Jak przygotować likier limoncello w domu

Jak przygotować likier limoncello w domu

Podróż do Włoch, nie przegap okazji, aby spróbować unikalny napój, dumę mieszkańców – likier cytrynowy limoncello. Może wtedy, po powrocie do domu, chcesz przedłużyć przyjemne uczucia i przygotować ich słynny włoski likier.

Historia Limoncello

Na prawo być nazywany „pionierzy” limoncello walczą mieszkańcy kilku województw. Wiadomo tylko jedno – nektar pojawił się w południowych Włoszech. Istnieje tradycja, że ​​wpadł zwykłego chłopa, który zmęczony, aby puzzle na odwiecznego pytania: co zrobić z uprawy cytryn zderzaka, które są doskonale dojrzałych w swoim ogrodzie?

W 1900 roku wybrałem się po raz pierwszy, aby przygotować unikalną mieszankę skórkę z cytryny, alkohol i syropu cukrowego. Pić od razu przyszedł do skosztować domowych, przyjaciół i sąsiadów. Kilka lat później otrzymał rodziny patentowej, aby założyć własną działalność i bajecznie bogaty.

Jednak legenda legendy, ale w słonecznej Italii bez żadnych spotkań nie limoncello zrobić. Kup lub gotować się, pić przed, w trakcie i po kolacji w monoterapii lub dodawane do koktajli napoju. W rzeczywistości, aby limoncello jest bardzo prosta, ten „wyczyn” można łatwo rozwiązać w domu.

 Techniki i składniki do limoncello

Alkohol Gotuj na kilka sposobów.

Limoncello na alkohol

Musimy pracować 10 świeże cytryny, pół kilo cukru, pół litra etanolu i 650 ml wody.

Starannie wykończona skórki z cytryny – jest żółta warstwa. Skórka jest słoik i nalał alkohol. Codziennie wstrząsa się w celu wymieszania składników.

Dziesięć dni później wziąć wody i cukru, z których gotowane syrop. Fajne te ostatnie, miesza się z nalewki alkoholowej, w butelkach i umieścić je w lodówce przez pięć dni. To wszystko twoja limoncello jest gotowy!

Jedyne zastrzeżenie: przed świętem, limoncello powinien trzymać w zamrażarce. I na krótko przed użyciem kieliszków alkoholu należy położyć na lodzie do ostygnięcia.

Limoncello z wódką

150 g cukru, 200 ml wody, 700 ml wódki, cytryna 6. Z tego przepisu limoncello gotować szybciej, choć niektórzy narzekają, że peremerzaet w zamrażarce.

Cukru i wody gotuje się syrop. Cytryny przędzenia przez maszynkę do mięsa, w tym sok z kaszy wlać do syropu, dopóki nie miał czasu, aby ochłonąć. A następnie w całej tej mieszaniny dodano wódki.

To bardzo proste. Wystarczy naciśnięcie przyszedł likier potrzebują 5-10 dni i miesiące.

Mleko limoncello

Wszystko jest takie same jak w pierwszym receptury, ale zamiast wody jest kierowany mleko w tej samej proporcji. Wyjście nie jest zwykłym likier i śmietana likier.

Więc nie potrwać kilka minut, aby przygotować swój własny wspaniały napój cytrynowy. Dzięki niemu będziesz w stanie dokładnie trafić znane historie o tym, jak podróż do słonecznej Italii.

Share →