Jak usunąć podrażnienia po depilacji?

Jak usunąć podrażnienia po depilacji?

Niestety, obecnie nie ma takiej metody usuwania włosów, po którym skóra nie czuje bolesne dolegliwości. W tym przypadku nie ma znaczenia, użyto woskowania. shugaring lub ostry – wszystkie te dokumenty naruszyć integralność stanu góry cienkiej warstwy naskórka skóry, co powoduje podrażnienie i zaczerwienienie. Jednak należy zauważyć, że uczucie niewielkiego dyskomfortu i zaczerwienienia – to nie jest najgorsze skutki uboczne zabiegów depilacji.

Znacznie gorsze wrastających włosków pilota do naskórka i wyglądu pigmentacji w dziedzinie, którzy przeszli cały „urok” procedury.

Jednak nie poddawaj się zbyt wcześnie, ponieważ wszystkie te raczej negatywne konsekwencje mogą być łatwo i prosto uniknąć – tuż po depilacji, aby trzymać się prostych zasad. I niech się wam zabrane kilka dodatkowych minut, ale zawsze i wszędzie będzie dobrze wyglądać.

Pielęgnacja skóry po depilacji:

Główną przyczyną podrażnienia po depilacji są bakterie. Twoim głównym zadaniem jest, aby je zniszczyć i uspokoić uszkodzoną skórę:

1. Jak wynika z doświadczenia życiowego, najbardziej popularnych środków jest zwykle mężczyzna po goleniu do skóry wrażliwej lub jakikolwiek krem ​​dla dzieci.

2. Należy również zauważyć, że pomimo sprzeciwów dermatologów, niektórych przedstawicieli pięknej połowy ludzkości, użyć talku lub proszku dla niemowląt – fakt, że tego rodzaju proszku po prostu zatyka porów skóry, a także może w końcu stać się przyczyną zapalenia.

3. W celu rzeczywistego możliwość zapobiegnięcia silne podrażnienie, że konieczne jest stosowanie ostry z ostrzami. Przy użyciu tępego ostrza uruchomić wysokie ryzyko szkodzić skórze, więc przy wyborze depilatora. Skonsultuj się ze sprzedawcą i dowiedzieć się, plusy i minusy.

Sposoby łagodzenia podrażnień skóry po depilacji:

Do usuwania niechcianego owłosienia było bardziej przyjemne i wygodne, niezbędne jest zgodne z tymi zasadami poniżej:

1. Po zakończeniu procedury, usuwając nadmiar włosów, konieczne jest najpierw do dezynfekcji i ukoić uszkodzone obszary naskórka. Podobnie, można zatrzymać podrażnienie ziemi, teraz i potem porysowanych i porysowany. Pamiętaj, aby smarować skóry antyseptyczne płyny, które są złożone z rumianku, zielonej herbaty i aloesu

2. zmiękczają i nawilżają skórę po zabiegach depilacji – w ten sposób będziesz w stanie z wyprzedzeniem, aby wyeliminować możliwość wystąpienia suchość i łuszczenie naskórka. Zaleca się stosowanie oleju z dodatkiem aloesu i rumianku i kojący krem. Dobrze sprawdzona nawilżające z całej znanej serii Johnson. Również duże wystarczająco popytu takie kremy i maści zawierające pantenol w swoim składzie jak Bepanten, Depantenol, panthenolem i Pantoderm.

Fundusze te mają doskonałe właściwości nawilżające i rewitalizujące, które są idealne do procedury leczenia rodzaju skóry suchej i zapobiegania suchość skóry w ogóle.

3. W przypadku odczucia dyskomfortu, pieczenia i swędzenia, należy zastosować zimny kompres. Jeśli po 24 godzinach sytuacja nie uległa zmianie, zaleca się, aby odwiedzić lekarza urzędu.

Zaleca się przeprowadzenie złuszczanie (peeling) procedury w skórze przez co najmniej 4-5 razy w miesiącu, potrzebne jest, aby zapobiec wrastaniu włosków problemu i ich cebulek do zakończenia procedury depilacji. Podobnie, doskonale zmiękczoną warstwę powierzchniową skóry – naskórek włosów zapobiega zdalnego wrastanie.

Share →