Jak rozwijać mandarynkę kości w domu

Jak rozwijać mandarynkę kości w domu

Chyba każdy obojętny na krajowym roślin gospodyni zapytał, jakie warunki są potrzebne do wzrostu drzewa pełne kości Mandarin w domu. Jednak, w przeciwieństwie do roślin cytryny jest wciąż na naszych parapetach rzadkością, choć wzrosła z obecnych w tradycyjnym domu kości mandarynka – nie jest zbyt trudne.

Jak rozwijać mandarynkę kości w domu

Rosnąć mandaryńskiego w domu, musisz zebrać kości kilku dojrzałych owoców i kiełkują im. Można to zrobić na kilka sposobów: umieścić kości w specjalnym spotkaniu hydrożelu (są sprzedawane w kwiaciarni), owinięty gazą lub w wilgotnym sadzone w ziemi i okresowo podlewać. Znaczenie tej procedury jest to, że kości w wilgotnym środowisku stwarza korzystne warunki do kiełkowania, więc łatwiej jest wyhodować roślinę.

Po kiełkowania nasion, są one przeniesione do puli przygotowanej uprzednio z luźnej ziemi. Od lądowania nastąpi około miesiąc wcześniej z ziemi wydają się pierwsze pędy mandarynki, miłe Tobie i wszystkie swoje gospodarstwo.

Ale zbiory drzew, które udało się rozwijać z nasion ty, powinien być wystawiony nie wcześniej niż 5 lat oczekiwano.

Jak dbać o rośliny egzotyczne w domu

Mandarin, który z powodzeniem uprawiane z kości w najzwyklejszym domu wymaga starannej pielęgnacji, ponieważ roślina ta nie pochodzi z naszych szerokościach geograficznych. Minimalna temperatura dopuszczalna dla mandarynki, który zdołał wzrosnąć z kamienia w domu – nie mniej niż 12 stopni w zimie, bardzo samo korzystne temperatury – około 16-18 stopni. Podczas letnich miesięcy, mandarynka, który udało się rozwinąć z kamienia w domu, wymagają częstego podlewania, jesienią i zimą – z umiarem.

Jednak wiele zapominać, że muszą być tylko podlewać ciepłą wodą.

Wiosną roślin może zacząć karmić nawozów (nie więcej niż raz w tygodniu). Przed zastosowaniem nawozu, należy do wody oraz gleby. Mandarynka rośnie z kamienia w domu jest możliwe tylko z odpowiednią ilością wody.

Higrofilnych Mandarin pożądane dostarczenie pan z wody i jest często spryskiwane wodą i pozostawia w powietrzu, to nie jest trudne do okresowego prawda lub domu. Przez 6-7 lat Mandarin, który okazał się wzrost kości w domu, pożądane jest, aby posadzić co roku, lepiej na wiosnę; po osiągnięciu tego wieku – lat.

Mandarin, który okazał się wzrost kości w domu musi być chronione przed szkodnikami. Może to być roztocza pająk, owady skalę i różnego rodzaju innych owadów. W pierwszym sygnale szkodników (może to być białą powłokę na liście), instalacja ma być leczony za pomocą specjalnego związku.

Jeśli udało się rozwinąć mandaryńskiego w domu jesteś: szczepieniu i tworzenie korony

Rośliny, które kiełkują z powodzeniem mandarynki kości w domu konieczne jest szczepienie, lub jej owoc jest mały i bez smaku. Szczepienia są zazwyczaj późną wiosną lub latem. Rękojeść wykonana jest z mandarynki małe nacięcie, w którym wstawić gałązkę drzewa owocujące dorosłego wieku około 2 lat. Miejsce szczepienia przędzenia wełny na mokro, a sama roślina znajduje się pod plastikowym worku. Wskazanie, że szczepienie było udane – Pojawienie się pąków na gałęziach rośliny.

Następnie można wymontować cewkę. Żyzne Mandarin w domu, możesz spróbować rosną nie tylko kości, ale także przez sadzonki, ale ten eksperyment jest mało prawdopodobne, aby odnieść sukces. Są one obsługiwane przez ekspertów powołanych w tym celu w szklarniach.

Co do zasady, drzew mandarynki w sklepach mają piękną koronę. Zrób to możliwe i bardzo się mandarynki, który okazał się wzrost kości w tradycyjnym domu. Odbywa się to w następujący sposób: lot mandarynki przycięte tak, że pozostał na 6-7 nerki.

Tworzy się z nich później pędy, które również powinny być cięte w taki sam sposób. Formowanie korony należy przerwać po rozpoczęciu kwitnienia mandarynki, zwykle po zarządzanie rosnąć pędy piątej kolejności.

Oczywiście, kupić drzewo mandarynka w sklepie znacznie łatwiejsze, ale miło, osobiście rosną duże mandarynki z małym kości w domu. Opieka delikatne tropikalnych roślin przyjemność dla całej rodziny, a kilka lat później z pewnością nagrodę obfitego żniwa.

Share →