Jak prawidłowo czyścić akwarium

Jak prawidłowo czyścić akwarium

Akwarium może być godne dekoracji każdego domu, a psychologowie twierdzą, że oglądanie jego mieszkańców ma działanie uspokajające i jednocześnie uplifting. Oczywiście, dbać o to piękne, ale kapryśna część wnętrza potrzebują właściwe, bo zegar w akwarium są różne procesy biochemiczne spowodowane istotnym aktywności ryb i roślin.

Czyste akwarium powinny być regularnie i prawidłowości tego procesu zależy od tego, jak duży jest. W dużym akwarium objętości 100 litrów, to możliwe jest wytworzenie «czyszczenie na wiosnę» co 2-3 tygodnie, ale małe zbiorniki wodne HVD potrzebujesz więcej regularnego czyszczenia – co najmniej raz w tygodniu. Jeśli woda w akwarium staje się żółto-zielony i nabył nieprzyjemny zapach, nadszedł czas, aby zabrać się do pracy.

Prezh wszystkich, schludny elementów dekoracyjnych i roślin w akwarium. Glony usunąć zgniłe i żółte liście, przenieść je w razie potrzeby. Warto pamiętać, że rośliny, które rosną w formie krzewów, takich jak Echinodorus i Cryptocoryne, nie można po przeszczepie dotykać kolejne 5-6 miesięcy.

Elementy dekoracyjne – kamienie, muszle, jaskinie, można myć pod bieżącą wodą.

Wyczyścić ściany akwarium

Pierwszy problem, który może stanąć początkujący akwarysta – Ten alg nogi wzdłuż ścian zbiornika. Nie stanowią one żadnego zagrożenia dla systemu ekologicznego akwarium, ale badanie jest znacznie bardziej skomplikowana. Aby oczyścić ściany są specjalne skrobaczki.

Jeżeli akwarium jest prostokątny kształt, czyszczenia narożników będzie trudne, najlepiej jest użyć gąbki na patyku.

Oraz dirty Płytkę usuwa się za pomocą gąbki do prac kuchennych, która jest wykonana z włókna szklanego. Jeśli zbiornik jest wykonany z pleksi, należy uważać, ponieważ zadrapaniami łatwo formować. Jego myć gąbki nylonu lub miękkiej gąbki.

Nie zapomnij, przed rozpoczęciem czyszczenia należy wyłączyć wszystkie urządzenia elektryczne.

Wyczyścić dno

Następnym krokiem – oczyszczenie dna. Nie należy zapominać, że właśnie w dolnej części nagromadzonych resztek jedzenia, algi, odpadki rybne, dlatego bezwarunkowo muszą być usunięte. Prostu czyścić gleby za pomocą specjalnego węża z wąskim końcówki – kupić dość proste urządzenia pożądana długość może być prowadzona w wyspecjalizowanych sklepach.

Uwaga średnica węża – przez to musi przejść swobodnie brud. Określenie gleba należy oczyścić, jest możliwe po Turner lekkiego – Jeśli pojawiają się pęcherzyki, a następnie, akwarium nasycone dwutlenkiem węgla.

Skuteczny także lejek, który jest znany jako «Przetrząsacz», Rura ta jest wykonana z aluminium lub tworzywa sztucznego z końcem ściętym z licznymi otworami. Nie tylko usuwa niepożądane elementy z powierzchnią akwarium, a także czyszczenie brudu z wnętrza – Procedura ta jest przydatna do korzeni roślin i ryb, które lubią kopać w ziemi.

Zmiany wodne

Okresowo, woda w akwarium powinna być zmieniona – pożądane jest, aby procedura ta miała miejsce w tym samym czasie z syfonu gleby. Oglądaj ilości wody, które scalić – zbyt gwałtowna zmiana cech jakościowych wody może powodować stres na organizmy wodne. Pożądane jest, aby w czasie, aby nie zmieniać więcej niż jedną piątą wody.

Na stronie zbiornika można dokonać odpowiedniego znaku. Pochylać się nad powierzchnię akwarium – trzeba zapach świeżej trawy. Po oczyszczeniu i zastąpienia wody w zbiorniku wlewa pożądaną ilość świeżej wody.

Woda może się bronić lub bieganie po dodaniu wody z węża – podstawić pod strumieniem dłoni na hałas i silnej presji nie straszyć ludzi.

Czyszczenie filtra

Do tej pory większość akwaria są wyposażone przesączeniu i napowietrzania. Im bardziej efektywnie, od czasu do czasu trzeba ich czyszczenia. Podczas pobytu filtr pochłania w jego strukturze brudu z wody, jeśli widzisz, że woda staje się złe huśtawka, co oznacza, że ​​filtr jest czysty i nie wymaga czyszczenia. Wewnątrz urządzenia wypełniaczami są bardzo podobne w wyglądzie do porowatej gąbki. Ostrożnie wyciągnij wkładkę z pianki specjalne i umyć pod bieżącą wodą.

Potem następuje wyposażenia do prania i filtr z tworzywa sztucznego, a jego wierzchołek jest w dyszę – Najprostszym sposobem, aby to zrobić ze szczoteczką do zębów, które można łatwo poradzić sobie z każdym wzrostem.

Warto pamiętać, że żaden system w zbiorniku nie można czyścić detergentami. Bez względu na to, jak dobrze, że nie płukane, wciąż umyć je do końca problematyczne i składników chemicznych – nie najlepsza firma do ryb.

Fish-medycy

Istnieją gatunki ryb, które są nie tylko miłe dla oka z jasnym kolorze i spokojnego charakteru, ale również przynieść korzyści niewątpliwe – To akwarium sprzątaczki. Należą mieczyków, gupików, Mollies i zmienniaki plamiste. Są one specjalną strukturę ujścia – rozwinięta żuchwa przypomina skrobaczki, przez które ryby można usunąć tablicę ze ścian lub dna akwarium, a także czyste liści roślin.

Bardzo ciekawe i Ancistrus. i opancerzony sum – ich gębowy bardzo podobne do przyssawek, z pomocą tych stworzeń może przejść przez ściany akwarium. Ponadto, powłoki organiczne usuwane ze ścian szklanych – część ich diety. Ryby te staną się realne pomocników przy czyszczeniu akwarium i znacznie ułatwić ten proces.

Share →