Jak się wycofać z plamami potu na ubraniach?

Jak się wycofać z plamami potu na ubraniach?

Plamy z potu na koszuli

Ludzie często zastanawiają się, jak uzyskać plamy potu z ubrań. I ten problem jest zainteresowana nie tylko u pacjentów z nadmiernym poceniem, ale także tych, którzy pocą się w normalnym zakresie. Po tym wszystkim, są sytuacje, w których pocą wszystko: upał, intensywne ćwiczenia, zbyt ciepłe ubrania

A teraz było obrzydliwe żółte plamy pod pachami na białej bluzce, plamy na plecach, a nawet rozciągliwe spodnie. Jak można usunąć plamy potu na ubraniach? Istnieją metody, które są bezpieczne dla ludzi i nie zepsuć ubrania, które nie powinny natomiast pozbyć plamy potu?

Istnieje wiele metod, ze zwykłymi prania specjalnych środków do usuwania plam. Spójrzmy na wszystkie z nich, aby ułatwić poruszanie się wszystkie te narzędzia i łatwo pozbyć się tego problemu.

Wywnioskować miejsca w pralce

Co pierwsze przychodzi na myśl, gdy są ślady potu na ubraniach? No, oczywiście, korzystać z pralki! I słusznie, większość nowoczesnych pralek wykonuje świetną robotę z tych miejsc.

Problemów uruchamiania po rozwód należy usunąć z ubrań, które mogą być myte w zimnej wody. Temperatura wody odgrywa ważną rolę w otstiryvaniya wszelkich zanieczyszczeń. Tylko plamy krwi pochodzącymi zimną wodą.

Plamy potu i często pozostają w postaci rozwodu po takim praniu.

W tych przypadkach, zanieczyszczone miejsca nie dostiryvat ręcznie.

Jak pozbyć się plam z użyciem mycie rąk

Prać ręcznie w wielu przypadkach jest to głównie maszyny. A czasami po prostu nie może znaleźć się pralka, na przykład w pociągu lub na długą podróż.

Myć ręce wełniane szaty zaleca wiele, dzianiny, rzeczy z cienkich materiałów, odzieży, które mogą zmienić kształt lub kolor podczas prania w maszynie. Tutaj plamy można przetrzeć mycia rąk:

  1. Wełna ogół nie zaleca się częściej myć. Ale jeśli są one barwione przez pot, a następnie można je usunąć za pomocą stężonego roztworu soli kuchennej. Działka jest największym zanieczyszczeniu zwilża się roztworem (można użyć wacika). Gdy roztwór soli nie wyjściowy rozmycia, może rozpuścić alkoholu.
  2. Syntetyczne ubrania są zazwyczaj zadowoleni z tej zawartości łatwiejsze. Brud nieaktualne lub zbyt gruba moczyć w proszku lub mydła tłustej zwykłego mydła. Po 40 minutach umyj ręce w tej samej wodzie z mydłem.
  3. Kolorowe ubrania postępować w następujący sposób: zmieszać jedną żółtka z 10% denaturatu. Mieszaninę umieścić na zanieczyszczenia i pozostawić do całkowitego wyschnięcia. Następnie zeskrobać żółtka.

    Wszystko ściereczką do czyszczenia! Jeśli śladów zanieczyszczeń, mogą przynieść podgrzewany glicerynę.

  4. Plamy na podszewce kurtki i plagi pełnych spoconych ludzi. Niszczą one nastrój każdego. Ale są one bardzo proste, aby pozbyć się!

    Weź stosunku 1: 1: 4, następujące elementy: skażone, amoniak i wodę. Ta mieszanina będzie zapisać swoje kurtki i zapach spoconych plamy. Ktoś może być lepiej nosić ubrania do pralni chemicznej, ale, po pierwsze, to jest drogie, a po drugie, jeśli pot mocno i często, za każdym razem, aby wziąć rzeczy do pralni nie będzie miał wystarczająco dużo czasu.

Jak wnieść garnek z białego płótna i ubrania?

Pochodzą z plamami potu z białych tkanin

Nasze babcie do tego celu mydła. Metoda wciąż nie stracił na znaczeniu. Jest to bardzo proste i niedrogie.

Pościel bawełniana powinny być gotowane i dodać do wody na konwencjonalnym wciera startego mydła.

Z ubrania, które nie mogą być gotowane, należy najpierw zanurzyć w zimnej wodzie, które dodaje trochę sody oczyszczonej, a następnie umyć mydłem i ciepłą wodą już. Rozwiązanie brudnych miejscach dostiryvat amoniaku (sprzedawany w aptece nie jest drogie) w wodzie. Szklanka wody wziąć 1 łyżkę amoniaku.

Bielizna może być umyć, namoczyć w proszku z enzymami lub proszku do tkanin delikatnych.

 Kołnierzy i mankietów

Jest to osobny problem, bo ludzie często mają do czynienia z sytuacją, w której całość jest czyste i brudne kołnierzy i mankietów z solone.

Istnieją specjalne środki do usuwania produktów do tego celu. Są one często w postaci aerozolu, w którym natryskuje się przed mycia zanieczyszczonej powierzchni.

Improwizowane, które są obecne w każdym domu, można zrobić roztwór octu, nasączyć watę i wytrzeć mankiety i kołnierze. Ale pamiętaj, że ocet może powodować niepożądane tkanki czasem znikną z ekspozycji do roztworu octu.

Bardziej bezpieczna metoda tkanki: roztwór wody, alkoholu i soli w proporcjach 4: 4: 1. Przygotuj roztwór, a następnie przetrzeć wacikiem nasączonym w tym roztworze, skażonych. Następnie delikatnie zmyć za pomocą letniej wody.

Jak nie pozostawiają spocone plamy?

Zgadzam się, że lepiej jest zapobiegać niż plamy z potu cierpieć, otstirivaya ihKakie same zasady muszą być przestrzegane w każdej chwili, jeśli pocisz?

Na początku należy zwrócić uwagę na higienę ciała. Należy wziąć prysznic dwa razy dziennie, a następnie barwi ubrania będzie mniej, a zapach bakterie rozkładają się w puli, to będzie dużo słabszy.

Strój, aby nie poci. Co to oznacza? Najlepiej jest korzystać z wielowarstwową odzież, zwłaszcza w zimie.

Pozwoli to, aby po prostu odkleić dodatkowe swetry i kamizelki, jeśli w pomieszczeniu jest zbyt gorąco. W lecie, moje ubrania są bardziej skłonni do potu nie miał czasu, aby go moczyć i bardziej wyschnąć, jak ohydnym rozwodu.

Nie poddają się stresu i emocji! Wiemy, że ludzie pocą mocno, gdy nagle dostaje podekscytowany i przestraszony. Wykonaj swobodne podejście do różnych sytuacji. Jeśli nie można odnieść się do psychologa, nie nauczyć się zwracać uwagę na wiele rzeczy, które kiedyś spowodować pocenie.

Możesz pić podczas opłaty kojące (zapytaj w aptece).

Wykluczenie z pożywienia jest zbyt słone, gorące i pikantne żywności, pamiętaj, że powodują zwiększone pocenie się.

Użyj podkładki potu i antyperspirantu, będzie on zawierał pachy suche, a więc ubrania pozostają suche i czyste.

Zobacz, jak pochodzący z plamami potu i innych zabrudzeń z różnych środków:

Share →