.

Za pomocą masażu

W tym przypadku, oddychając ciężko stosować masaż. Rano przed śniadaniem wypić szklankę wody. Potem usiąść na krześle, wyprostuj plecy, a po kilku minutach „brzucha oddychania” mogą być głębsze, z wybrzuszenia i wyciągając ją.

Wybór lekarstwo na zaparcia

Pozbądź się zaparć pomocy tradycyjnych metod. Opierają się one na działanie przeczyszczające, które mają składniki roślinne. Zastosowanie tych przepisów może być w domu:

 1. kminek (1 łyżka) nalegać w szklance wrzącej wody przez pół godziny, a następnie przesącza i podjęte przed każdą łyżkę posiłku;
 2. kora kruszyny (1 łyżka) gotować w kąpieli wodnej w szklance wody przez 30 minut. Chłodzi się, sączy i pobierano przed śniadaniem i przed snem, do 100 ml;
 3. w 200 ml wrzącej wody, wlać 2 łyżki oregano i gotować przez 15 minut. Następnie pozostawiono na 45 minut.

  W tym czasie, bulion i napary to będzie możliwe do kanalizacji. Spożycia 15 minut przed posiłkiem 2 razy dziennie.

Przez leki powinny być stosowane tylko wtedy, gdy wszystkie z powyższych metod nie przynoszą żadnych rezultatów. Istnieje kilka rodzajów leków, które mogą pomóc w rozwiązywaniu problemów z defekacji. Leki, które są w stanie:

 • zwiększenie objętości treści jelitowej (metylocelulozy, mukofalk, Laminarid);
 • zmiękczenie kału (nujol);
 • zwiększyć osmotyczne treści jelitowej (laktulozy, gliceryna czopki, sorbitol, golitel);
 • drażnić albo pobudzają jelita (bisakodyl, olej rycynowy);
 • zwiększa perystaltykę (koordinaks).

Należy jednak pamiętać, że stosowanie tych leków powinny być zgodne z lekarzem i nie wprowadzony do systemu – w większości leków są stosowane w leczeniu zaparć, rozwija się tolerancja na tyle szybko ciała.

Zaparcia w ciąży

Jak pozbyć się zaparcia szybko, skutecznie i bezpiecznie? To pytanie dręczy większość kobiet w ciąży. Pozbądź się zaparć może być w ciąży, przy użyciu dużej ilości takich produktów: zbóż, gryki, owsa, chleba żytniego, świeże warzywa i owoce, masło, produkty mleczne. Aby uniknąć zaparć w czasie ciąży powinna spożywać dziennie na 1 litr jogurtu. Inna opcja – moczyć przez noc łyżkę surowej kaszy gryczanej w szklance kefiru i zjeść rano na pusty żołądek.

Ale leki są przeciwwskazane u kobiet w ciąży, lekarze mogą korzystać tylko czopki gliceryny w skrajnych przypadkach.

Ważne jest, aby znormalizować aktywność ruchową Tryb przyszła mama – wystarczy turystyka pomaga normalizować napięcie mięśni przewodu pokarmowego i przedniej ściany brzucha, co jest ważne dla skutecznego leczenia zaparć.

Zaparcia u noworodków

Jak zapisać dziecko na zaparcia niż raz zadawałem sobie młodych rodziców. Aby zapisać dziecko na ten problem, należy słuchać rad pediatry. Leki przeznaczone dla dorosłych, leczenie nie może być stosowane u noworodków. Jeśli dziecko ma zaparcia towarzyszą wzdęcia i kolkę wzrosła, będzie użyteczny wody koperek lub herbatę z kopru włoskiego.

Jednak lewatywy lub leki powinien być przepisywany tylko specjalista! Wszystko, co można zrobić na własną rękę – to masaż brzucha i ćwiczenia dla dzieci. Nie medycyna tradycyjna, nawet w postaci rozcieńczonej, w małych dawkach, stosowany w leczeniu noworodków i niemowląt jest zabronione.

Share →