Jak przeżyć w tłumie

Jak przeżyć w tłumie

Niektórzy naukowcy doszli do wniosku, że w tłumie – organizm, którego zachowanie jest spowodowane czynnikami społecznymi i biologicznymi. Taki organizm żyje według własnych procedur i zasad. Elementy wniosek takiego organizmu nie liczy.

Ponadto nie ponosi absolutnie żadnej odpowiedzialności za ich składników. Co zrobić, jednostki, gdyby uświadomił sobie, że w środku takiego organu, a procesy życiowe zakończył?

Często w porównaniu do tłumu nie dostrzec straszliwą katastrofę, nawet tych, w wyniku którego został on utworzony. To dlatego, że bezpośrednią konsekwencją ludzi paniki.

Cechy wyróżniające paniki, według Quarantelli (Stany Zjednoczone), są następujące:

1. Tłum ucieka tylko w przeciwnym kierunku od źródła paniki (Stampede);

2. Zabytki rekolekcje ma swoją prawidłowość, zazwyczaj dwa rodzaje: efekt tłumu – „gdzie wszystko i ja” i uciec „znajome ścieżki”;

3. Stampede natury antyspołeczne zjawiskiem, ponieważ zachowanie ludzi narusza normy społeczne społeczeństwa. Ludzie sobie wrogów i grożą sobie nawzajem. Nawet silne relacje w momencie przestają istnieć. Żona może opuścić swojego męża, a co gorsza, jego dziecko;

4. Niezależnie od czynników zewnętrznych, ludzie w panice uważa, że ​​niebezpieczeństwo jest wielkie, aż uznasz, że jest już daleko od niego;

5. Samokontrola i rozważania są praktycznie nieobecne. Z biegiem czasu, osoba nie może sobie przypomnieć, co robił, gdzie iść, gdzie się znajduje. Jego zachowanie jest spowodowane tylko przez strach, choć nie bez logiki. Tylko logika osobliwe. Zachowania nieco, można nawet powiedzieć – w którym ludzie i działa bez żadnych alternatyw, a nie oceny sytuacji, a co najważniejsze – swoje zachowanie wybór do końca.

Na przykład, w czasie człowiek widzi tylko jeden ogień wyjścia – skakać z domu, a dom się pali. W tym samym czasie, że nie ocenia wysokość, z której zamierzasz przejść, a jak miał szansę pozostania przy życiu po skoku.

Dlatego wysoki poziom stanu emocjonalnego, w stanie odpowiednio reagować, to jest bardzo trudne do zatrzymania ogólnej psychozy. Ponadto, wciąż trwa i wzajemne „ładowania”. Naprawdę cud, że będzie odstraszający. „Cud” może być ważnym głosem, który pośrednio ufa uczestników tłumu. A jeśli zdarza się cud, to eliminuje możliwość dalszych postępów w tragicznej sytuacji.

Jest to jedno z rozwiązań tego problemu.

Drugim sposobem na powstrzymanie paniki – to emocjonalne przemówienie z decydujących zamówień oraz, jeśli to konieczne, zagrożeń. Często wytyczne dotyczące postępowania w takich sytuacjach zaleca się przemocy fizycznej wobec inicjatorów. Wszystkie te typy są związane z faktem, że w celu poradzenia sobie z tłum, który stał się nie do opanowania, jest trudne.

O wiele łatwiej jest „ugasić pożar w zarodku.”

Bardzo trudno jest mieć mężczyznę w rządzeniu sytuacji. Jest napięte pod ciśnieniem dwóch czynników jednocześnie. Z jednej strony stopień zrozumienia zagrożenia nadciągającego i na inne potrzeby zbawienia obecnie.

Pilnie trzeba znaleźć lidera z niewielu osób, które mogą pomóc rozproszyć tłum.

Stan zgromadzonych mas ludzi są często dostępne:

1. rozpalać namiętności przeważać nad jasności myślenia;

2. osoba przestaje myśleć za siebie i woli robić to za niego ktoś inny;

3. Wymaga lidera dla nowo utworzonej tłumu. On będzie przedmiotem szacunku i przekonania, pewności siebie i złości w tym samym czasie. Osób Pandemonium może być dość bezwzględny, a jednocześnie zdolny do heroizmu;

4. Chęć ludzi bardzo szybko wyczerpany po wyniku malomalski. Tłum jest podzielona na grupy, z różnych pomysłów i rozwiązań. Ale grupy te są bardzo kruche. Podstawy ludzi zmienia się od czasu do czasu;

5. nowy krok w zachowaniu tłumu, które pojawiły się na ulicy, jest murowany wyrzucony przez okno, lub którego rany. W tych momentach przychodzą znaczące zmiany, inny stopień zagrożenia. Dzięki głupoty publicznej, ludzie w zbrodni jest tylko jeden krok. Nie można zatrzymać się w stworzonym pandemonium.

Jeszcze lepiej, nie dostać się do niego.

Jednak, jak można nie zginę w tłumie, jeśli przez przypadek tam długo? Najważniejsze – nie sprzeciwiać kierunku tłumu. Strona jej środku i nie przychodzą do krawędzi, co byś nie pchnął do dołu lub uduszony przez ściany.

Postaraj się, aby obiekty i przedmioty po drodze, aby uniknąć deptane. Co by nie złamał rękę, w każdym razie ich nie narażać i nie za to, co brakuje. Upewnij się, że ubrania nie zostały zlikwidowane.

Niewłaściwe, obcasy lub rozwiązał sznurowadła. Wszystko dodatkowych rzeczy w rękach należy wyrzucić. W sytuacji, gdy coś spadnie na ziemię, w żadnym wypadku nie powinny być zniesione, ponieważ może to kosztować życie.

Jeśli tłum jest bardzo gęsta, to jest prawie niemożliwe, aby upaść, większość można zakrztusił. Aby tego uniknąć, konieczne jest ustanowienie ręce, splecione nich w zamku lub trudno ugryźć łokcie blisko ciała. Po naciśnięciu w plecy, ważne jest, aby brać je na łokciach. Aby zabezpieczyć potrzeby membrany przez szczep ręce. Głównym zadaniem w tłumie – nie będzie na ziemi.

Ale jeśli tak się dzieje, ważne, aby zamknąć ręce i głowę, tak szybko, jak to możliwe, aby dostać się jest. Zrób to niezwykle trudne. Ale wyciągając nogi do ciała, pogrupowane i szybko rośnie, to może się zdarzyć.

Raz na kolanach w gęstym tłumie, jest mało prawdopodobne, aby być w stanie wstać, ponieważ przepływ tłumu rzuci każdym razem z Tobą. Jedyna szansa – mocno stanąć na jednej nodze i usunąć się z pomocą przepływu osób.

Jeszcze łatwiej nie być w tej sytuacji, niż się z niego. Aby to zrobić, wykonaj następujące zasady bezpieczeństwa. Przestrzeganie tych zasad i nie może być w tłumie, jak wspomniano powyżej. Jeśli byłeś na trybunie sportowej lub w ogromnej sali koncertowej, plan z góry, jak będzie się stąd wydostać. To nie może być tak, że wprowadzony tutaj.

W każdych okolicznościach uniknąć możliwości, aby być w "grube rzeczy" – Szatnia z przodu, w pobliżu sceny. Nie daj się w jednym z ekranów, ścian, przegród, zwłaszcza szkła. Większość ofiar zostały zmiażdżone przez tłum na ścianach barier – to pokazuje się w języku angielskim Sheffield tragedii na stadionie. Załóżmy, że panika zaczęła się od ataku terrorystycznego. Nie poddawać się ogólnej panice, nie wzmocni chaos, znaleźć w sobie możliwość oceny sytuacji.

Uspokojony, podjąć właściwą decyzję. Przyjęcia autotrenninga doskonale Ci w tym pomóc.

Z następujących czynności, aby wybrać najbardziej odpowiedni:

1.Posmotrite się. Oddychaj głęboko, spojrzał w dół na poziomie horyzontu i łagodne wydech, uwalniając płuca do maksimum. Wszystkie mięśnie powinny być rozluźnione.

Powtórz to kilka razy. Takie regularne oddychanie pomoże równowagę psychiczną;

2.Ubezhdёnno i mocno powiedzieć głośno następujące zdanie "nie dwa!", Lub odnoszą się do siebie z pytaniem, na przykład tak: "Maryjo, jesteś tu?" i jasno odpowiedzieć sobie:"Tak, wiem! Jestem tu!", Ten niezwykły sposób odwracają uwagę od początku paniki;

3.Znajdź wyglądać niebieski, albo jeszcze lepiej, niebieskie tło, lub złożyć go do siebie;

4.Poprobuyte ocenić sytuację, w której jesteś, jak to było, z zewnątrz. Wyobraź sobie, że po prostu aparat i zobaczyć sytuacji we wszystkich Ruckus. Jak można chodzić w miejsce ludzi patrz?

5.Uspokoyte się, patrząc na niebo, nagle uśmiechnął się. Pomyśl o czymś zupełnie niewłaściwe w tym czasie. Pomoże to wyeliminować poczucie strachu.

Jeśli tłum jest gęsty i stoi nadal, spróbuj użyć technik psychospołecznych, aby się z niego. Udajemy, że szalony, bardzo pijany, chory, chory show, w ogóle – improwizować. We wszystkich możliwych sytuacji, zachować spokój i być pewni swoich umiejętności.

Share →