Jak uprawiamy sadzonek pomidora - krok po kroku

Jak rosną sadzonki pomidorów krok po kroku

Rosną sadzonki pomidorów Nie jest to trudne, jeśli już praktyczne doświadczenie. Nasz papier dla początkujących, dla tych, którzy pierwsze kroki i chce się uczyć niezależnie rosną sadzonki w domu.

Sadzonki pomidorów rosną bez problemów

Postępuj zgodnie z poniższymi wskazówkami. i będzie sukces.

Podczas wysiewu nasion na sadzonki

Wiele może być zainteresowany pytanie, kiedy najlepiej siać nasiona pomidorów na sadzonki. Odpowiedź – prosty: przez 10 tygodni przed lądowaniem w otwartym terenie. Czas. Oczywiście, dla każdego innego obszaru.

Zapytaj doświadczonych ogrodników w dowolnych ilościach w Twojej okolicy posadzone sadzonki pomidorów w otwartym terenie, liczyć na kalendarzu w przeciwnym kierunku 10 tygodni i uzyskać daty siewu. Jeśli będziesz go naprawić siewu kalendarza księżycowego, a następnie 3-4 dni do jednej lub drugiej stronie nie będzie odgrywać dużą rolę.

Jakie wybrać nasiona dla sadzonek

Oczywiście, kilka osób będzie zaskoczony, dostałem odpowiedź, trzeba wybrać nasiona odmian wczesnych. Po tym wszystkim, to jest zrozumiałe, jeśli weźmiemy Sadzonki pomidorów uprawianych. następnie chcą dostać wczesną żniwo. Sprzedam nasiona w wyspecjalizowanych sklepach. Pierwszeństwo dano sadzenia materiału znane firmy.

Nasiona pomidora powinny być badane do kiełkowania, zabezpieczone przed chorobami i posiadają certyfikat jakości, jak to jest wskazane na opakowaniu.

Jak przygotować się do uprawy sadzonek pomidorów

 • pojemnik do wysiewu
 • Sadzonki garnki
 • świetlówka
 • konewka
 • wentylator
 • żyzna gleba na sadzonki

Technologia uprawy sadzonek pomidorów

 1.  Wypełnij gleby składników pokarmowych pojemnik, nasiona wysiewa się na głębokości 1 cm w rowku.

  Pokryte bruzdami gleby lekko nawilża, szkłem i folią i umieścić w ciepłym miejscu na światło kiełkowania nasion.

 2.  Młode rośliny są bardzo słabe i nie wytrzymują bezpośredniego podlewania, więc jeśli nie można podlewać je bardzo ostrożnie, w celu nawilżenia gleby lepiej przez dolne otwory drenażowe, umieszczenie okna w basenie wody na kilka minut, a następnie dać nadmiar wilgoci do kanalizacji.
 3. Jak tylko pierwsze 2 liścieniach liści, umieścić pole pod świetlówki (10-15 cm od rośliny). -14 Godzin dziennie.
 4. Rośliny potrzebują regularnego podlewania i umiarkowane światło.

  Niedopuszczalne stojącej wody, suszenie i Relight nedosvet.

 5. Zapłodnić nie potrzebuje taka mała roślin w tyle nawozów gleby.
 6. 2 tygodnie po rozpoczęciu drugiej pary liści (te) roślin należy uważać, aby pomieścić każdy w oddzielnym naczyniu, pogłębianie do liści liścieni.
 7. Podlewanie wymaganej 15-16 godzin dziennie.
 8. Po kolejnych 2 tygodniach rośliny zaczynają tworzyć sztuczny wiatrowej wentylatora przez 5-10 minut, 2 razy dziennie.
 9. 2 tygodnie przed sadzeniem roślin lądowych w otwartych zaczynają przynosić świeże powietrze i chronić przed słońcem i wiatrem miejscu od 10-15 minut do 5-6 godzin i stopniowo zwiększać czas.
 10. Przy ustalaniu stabilnego ciepłą pogodę i wystarczającą ocieplenie gleby (do plus 10 stopni) rośliny sadzone są do stałego miejsca, pierwsze 3-4 dni pritenit od bezpośredniego światła słonecznego.
Share →