Jak skutecznie prowadzić dziennik treningowy

Jak skutecznie prowadzić dziennik treningowy

Witam wszystkich. Dziś chcę wam powiedzieć o znaczeniu prowadzenia dziennika treningowego.

Pamiętnik szkolenia – Wystarczy istotnym atrybutem każdego sportowca. Mam nadzieję, że ten artykuł nauczy Cię, jak prawidłowo i skutecznie korzystać utrzymywać dziennik treningowy.

Myślę, że widziałem wielu facetów w pokoju, który wydał podejście po zrobieniu ołówek i coś do pisania. Samotnie na małej kartce papieru, w całej drugiej książce na 48 arkuszy, a niektórzy nawet iść do formatu A4.

Co łączy wszystkie te pisarzy? To prawda! Wszystkie z nich są dziennika treningowego. O moje osobiste doświadczenia, byłem przekonany o potrzebie dziennika treningowego. Jej brak zmniejsza skuteczność dokładnie w połowie treningu.

Więc jeśli masz zamiar podejść do szkolenia poważnie, proponuję uważnie przeprowadzanie szkoleń pamiętnik.

Cóż, jeśli są z roku na rok, wolą nacisnąć na 60 Chy nie jest już potrzebne, po prostu zamknąć ten artykuł i nadal w tym samym duchu.

Szczerze mówiąc, ja sam pracował większość z nas. Wszedł do sali, wykonując ten sam miesiąc po miesiącu i programu zastanawiał się, dlaczego nadal nie podoba się Schwarzenegger.

Trwało to przez wiele lat, aż było uświadomienie sobie, że coś musi się zmienić. Pierwszą rzeczą, usiadłem i dokładnie przeanalizować swój program szkoleniowy. Wszystkie svom myśli napisałem na kartce papieru.

To był mój pierwszy prototyp dziennika.

Napisałem wszystko, co związane ze szkoleniem: zestaw ćwiczeń dla każdej grupy mięśni, liczba zestawów i powtórzeń, rozgrzewki i masę pracy, wykonywania czas i czas odpoczynku pomiędzy seriami, ilości i kaloryczności żywności spożywanej. Napełnił mój trening jakiś nowy sens i wykonane, aby ustawić nowe cele i dążyć do nich.

Można zapytać: „Po co pisać te wszystkie informacje?”. I zgadzam się z tobą. Od tego czasu mój blog jest prawie całkowicie zmieniony. Zostawiłem go tylko naprawdę ważne i niezbędne dla owocnego informacji szkoleniowego.

Na Diary zajmuje mi mniej niż 5 minut.

Więc jakie jest znaczenie szkolenia pamiętniku?

Po pierwsze, nie jest jasne, plan szkolenia wymagane do dalszych wyników wzrostu. Wielu po prostu nie rozumieją, że wzrost masy mięśniowej musi być stale pracuje, aby zwiększyć ciężar. Ponadto powinny one stopniowo zwiększać, stopniowo dodając do 0,5-2,5 kgza treningu.

Po drugie, blog pozwoli na dostosowanie programu szkolenia dla bliskiej osoby. Można eksperymentować z ćwiczeniami, odważników, ilości zestawów i powtórzeń. Ale w tym samym czasie można mieć jasny sposób myślenia, aby osiągnąć określony rezultat i plan, aby go osiągnąć.

Po trzecie, nie ma jasny plan uczy dyscypliny. Po prostu nie może być nieobecny w szkoleniu, na którym masz zamiar podbić inną wagę. I przygotować się do niego, będziesz bardziej odpowiedzialne.

Wreszcie. Poćwiczyć trochę czasu jasnego planu osiągnięcia zaplanowanego wyniku w dalszej analizy treningu, będziesz w stanie dokonać skutecznego programu szkoleniowego.

Jak prowadzić dziennik treningowy

W moim przypadku – to tylko notebook w opakowaniu 48 arkuszy. Poniżej obrazu jest fragment zapisów.

Zdjęcie przedstawia część mojego programu szkoleń, mających na celu maksymalnego zestawu wagi. W tym czasie trenował trzy razy w tygodniu (poniedziałek, środa, piątek), a prowadzone szkolenia dla jednej podstawowej ćwiczenia. Mój cykl szkoleniowy składał się z 10 tygodni.

Po przeprowadzeniu rozgrzewki podejścia, robiłem pracę na masę systemu 5×5.

W moim dzienniku rejestrowane tylko najbardziej niezbędne w chwili dane (które wykonuje ćwiczeń, wagę i liczbę zestawów i powtórzeń). Podczas ćwiczeń, czas odpoczynku pomiędzy seriami, że nie uważa, bo trudno jest ustawić wagę poprzez wykonywanie, nie można spocząć 1 minuty między seriami. Reszta zazwyczaj trwa około 5 minut.

Ponownie spojrzeć na moje notatki. W poniedziałek robiłem przysiady ze sztangą na barkach. Czy 5 podejścia rozgrzewki ze wzrostem wagi.

Po treningu zmienia się do odważników operacyjnych. We wszystkich pięciu podejść zrobić pięć powtórzeń z przerwą pięć minut. Pamiętaj: Śledź Wszystkie podejścia obsługowych bandaż elastyczny.

Podobnie, zgodnie z planem, wykonywać programy i robił notatki w środę i piątek. W przyszłym tygodniu, dodałem wagi w koncepcji i programu ćwiczeń na temat pracy.

W wyniku prac nad jasnego planu przez trzy miesiące, widziałem znaczny wzrost nadwyżki operacyjnej, a co chcesz.

Podsumowując, chcę powiedzieć, że prowadzenie dziennika szkolenia pozwoli Ci podjąć nowe spojrzenie na jego programu szkoleniowego. Będziesz mógł planować cykle szkoleniowe i stale postępuje. Tylko poprzez jasny plan szkolenia, można przejść do bardziej zaawansowanych metod szkoleniowych.

Na nich będę pisać w następujących artykułach, więc nie zapomnij zapisać się do aktualizacji bloga i otrzymywać najnowsze wiadomości na swój e-mail.

Share →