Jak pozbyć się zgagi w czasie ciąży?

Jak pozbyć się zgagi w czasie ciąży?

Pomimo animowanego i szczęśliwego stanu kobiet w ciąży, w przeddzień macierzyństwa, często stan ten może przyćmić paskudne problemy w organizmie. Może to być uczucie ciężkości w nogach, bóle pleców z powodu zwiększonego obciążenia kręgosłupa, nudności, a nawet zgaga. To o ostatnim zjawiskiem teraz omówić.

Od czasów starożytnych, z pokolenia na pokolenie naszych matek i babć wierzyli, i powiedział do siebie, że jeśli jest zgaga w ciąży, dziecko w tym czasie rosną włosy i paznokcie. Ale to jest więcej niż literatury, chociaż ze względu występowanie takich problemów dawna wyjaśnione z medycznego punktu widzenia. Faktem jest, że w czasie ciąży, zwłaszcza w drugiej połowie wzrostu płodu prowadzi do stopniowej kompresji i przemieszczenia ciała. Zatem ciśnienie w żołądku prowadzi się po wyrzucane wraz z zawartością do przełyku.

Problemem jest to, że środowisko silnie kwasowy w żołądku, z którego chroni ściany grubą warstwą śluzu, ale przełyk nie ma takiej ochrony jak zwykle do takich czynników agresywnych i ma neutralny lub lekko zasadowego środowiska. Więc, oczywiście, kiedy się kwas w miejscu, w którym nie powinno być poczujesz pieczenie. W ciąży, ale także przyczynia się do rozwoju słabości zwieracza pomiędzy żołądkiem a przełykiem na tle zmiany hormonalne organizmu i uwalnianie wielu niezwykłych substancji.

Skorygowania leków stosowane leki zobojętniające sok żołądkowy zgaga nazwie. Są to sole wapnia, magnezu i glinu, które mają środowisku alkalicznym przez rozpuszczenie i zdolne do neutralizowania nadmiaru kwasu chlorowodorowego. Jednak nie wszystkie z nich mogą być stosowane, jeśli zgaga w ciąży. Wśród lek zarejestrowany jest dostarczenie Rennie – pastylki zawierające wapń i magnez.

Dozwolone w takim stanie, aby stosować leku Gaviscon, który jest środkiem pochodzące z naturalnych produktów – wodorostów i zawiera alginiany, kopertowanie ściany przełyku i żołądka, i chronić je.

Ale roztwór sody pitnej w ciąży, nie należy. Po tym wszystkim, gdy jest on spada w żołądku uwalniane dużo dwutlenku węgla prowadzi do rozciągania ścian korpusu, a korpus jest postrzegane jako sygnał do produkcji enzymów i wszystkie tego samego kwasu solnego. Dlatego też nie tylko nie daje pożądanego efektu terapeutycznego, ale również pogarsza sytuację.

Ponadto, dwutlenek węgla, gdy we krwi wpływają równowagi kwasowo-zasadowej w całym organizmie, co może zakłócić usuwanie płynu i doprowadzić do rozwoju obrzęku.

Pamiętaj, że oprócz leków, można wpływać na zgagę przestrzegając podstawowych zasad dobrego odżywiania. Nie powinny jeść pikantne, kwaśne, smażone. W żadnym przypadku nie poszedł bezpośrednio po posiłku, nie przejadać, nie wykonują wiele ruchów ukośnych.

I podczas ataku może pić wodę mineralną bez gazu lub zjeść garść nasion. Wszyscy tu ich tajemnice.

Byłbym wdzięczny, jeśli dzielisz się tym artykułem:

Share →