Jak rozwijać awokado w domu z kamienia

Jak rozwijać awokado w domu z kamienia

Teraz coraz więcej miłośników egzotycznych roślin doniczkowych, cud jak wyhodować awokado w domu z kamienia. Ale jak chcesz korzystać z oryginalnego smaku tych owoców uprawianych na ich parapecie.

Uprawa awokado

Przed rozpoczęciem rośnie, oczywiście, potrzebujemy materiału do sadzenia. Kupując sklep z owocami, wybrać dojrzały, szczelne, bez uszkodzeń, z awokado, a nie piękne pomarszczonej skóry.

Po starannie usunięte awokado kości, usunąć pozostałości miazgi lub wilgotnej szmatki.

Na tym etapie można przejść dwa sposoby kiełkowania .

Pierwszy i skuteczne jest to, że masz na dole, blisko tępym końcu kości, za pomocą igły lub szydło gruby aby płytkich otworów do obuwia, które musisz umieścić zapałkę lub wykałaczkę. Wystarczy, aby trzy otwory i włożyć je w meczu – będzie okazują oryginalne uchwyty do kości.

Teraz odprowadzenie wody w zlewce i umieścić tępego końca kości w taki sposób, że pozostawia się w małej ilości wody. Gdy kości wchodzi szkło, mecze, zachowa je na wymaganym poziomie. Woda powinna być wymieniane co trzy dni, tak, że nie stagnacji i kości nie zaczynają gnić. W przypadku korzystania z tej metody, aby rozwijać awokado w domu, wykiełkuje w tygodniu 3 – 4.

Druga metoda, jak rozwijać awokado w domu bardziej tradycyjnych: kości wysiadają w wilgotnej ziemi i zbudować na opakowania teplichku. W tym przypadku, można zobaczyć zarodek 4 – 8 tygodni.

Umieścić garnek, w miejscu, w którym rozproszone, nie bardzo jasne światło, nie zapomnij, aby przewietrzyć szklarnię i podlewać glebę.

Kompozycja gleby

Dla rozwijających awokado, odpowiedniej glebie lekkiej z dobrym drenażem z keramzytu, bogate w próchnicę i torfu.

Istotnym warunkiem dla wzrostu awokado – regularne karmienie nawozów mineralnych i organicznych. Latem spędzić korzeń nawożenie dwa razy w miesiącu, a na jesień – okres zimowy, tylko raz w miesiącu.

Przesadzanie roślin w młodym wieku, odbywa się raz w roku, na starszych, od 3 lat – co 2 – 3 lata wybrać garnku nieco większą średnicę niż poprzedni.

Formowanie korony

Wpływać na tworzenie korony awokado jest ważne nie tylko dla pięknego wyglądu, ale również zwiększenie elektrownię, która jest niezbędna do obfitego kwitnienia i owocowania. Na wiosnę, gdy zauważysz, że stały się one pojawiają aktywnych nowe pędy, usunąć nadmiar, zablokować stare 1cm krwawić na górnych gałęziach.

Sadzić odpowiednio rozwinięte i rosła, oglądać je podlewać regularnie i rozpyla ją, trzymać go z dala od przeciągów i spadku temperatury, a następnie można łatwo i szybko przekonać się, lekcja, jak uprawiać awokado nie w domu, kłopotliwy i nie wymaga wielkiego wysiłku.

Preferuje rozproszone światło, więc dostarczyć go w zimie dodatkowego oświetlenia.

Wraz z nadejściem jesieni, awokado staje się w stanie uśpienia i zewnętrzną manifestacją tego procesu będzie opadanie liści, więc nie martw się, gdy drzewo zrzuca liście. Doświadczenie powinno być, jeśli arkusz resetowania przechodzi latem: to jest oznaką braku nawadnianie lub projektu, brak składników odżywczych w glebie.

Bardzo negatywny wpływ na rośliny i gęstej, zapakowany gruźle – korzenie roślin nie otrzymują tlenu i umierające drzewo umiera, więc systematycznie zakłóca gleby, dodać torfu i bloczki betonowe.

Szkodniki i choroby

Niestety, awokado bardzo lubią różnych szkodników, takich jak Jose skalę i spider roztoczy, które są dużym problemem w swoim dążeniu, aby uzyskać piękną i zdrową roślinę, gdy są zaangażowane w ten proces, jak wyhodować awokado w domu. Staraj się przeprowadzać regularne profilaktyczne roślin opryskiwanie specjalne środki mogą być wykorzystane naturalnych środków, zwłaszcza jeśli kwiaty owoce awokado lub formy.

Można myć liście i gałęzie roślin z wody z mydłem – pomaga pozbyć się owadów skalę. Po zabiegu mycia mydła drzewko zorganizować ciepły prysznic, po zamknięciu gleby w doniczce z folią. Aby uniknąć penetracji gleby mydła.

Share →