Jak sadzić truskawki?

Jak sadzić truskawki?

Dziś trudno sobie wyobrazić działce bez truskawek. Te jasne czerwone jagody są bardzo pachnące byliny łatwe w uprawie, nie trzeba być zawodowym ogrodnikiem. Sadzenie truskawek w ziemi, dbanie o nią, zbiorów – wszystko to jest dostępne dla każdego, wystarczy tylko podążać dokładnie najprostsze warunki jego hodowli.

Strawberry wymaga starannego i szczególną ostrożność. Ale zwróć uwagę na podlewanie i pielenie jest to konieczne, a także inne rośliny.

Ale dla wielu, który planuje na działce sadzenie truskawek w ziemi po raz pierwszy, pojawia się wiele pytań dotyczących takich kwestii, jak czas sadzenia, przygotowanie gleby do uprawy, stosowania nawozów, konieczności użycia folii, aby chronić je od pogody, zbioru, i tak dalej. d.

Uprawy truskawek: ideę sadzenia w ziemi

Podczas sadzenia truskawek nie potrzebują specjalnych warunków zatrzymania, ale nadal trzeba się nią zająć. Po posadzeniu sadzonek wiosną muszą spełniać następujące warunki:

Truskawki sadzenia dobre i złe w ziemi.

 • wszystkie krzewy vymerzshie natychmiast usunięte;
 • jeśli okaże sczerniałe lub suszone liście, ale także muszą być natychmiast usunięte;
 • użyźniania gleby przed sadzeniem powinna nie powinno to być zrobione tylko w jesieni;
 • wszystkie grzbiety są dokładnie oczyszczone mulczu, brudu i innych zanieczyszczeń;
 • Jeśli gleby przed sadzeniem w celu zapłodnienia nie jest możliwe, to jest, aby karmić siewek za pomocą dziewanny i siarczan amonu (0,5 L i 30 g, odpowiednio, na 10 litrach wody);
 • po posadzeniu, częste podlewanie jest wymagane, należy to zrobić tylko wtedy, gdy schnie gleby. Lepsze razy w tygodniu;
 • do ochrony przed jasnym świetle słonecznym jest zalecany do tworzenia cieniowania.

Czas na sadzenie truskawek powinny być starannie dobrane, ale nie mniej ważne, miejsce do lądowania. Wiele osób polecam to zrobić na nizinach, ale w celu ochrony przed powodzią lepiej jest użyć metody wysokich grzbietów. Do sadzenia w glebie zaleca się wybrać płaską powierzchnię, nie stosować na stoki i rowów, ponieważ nie jest zbyt zimne powietrze, czyli rośliny rosną bardzo powoli.

Nie jest wskazane, aby korzystać z tej witryny od strony południowej, jak śnieg już wkrótce, czyli gleba jest woda zalogowany. Powierzchnia do lądowania powinno być osłonięte od wiatru, nie można sadzić truskawki w jednym miejscu dłużej niż cztery kolejne lata, optymalnie – dwa lub trzy lata, po których miejsce musi być zmieniony.

Metody sadzenie truskawek są różne. Istnieje możliwość sadzić sadzonki przygotowane nie tylko na wiosnę, ale w lecie, jesienią. Jest to konieczne w celu spełnienia określonych warunków lądowania:

Metody sadzenie truskawek są różne. Istnieje możliwość sadzić sadzonki przygotowane nie tylko na wiosnę, ale w lecie, jesienią.

 1. Wiosna Sadzenie powinno być dość wcześnie, jak tylko pozwalają na to warunki, jeśli czas miss, materiał roślinny może zostać utracone lub truskawki zaczynają rosnąć bardzo słabo. Aby chronić często korzystają z konwencjonalnych folii polietylenowej, że rośliny nie zamrażać.
 2. W lato obfitych zbiorów można uzyskać, jeżeli materiał do sadzenia, aby rozpocząć sadzenie w pochmurne, deszczowe dni. Gdy pogoda jest suchy, zaleca się podlewać sadzonki do wdrożenia cieniowania. Po każdym nawadniania gleby powinny być owija.
 3. Sadzenie wąsy, zaleca się zwykle jesienią, jest to najdłuższy okres. Kontynuuje ten czas od 20 sierpnia do 15 września w późniejszym czasie, rośliny mogą znacznie uszkodzona podczas mrozu nie pomoże, nawet jeśli używane do ochrony folii.

  Dalszej hodowli jest problematyczne.

Program sadzenia: opcja preferujesz?

Program sadzenia truskawek na jesieni jest bardzo prosta:

 • pomiędzy wstążkami odległość powinna być 70 cm;
 • Odległość między rzędami wynosi 30 cm;
 • Wśród odległości pomiędzy poszczególnymi roślinami dopuszczalne jest od 15 do 20 centymetrów.

Ale oprócz tego dwuwierszowego jednorazowego użytku i sposobu uprawy:

Wykorzystywane do sadzenia truskawek są wysokie i łóżka, ale wskazane jest, aby cały materiał do sadzenia w niskich miejscach. Typowo, truskawki rośnie, stosowanie wysokich łóżka jest przeprowadzane, gdy istnieje zagrożenie zalania.

Sadzenie truskawek na jesieni do gleby, przycinanie, nawożenie

Metody sadzenie truskawek z reguły wiąże się z wykorzystaniem sadzonek i sadzonki muszą być odporne na pięć dni przed sadzeniem w łóżkach. Materiał do sadzenia, która odbyła się w drewnianym pudełku, w cieniu, najlepiej jest wybrać ten Zachmurzenie, gdy niebo nie jest słoneczny.

Przycinanie przed sadzeniem truskawek.

Sadząc w łóżkach powyżej gruntu powinna pozostać kołnierz korzeń, system korzeniowy powinien być płasko na ziemi. Gdy korzenie są bardzo długie, mają być pocięte do 8-10 cm. Po posadzeniu truskawki w ogrodzie należy podlewać, a następnie mulczu należy zrobić z pomocą próchnicy, suchej ziemi.

Uprawa truskawek w ogrodzie odbywa się w celu uzyskania duże i smaczne owoce. Aby wszystkie siły rośliny były na rozwój owoców, nie destylacji liści, przycinanie powinno być okresowo przeprowadzane. Metody stosowane w tym szerokim, często te same rośliny pozbyć liści jesienią, jagody mógł uzyskać pełną gamę składników odżywczych.

Większość ekspertów zaleca cięcia do 20 lipca, w nowsze metody mogą mieć negatywny wpływ na stan nerek, więc nie warto ryzykować – lepiej jest spędzić czas cięcia.

Technologia jest bardzo prosta: najpierw usunięte wiotkie pędy i liście roślin, jest tylko punktem wzrostu u zdrowych placówek. Następnie roślin należy traktować z szarej pleśni, mączniaka i choroby grzybowe trzymać nawozy organiczne i nawozy złożone (na 10 litrów wody na jeden szary szkło dwóch przelewająca się ciecz łyżki nitroammophoska).

Prawidłowe przygotowanie obejmuje truskawek do owocowania i nawożeniu. Przed sadzeniem, zaleca się, aby nawożenie gleby, to lepiej to zrobić wcześniej. Na przykład, jeśli sadzenia planowane jest na maj, gleba jest zapłodnione w upadku. Jeśli termin sadzenia truskawek są w upadku, wszystkie potrzebne do karmienia co najmniej dwa tygodnie. W tym podejściu potasu i superfosfat potrójny, które są wykonane z szybkością 15-20 g / m oraz 30-40 g / m, odpowiednio.

Nawożenie azotem do uprawy może brać, potas – tylko chloru.

W celu zwiększenia odporności na suszę i choroby, rosnące wzywa do stosowania dolistnego przy użyciu mikroelementy (cynk, mangan, molibden, bor).

Choroby i zabiegi truskawek

I zwracać uwagę na to, jak choroba może być poddany truskawek uprawianych w ogrodzie.

Najczęściej, gdy uprawy truskawek niebezpieczne choroby, takie jak:

 1. Szara pleśń. Najczęściej choroba ta dotyka sadzenia roślin, gdy odbywa się truskawki lub spadek truskawkowy lub wiosny w chłodnym, wilgotnym pogody. Rot może zainfekować jagody i gdy rośnie na opuszczonych, starych miejsc.

  Aby poradzić sobie z tą chorobą może być następująca: wszystkie dotknięte owoce są usuwane, a zarodniki łatwo przełączać zdrowych obszarów. Przed kwitnieniem część gleby, roślin traktowanych tlenochlorku miedzi na 10 litrów wody łyżkę funduszy. Na glebie użyć bardziej skoncentrowany skład: 2 łyżki na 10 litrów wody i 2 łyżkami mydła w płynie.

 2. Brązowy, biały, brązowy truskawki przedświątecznej – to plamy, które pojawiają się w czasie letnich i jesiennych miesięcy na liściach. Metody walki to rozpylanie tlenochlorku miedzi (10 litrów wody jest pełna łyżka funduszy i mydło w płynie). Wskazane jest, aby przeprowadzić taką oprysków zapobiegawczych w wczesną wiosną, jeszcze nie pojawiły się liście, lub późną jesienią, kiedy zbierając jagody całkowicie wykończone.
 3. Mączniak dotyczy wszystkich części truskawka, liście stają się szorstkie, skręcone, jagody pokryte rozkwicie, rozpadu, dając zapach pleśni. Aby poradzić sobie z tą chorobą powinny rozpocząć się wiosną, traktując bardzo młode rośliny roztworem koloidalnym wodzie siarkowej.

Szkodniki z truskawkami – wspólny ogród ślimaki, ślimaki, wije, które mogą zrujnować jagody. W tym celu, powierzchnia gleby rozkładowi metaldehyd podstawie granulek za pomocą 5 g na m kwadratowy powierzchni. Może trafić truskawki i truskawki roztocza jasne, psujący liści.

Pomoc z rozpylania najczęściej karbofosom. Urządzenia do leczenia – natrysk.

Jak widać, technologia ta rozwija się zdrowe i smaczne jagody, truskawki, nie różni się z pewnym trudem, może to być dość łatwe do gruntu, na każdej części, a także zasady pielęgnacji dostępne nawet dla dziecka. Zwróć szczególną uwagę należy chronić tylko rośliny przed chorobami i szkodnikami, ale często jest to prawidłowe przygotowanie pozwala całkowicie zapomnieć o takich problemach. Program sadzenia był prosty: wystarczy przestrzegać odpowiedniej odległości pomiędzy liniami i ich usytuowanie z północy na południe, można rozpocząć sadzenie nie tylko wiosną, ale jesienią.

Share →