Jak przydatne oliwa z oliwek?

Jak przydatne oliwa z oliwek?

Czasopisma o zdrowiu i nowoczesnych dietetyków głośno skandując korzyści z oliwy z oliwek. Co jest tak przydatne? Nic dziwnego, że starożytni Grecy nazywali go „płynne złoto”, jak korzyści z ludzkiego ciała jest magiczny olej może przynieść znaczne.

Oliwa z oliwek składa się prawie wyłącznie z nienasyconych tłuszczów (kwasy tłuszczowe). obniżającymi cholesterol bad bez wpływania na zawartość przydatnych jego odmian, a tym samym utrzymania prawidłowego równowagi istotne elementy korpusu. Zastosowanie oleju zapobiega chorobom układu sercowo-naczyniowego, cukrzycy i otyłości.

Kwas oleinowy. znaleźć w oliwek. rozkłada się cholesterolu w organizmie, wzmacnia ściany naczyń krwionośnych, co czyni je bardziej elastyczny. Kwas linolowy promuje szybkie gojenie ran, poprawia koordynację i widzenie. Witaminy A, D, E i K wzmocnienie komórek ściany jelita, mięśnie i kości.

Fenole spowolnić proces starzenia się i wzmocnić układ odpornościowy.

Oliwa przyczynia się do normalizacji wysokiego ciśnienia krwi, zmniejszenie ilości komórek tłuszczowych udział w zapobieganiu zakrzepicy zaburzeń dróg żółciowych, do zwalczania wolnych rodników, co prowadzi do starzenia się komórek i rozwoju raka.

Oliwa z oliwek – najlepszy przyjaciel naszego układu pokarmowego. Polepsza działanie żołądka, jelita, trzustki i wątroby, sprzyja gojeniu wrzodów żołądka i dwunastnicy. Mówi się, że kilkanaście oliwek przed posiłkiem – najlepszy profilaktyki wrzodów żołądka.

Olej ma łagodne działanie przeczyszczające, a także zalecane w leczeniu hemoroidów. Ci, którzy cierpią na zaparcia i nieregularnym jelita dobrze, rano na czczo wypić łyżeczkę oleju.

Oliwy z oliwek jest stosowana do wytwarzania nowoczesnych kremy kosmetyczne i balsamy do skóry i włosów, mydła, etc.

Jakości i przydatność oliwy zależy od sposobu, w którym odbierane. Istnieje kilka odmian oliwy:

Oliwa z oliwek – Olej otrzymywany z pierwszej tłoczony na zimno, bez użycia środków chemicznych. Głównym wyznacznikiem tego oleju – zawartość kwasu tłuszczowego w nim nie powinien przekraczać 1%. Ten rodzaj oleju jest drogie, ponieważ pierwsze tłoczenie na zimno zachowuje wszystkie swoje właściwości lecznicze.

Oliwa z oliwek – Olej uzyskany w drugiej tłoczony na zimno, bez użycia środków chemicznych lub jazdy od masy – podłoże jest używane, aby uzyskać oliwą z oliwek. Ten rodzaj oleju jest gorsza, niż w zakresie koloru, smaku i aromatu.

Oliwa z oliwek – Olej uzyskiwany przez ekstrakcję chemiczną oleju z odrzuconego masy. Chociaż niektórzy producenci dodano oliwą z oliwek lub oliwy z pierwszego tłoczenia, w celu zwiększenia wartości produktu, to nie ma cech smaku i wartości odżywczych nieodłączne w pierwszych dwóch rodzajów oleju.

Czysta oliwa z oliwek – Drugi tytuł konwencjonalnych kategorii oliwek Oliwa z oliwek. Producenci często Znak jest sama nazwa butelki z konwencjonalnego oleju uzyskanego w drugim zimno lub za pomocą środków chemicznych lub jazdy od masy – podłoże jest używane, aby uzyskać oliwą z oliwek. Oznaczenie to może jedynie wskazać, że oliwa z oliwek nie dodać inne rodzaje olejów – takich jak słonecznik i rzepak.

Ale nie łudźmy się o jego właściwościach. Jest znacznie różni się od oliwy z pierwszego tłoczenia i nie ma nic wspólnego z oliwą z oliwek.

Z wytłoczyn z oliwek – Olej, tożsamość marki Oliwa. Zgodnie z jego cech – jest blisko do wielu Oliwa z oliwek, jednak ten typ oleju nigdy nie dodać wysokiej jakości oliwę z oliwek. Z wytłoczyn z oliwek stosowana jest głównie jako oleju lampy oświetleniowe, do produkcji mydła, w dziedzinach technicznych.

Oliwa z oliwek jest bardzo korzystne zarówno na zimno, warzywami, ale nie nadaje się do pieczenia przy obróbce cieplnej, zwłaszcza w przypadku smażenia.

Aby chronić się przed oszustwami, dobrze jest wiedzieć, niektóre Znaki jakości oleju. Charakteryzuje się delikatnym żółto-zielonym i przyjemny zapach z nutami owoców i roślin zielnych. I to wyraźnie odczuwalne smak świeżych oliwek.

Niech was Bóg błogosławi!

Materiały :; ; i magazyn «GeoFocus» października, 2006

Share →