Jak uprawiać sport z żylakami?

Jak uprawiać sport z żylakami?

W wannie, nie chodzić, grawitacja nie nosić, nie biegać i skakać. Lista Ban od chirurga naczyniowego jest w stanie zatrzymać się na obrzeżach każdego siłowni, która postanowiła zaangażować się w jego postać. Ale ci, którzy są z rozpoznaniem „niewydolności żylnej”, pomimo ograniczeń treningu nie zapomnij.

KOMENTARZE SPECJALIŚCI

Przydatności, zwłaszcza żylaków, ważne jest, aby wybrać odpowiednie buty. Po pierwsze, nie może być zbyt wąski i ciasny, ale winny być dopasowane do stopy. W ciasnych butach znacznie pogorszyć odpływ krwi żylnej. a jeśli nogi w buty do biegania będzie spędzać czas, jest stopa tuck ryzyka.

Pamiętaj, aby szukać modelu z systemem tłumienia: będą one przejąć fal uderzeniowych i gasić je.

Znane marki sportowe buty uzupełniają figlarne podporach, co pozytywnie wpływa na krążenie krwi w nogach. Przy okazji, z żylakami i uzależnienie od niego nie jest zalecane, aby angażować się w bose stopy. Podczas bez butów niemal dwukrotnie obciążenie naczyń, mogą przyspieszać rozwój choroby lub dać impuls do jego powstania.

Aby wybrać odpowiednie pończochy uciskowe, klasy kompresji, jak i wielkości produktu, należy zasięgnąć porady lekarza. Pamiętaj, w co się ubrać i wziąć to dość trudne. Jeśli jest to Twoja pierwsza spotkanie z lnu, obliczone wcześniej czasu, może zaistnieć potrzeba tylko 20 minut do opatrunku.

Dzianina don nie przed treningiem rano nie wstanie z łóżka. Nogi powinny być podniesione, a następnie, bez pomijania, wyciągnąć się na nich skarpetki, pończochy lub rajstopy.

W sklepach sprzedają specjalne rękawice ortopedyczne i akcesoriów do zakładania pończoch uciskowych, ale mogą one zastąpić zwykły bieg gumowe rękawice: pociągną kompresji wyroby pończosznicze o wiele łatwiejsze.

Początkowe objawy żylaków nie jest przeciwwskazaniem do uprawiania sportu. Jednakże, aby uniknąć niepotrzebnego stresu i traumatycznych dziedziny sportu (gatunek gry, rower i wyścigów motocyklowych, niektóre sporty zimowe: snowboard, narciarstwo). Mogą one wywołać i wzmocnić niewydolność żył.

W innych przypadkach, po treningu wziąć douche. to jest bardzo przydatne dla stóp; można użyć sprayu chłodzenia stóp lub pianki żel chłodzący do żadnej zwalnia zmęczenie.

Z reguły skład takich narzędzi należą pantenol, który zmiękcza skórę i mentol – ochładzania naskórka i skurcz naczynia krwionośne pod skórą, usuwając w ten sposób zmniejszając uczucie zmęczenia i obrzęków.

Co to są żylaki reprezentują wszystkie lub prawie wszystkie. Ale zwykle nie dotyczą one wiedzę o chorobie i jej objawów: „gwiazdy”, wystające żyły naczyniowe, smutek i ból w nogach. Ale z medycznego punktu widzenia niewydolności żylnej – słabnie, zaburzenia funkcjonalne ściany naczyniowej, obniżenie ich ton i żylne zużycie zaworu i brak rozwoju mięśni.

Fakt, iż krew przepływa przez żyły do ​​góry, pokonując siłę grawitacji. Wynika to z mięśni i zaworów żylna cięcie, jak mięśnie wycisnąć krew i zamykając zawory, zapobiegają cofaniu się nią. Nawet w całkowitym spoczynku włókna, otaczających żyły i zawory pracują w sposób ciągły.

Ale jeśli nagle się nie powiedzie, wtedy krew jest wyczyszczona w dół, a żyły, są przepełnione, zaczynają się odkształcać.

Co do zasady, łamanie występuje u osób, które poruszają się trochę, spędzają dużo czasu w jednej pozycji (tak, są prasowane naczynia i krew stagnacji), jak również właściciele nadwagi. Dlatego bez względu na to, co eksperci pamiętać, że najlepszym zapobiegania żylaki, a także jej nawrotów jest sport. Rzeczywiście, podczas treningu mięśnie muszą być zredukowane, co przyczynia się do przepływu krwi, co prowadzi do układu żylnego jest rozładowany i obrzęk znika.

Trenuj w żyłach

Idealne zajęcia sportowe dla osób z niewydolnością lub żylnej pływania aerobik wody są uznawane. Gęstość wody jest 800 razy więcej powietrza, ściskając organizm i pomaga radzić sobie z nadciśnieniem wewnątrz naczynia. Bardzo dobrze pływanie tonizuje mięśnie, masując je równomiernie.

Zajęcia w basenie ciebie z jakiegoś powodu przeciwwskazane lub nie do gustu? W zajęciach grupowych w fitness klubie też nie ma nic złego. Wystarczy wybrać joga, pilates lub stretching. Część ćwiczenia wykonywane są w pozycji leżącej na plecach z nogami na wzniesieniu, co przyczynia się do odpływu krwi żylnej.

Jednakże, należy unikać Działalność callanetics: obciążenie statyczne z żylakami nie nadają.

Jeśli nie lubisz ciche i spokojne zawody i marzenia o czymś bardziej zapalnych, odpowiednich tańców latynoamerykańskich i wschodnich. Ale tylko w wersji fitness, trend klasyczne sugeruje ruch w wysokich obcasach, obcasy i są przeciwwskazane.

Wolę na siłowni? I można to zrobić. Postawić tylko na treningu siłowego lub sprzęt do ćwiczeń, gdzie ruchy są wykonywane w pozycji siedzącej lub leżącej – ćwiczenia, stojących powinna być zminimalizowana. Bez względu na to, jak pragną znaleźć żądany kształt, wyeliminować przysiady i inne ćwiczenia z ciężarami, w którym obciążenie spada na nogach (rzuca się, martwy).

Gdy żylaki nie więcej niż 3-5 podnieść kg. Jeśli chcesz zwiększyć obciążenie, nie dodać do masy, ale po prostu zwiększyć liczbę powtórzeń.

Co do strefy cardio, można sobie z niemal wszystkich symulatorów. Rower treningowy jest lepiej użyć w poziomie: oparty na plecach, będzie zminimalizować nacisk na nogi. Zaleca się również na spokojne spacery na bieżni.

Łapanie się w hali, spróbuj na przemian beztlenowych (cardio) obciążenie z władzy, ćwiczenia dla głównych grup mięśniowych z ćwiczeń dla mięśni przedramienia i łydki. I pamiętaj: nie zbliżyć się do klasy na krok-platform, jak również kształcenie i szkolenie z biegania i skakania.

W każdym razie, jeśli jesteś nowy w klubie fitness, start z 20-30 minut treningu dwa lub trzy razy w tygodniu. Obciążenie musi najpierw być minimalne. Po kilku miesiącach, można zwiększyć czas trwania ćwiczenia i dostosować obciążenie.

Stopniowo uwagę na klasy: gwałtowna zmiana siedzący tryb życia na aktywny może spowodować żylaki. I nie zapominaj, że wszelkie ćwiczenia, czy problemy pojawiły się już żył, musi być przeprowadzone tylko w kompresji pończoszniczych!

Mundury zamówienie

Ale zanim pójdę na siłownię, osób z żylakami należy wybrać odpowiednie ubrania. Głównym wymogiem – nie zakłócają krążenie krwi. Na przykład, „Be-losipedki” nie będzie działać: taka odzież przyczynia stagnacji krwi w naczyniach, jak elastyczna opłata tkaniny uda. Nie należy również nosić spodnie z gumek na nogach.

Najlepszym rozwiązaniem – luźne spodnie z tkaniny oddychającej skóry lub: nie dokręcać zbyt mocno nogi i pod nimi bez problemu, można nosić pończochy uciskowe.

Przy okazji, specjalne Koszulka musi być noszone podczas każdej aktywności fizycznej, może być usunięty tylko w ciągu 30 minut po treningu. Ta bielizna specjalnie ściskając naczyń, zwiększa przepływ krwi w żyłach i poprawia przepływ tkanki. Zajęcia fitness na odzieży kompresji może nie tylko zwiększyć efektywność treningu, ale także, aby zapobiec powikłaniom w przypadku, gdy zostały wybrane ćwiczenia prawidłowo.

Share →