Jak rozpoznać i wyeliminować zapalenie oskrzeli?

Jak rozpoznać i wyeliminować zapalenie oskrzeli?

W rozprawie: „Czy twoje dziecko oskrzeli”, rodzice nie są poważnie martwić. Czy jest to choroba niebezpieczna? A jeśli tak, to ile? Co kryje się pod tą diagnozą?

Zapalenie oskrzeli ostre zapalenie oskrzeli i tchawicy jest bardzo powszechne wśród dzieci. W przeciwieństwie do dorosłych, dzieci rzadko izolowane. Przez pochodzenia rozróżnić dwa rodzaje zapalenia oskrzeli. Najczęstszym pochodzenia wirusowego.

Oznacza to, że wyniki zapalenie z narażenia na działanie wirusa grypy, wirusa syncytium nabłonka oddechowego, adenowirusy i rinowirusów. Rzadziej występuje zapalenie z powodu ekspozycji Haemophilus influenzae, Streptococcus i Staphylococcus aureus.

Zapalenie oskrzeli może być ostre, nawracające (powtarzające się przypadki w ciągu roku), przewlekłe zapalenie oskrzeli (przedłużająca się od 2 lat), i zapalenie oskrzelików, obturacyjne.

Najczęściej przesłanki jej występowania są inne choroby natury oddechowego. Szczyt choroby oskrzeli stanowiły w wieku poniżej 4 lat.

Ostre zapalenie oskrzeli

Dowód

PKD rozwija się stopniowo. Zwykle zaczyna się gorączka i ogólne złe samopoczucie. Jednym z pierwszych objawów zapalenia oskrzeli u dzieci jest pierwotna obecność suchy kaszel, który w końcu zamienia się w mokry. Szczyt występujące u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Zazwyczaj trwa od 11 dni do 3 tygodni. Ze względu na obecność śluzu w drogach oddechowych u dzieci trudności w oddychaniu. Inne objawy wskazujące na obecność zapalenia oskrzeli u dziecka jest przekrwienie błony śluzowej nosa, gorączka, zmęczenie, ból głowy i ból w klatce piersiowej. Gdy proslushivanii- suchej świszczący oddech i ciężko dysząc.

Wirusowa może oznaczać wyraźne lub żółtawego plwociny. Dziecko jest zapisane apetyt, choć wygląda na bolesne, ale pozostaje stosunkowo mobilne.

Gdy forma bakterii mogą być obecne w plwocinie ropą, dziecko nie ma apetytu, jest apatyczny. Antybiotyki przepisuje się, jeśli temperatura jest utrzymywana w ciągu 3-4 dni, ma lepsze odczucie, że jest suchy kaszel.

Diagnostyka

Diagnozowanie zapalenie oskrzeli występuje poprzez słuchanie i dotykając się do płuc. Czasami przeprowadziła badanie na obecność śluzu wykrztuśny ropą. W wyjątkowych przypadkach, mianowany przez X-ray. Jeśli to konieczne, krew zostanie pobrana.

Leczenie

Tylko specjalista może dokonać prawidłowej diagnozy na podstawie objawów i badania. W zależności od wieku dziecka, co natura pochodzenia choroby, lekarz przepisze odpowiednie leczenie.

W leczeniu zapalenia oskrzeli są stosowane leki przeciwgorączkowe zawierające paracetamol. Mianowany przez wykrztuśne leki. Gdy wirusowy charakter specjalnej obróbce, nie jest konieczne samoizlechitsya. W dzieckiem bakterii przepisać antybiotyki. Jako leczenie uzupełniające, aby zwolnić śluzu z oskrzeli mianowany fizjoterapeutów i fizjoterapii.

Są one szczególnie istotne, gdy antybiotyki nie bardzo skuteczna.

Co do zasady, dzieci mają pełne odzyskanie. Należy jednak zwrócić uwagę, czy ból w klatce piersiowej utrzymuje się przez długi czas, ma krew w śluzu wykrztuśny, jak również wtedy, gdy objawy utrzymują się dłużej niż tydzień zapalenie oskrzeli. U dzieci z obniżonej odporności, pacjentów z HIV ostrej formy choroby może stać się przewlekłe lub płuc. Dzieci, które spędzają dużo czasu w zadymionym pomieszczeniu, są również zagrożone.

Należy o tym pamiętać, rodziców!

Obturacyjne zapalenie oskrzeli

Najcięższą postacią choroby jest obturacyjne zapalenie oskrzeli. Charakteryzuje się tym, że blokady dróg oddechowych zachodzi wiele lepkiego śluzu. W większości przypadków choroba dotyka osób dorosłych. Niestety dzieci nie pozostają na uboczu.

Przyczyny tego typu zapalenie oskrzeli może być undertreated wcześniej ostre choroby układu oddechowego, patologie w czasie ciąży matka dziecka.

Dowód

Przewlekły napadowy kaszel z dużą ilością śluzu, czasami towarzyszy toczone niebieskie usta i palce, dziecko może pojawić odishka- to wszystko wskazuje możliwą obturacyjne zapalenie oskrzeli. Jeśli serce „duszność” dziecko próbuje spać na siedząco, w tym przypadku, że dziecko stara się zająć stanowisko w której szef jest poniżej poziomu ciała. Fizjologicznie Przyczynia się to do produkcji śluzu z oskrzeli.

Leczenie

Obróbka tego rodzaju oskrzeli wykonać w zależności od leczonej choroby, wobec którego się zmieniły. Stosowane w leczeniu antybiotykami. Wstrzyknięć wykorzystywane przy braku pozytywnego Dynamics 3-o-4 dni. Gdy ochrona dróg oddechowych z dysbioza mianowany leki przeciwgrzybicze i Bifidobacterium.

Powinny one jednak być stosowane wkrótce po kursie antybiotyków. Również lekarze skraplanie flegmy i wyjście. Życie i ćwiczenia oddechowe.

Ta postać choroby może prowadzić do wczesnego inwalidztwa dziecka. Jak astma, prowadzi do niewydolności oddechowej wynikające skurczu oskrzeli. Inne niż astmy są te, skurcz oskrzeli w wyniku czego, niewydolność oddechowa jest tymczasowy, ale stały.

Leki rozszerzające oskrzela

U niemowląt występuje zapalenie oskrzeli lub leków rozszerzających oskrzela.

W pierwszych dniach obecnych objawów przeziębieniach dziecka: przekrwienie błony śluzowej nosa, ból gardła, gorączka. Zazwyczaj trzecia czterodniowy kaszel. trudności w oddychaniu, pogorszenie stanu ogólnego. Jednak ten stan trwa zwykle 1-2 dni. Leczenie przez 10 dni.

W rzadkich przypadkach mogą wystąpić powikłania.

Profilaktyka

Wśród działań profilaktiruet na pierwszym miejscu jest hartowanie. Nie jest skuteczny tylko przeciw zapaleniu oskrzeli i innych chorób układu oddechowego. Jest to konieczne, aby zapewnić, że dziecko nie jest przechłodzona.

Na zimne i mokre epoki dzieci noszą wystarczająco ciepło, ale nie rozpieszczać. Trzymać ubranie dziecka była sucha, szczególnie z tyłu.

Również działania profilaktiruet to pełne i leczenie chorób natury oddechowego.

I wreszcie, nie panikuj. Choroba najczęściej występuje dość łatwo. Nie zawsze jest w potrzebie leczenia. W większości przypadków samoizlechimo.

Nastąpiło całkowite odzyskanie śluzówce dróg oddechowych. Ale niech mu się spod kontroli w każdym przypadku niemożliwe.

Share →