Jak rozwijać imbir

Jak rozwijać imbir

Doświadczeni chałupników zapewne zrozumieć, jak uprawiać imbir w kraju, przynajmniej zapoznać się z naszymi zaleceniami, można je łatwo zrobić. Jednakże, jest również uprawiana w Rusi Kijowskiej.

W sprzyjających warunkach, może rosnąć metrów wysokości, kwitną i dają dobre korzenie. Ale muszę powiedzieć, że jest to roślina cud będzie dobrze rosną jedynie w przypadku sprzyjających warunków dla których twierdzi, że jest ściśle i w pełni przestrzegane.

Rosnąć imbir w kraju jest konieczne, przede wszystkim, aby kupić materiał do sadzenia. W tym celu wybieramy się na rynku lub w supermarkecie pięknej korzenia imbiru świeżego zdrowego błyszczące z kilku żywych nerek.

Sadzenia

Uprawa Gospodarczy imbiru w krajach południowych nadal – od 6 miesięcy do roku. Możemy rozwijać go do 8-9 miesięcy.

Jeśli zdecydujesz się rozwijać imbir w domu jako roślinę doniczkową, a następnie je sadzić w zimie.

Sadzonki można sadzić Ginger w styczniu i lutym, a następnie przeniesiono w glebie (lepiej chronione) w kwietniu i maju.

Miejsce do sadzenia imbiru

Wybierz sadzenia imbir słoneczny działki, ale z możliwością ochrony przed palącym południowym słońcu. Ważne jest również, że zakład został zamknięty od przeciągów.

Imbir rośnie w umiarkowanym klimacie lepiej w szklarniach. bo łatwo zapewniają doskonałą imbir warunki wzrostu ciepła i wilgoci.

Jeśli roślina jest uprawiana w pojemniku. Latem można go umieścić w ogrodzie lub w szklarni. Przechowywać imbir na świecie, ale z dala od bezpośredniego światła słonecznego. Chroni rośliny przed wiatrem.

Masa dla imbiru

Do uprawy imbiru niezbędnych składników odżywczych, vozduhoemkost, dobrze odsączone zdolności wilgotności gleby, składające się z ziemi sod, liści pleśni i piasku rzecznego w stosunku 1: 2: 1.

Działka z chronionym terenie. które będą rosły imbir, powinny być dobrze osuszone: Dno docelowej głębokości pit 20 cm wypełniona jest w porządku 1-2 cm warstwę żwiru, a następnie warstwę piasku 2 cm, a następnie wypełniony pit przygotowane żyzne gleby.

Korzeń imbiru rośnie w szerokości, a następnie pojemnika i konieczne jest nie tyle głęboko, jak szeroki.

Rudy nie ma stagnacji wody w dolnej części pojemnika tak odwadniania wylany beton bloku (2 cm) grysu (1 cm) lub konwencjonalne piasku rzecznego (2,1 cm) pula wypełnione przygotowaną glebę.

Przygotowanie do lądowania

Potrzebne do sadzenia materiału jest dość imbir rośnie nadaje kupił na rynku lub w supermarkecie świeżego zdrowego korzenia z życia błyszczące nerkę ponad nimi, tym lepiej. Przed sadzeniem umieścić korzeń 1-2 dni w wodzie, aby się obudzić nerki.

Imbiru dzieli się wstęgi przez procesy około trzech centymetrów. Plastry posypane węgla drzewnego i suche, eksperci doradzają nawet przed korzenia imbiru w proces pokład 1% roztworem nadmanganianu potasu. Istotne jest, że każdy delenki przynajmniej jeden nerek.

Imbir Sadzenie

Kawałki korzeni sadzone są poziomo pąki w szerokim pojemniku z dobrej wilgotności gleby pod koniec stycznia lub na początku lutego (jeśli imbir jest uprawiany w domu).

Na wiosnę, w kwietniu, kawałki korzeni można sadzić bezpośrednio w terenie chronionym blisko powierzchni, warstwa ziemi nad nimi nie było grubsze niż 2 cm. Gleby dozhen być dobrze nawodniony.

Do kiełkowania, lepiej trzymać go na jasnym parapecie, szkła schronienia lub pakietu.

Młode pędy wydają z gleby w 30-45 dni. Wystarczająco szybki sposób zwiększa dużą masę zieleni, więc nie zapomnij o podlewania: nie jest możliwe, by zapobiec wysuszeniu coma ziemię. Dzień po nawadniania należy poluzować gleby na głębokość 1 cm.

Poluzowanie gleby ma korzystny wpływ na wzrost łodyg, liści i kłącza imbiru.

Od tego czasu, imbir może być w półcieniu, w celu pokrycia nie jest wybredna, ale wody i regularnie spray to, jak wilgotność powinna być wysoka. Trzeba natryskiwać wieczorem, tak aby nie wywołać oparzenia liści, ze względu na słońce ogrzewa kropelek wody.

Jeśli lato jest gorące naczynie z imbiru można umieścić w ogrodzie lub w szklarni. Przechowywać imbir w świecie, ale chronić go przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych i przeciągów, dobrze czuje imbir w luźne cieniu drzew.

Od pojawienia się pierwszych pędów i końca lata imbiru co 10 dni jest, aby karmić pierwsze, dziewanny, rozcieńcza wodą w stosunku 1:10 lub alternatywnym infuzji pokrzywy i odchody kurczaka. Od sierpnia w nawozów potasowych karmienia podawać. Odbywa się to na lepsze tworzenia nowych bulw.

W obszarach miejskich (od marca do października) do prawidłowego tworzenia przebieralni bulwy imbiru odpowiednim nawozów mineralnych i organicznych z dużą zawartością potasu.

Dla utworzenia mięsistych korzeni, imbir niekoniecznie kwitnienia kwiaty przeciwnie, przejąć trochę jedzenia. Ale jeśli chcesz osiągnąć kwitnienia imbir, nawóz musi również zawierać wystarczająco dużo treści i fosfor.

Zbioru imbiru

Pod koniec września, kiedy nadziemne części trochę imbiru poniknet zacznie wysychać i pękać uczynić mniej częstego podlewania, opryskiwania jest zatrzymany.

Gdy liście żółkną i opadają, kłącza są wykopywane, oczyszczone pozostałości ziemi, usunięcie korzeni czepnych, w ciągu dwóch lub trzech dni, suszone na słońcu. Część korzeni można bezpośrednio zużyty, a pozostałe korzenie przechowywane do sadzenia w kolejnym sezonie.

Imbir bagażu

Imbir Przechowywać w piwnicy lub w piwnicy, w temperaturze nie niższej niż + 2-4 stopni. Można stwierdzić, korzenie w papierowej torbie i przechowywać w lodówce przez półki warzyw.

Jak rozwijać imbir w trudnych warunkach w połowie szerokości geograficznej, które już znasz, i prawdopodobnie uda. Jednak pierwsza plantacja powinna być mała, więc nie należy się spodziewać tak samo jak w pierwszym roku od korzenie rosną tak grube i mięsiste, jak w supermarkecie, to jest przyszłość, ponieważ imbir nie rośnie w naszym środowisku naturalnym, to musi jeszcze przyzwyczaić się do ciebie i Twoje miasto.

Polecane artykuły, które będą przydatne:

Share →