Jak wiecie najważniejszych roślin spożywczych. Mniejsze pot ...

Jak wiecie najważniejszych roślin spożywczych. Mniejsza pula szybciej wyczerpuje gleby, powinna uzupełniać substancje mineralne i organiczne. Z mineralnymi potrzebne jako makro- i mikro. Każdy z elementów do ich wpływu na rośliny. Z braku niektórych nawozów reakcji na brak elementów pojawi się na liście, z braku innych na korzeniach.

Nieco później wyślę wspaniały stół lub algorytm do ustalenia braku MójKomp i makroelemnetov na samej roślinie czysto wizualnej. W międzyczasie, wprowadzają w skrócie:

1.1. Brak azotu – na starszych liściach jasnożółta mottling. Stopniowo zanika i zhёlteet list.

1.2. Brak fosforu – dorosłych liście blakną, że napiwek wysycha, staje się rdzawo-brązowym.

1.3. Brak potasu – wśród młodych liści między żyły tworzą fałdy i zagłębienia

1.4. Niedobór żelaza – na jasnych liści wyłania kontrast siatki zielone żyły

1.5. Brak manganu i cynku – Na liście pojawia się kontrast jasnych oczek zielone żyły

1.6. Brak boru i manganu – często związane z naruszeniem równowagi kwasowo-zasadowej w glebie. Jajników spadek.

Nadmiar źle – umrzeć krawędzi.

Rośliny cytrusowe, może zależeć od wielu chorób, patogenów, które są małe organizmy: bakterie, grzyby, wirusy i mykoplazmy. Pod ich wpływem na roślinach pojawiają się różne wady (plamy, rot, wrzody, guzy, więdnięcia, izrastaniya, i in.). Organizmów szkodliwych dla roślin rozmieszczonych przez owady, wiatr, kropelki wody podczas podlewania i opryskiwania; może wystąpić ze względu na mechaniczne uszkodzenie rośliny, przenikają przez porów w arkuszu.

Objawy zakażenia roślin przez grzyby i bakterie są bardzo podobne, ale zakażenie grzybicze z rozwalony plamy na nich są często widoczne zarodniki grzybów w szarej płytki, czarne lub brązowe krosty sporulacja.

Uszkodzonych przez wirusy i roślin mykoplazmy mają podobne objawy: karłowatość, mozaiki na liściach, kwiatach, przyjazny dla środowiska łodyg wiechowaty (od jednego węzła rośnie wiele małych pędów), zmiana kształtu liści, pędów, kwiaty i inne.

Zidentyfikować patogeny tylko przez badania laboratoryjne.

W przypadku zwalczania chorób roślin spowodowanych przez grzyby i bakterie mikroskopowych można leczyć środkami grzybobójczymi, choroby wywołane przez wirusy i mykoplazmy, wulkanizacja nie jest możliwe – ill zniszczyć roślinę.

Ponieważ choroba jest najczęściej pojawiają się na osłabionych roślin, ważne jest, aby prawidłowo dbać o cytrusach, radzić sobie ze szkodnikami, natychmiast wyciąć zdiagnozowanych chorych i uszkodzonych części roślin, środków odkażających i plastry prisypaya węgla aktywnego. Z chorych roślin lepiej usunąć pąki, kwiaty i owoce, które nie osłabiają go, szybszego przygotowania i odzysku odpornościowego.

Jeden ze sposobów zapobiegania i leczenia różnych chorób grzybiczych dwa-trzy razy rozpylające cytrusowych 1% roztworu ciekłej Bordeaux.

Do zapobiegania i zwalczania wielu patogenów grzybiczych i chorób bakteryjnych cytrusów, a także innych roślin doniczkowych zaleca nawozy chemiczne "Fitosporin" (Nie fitotoksyczne), dodano do wody do nawadniania w zależności od instrukcji.

Najczęstszym i bardzo niebezpieczne dla cytrusów jest chorobotwórczy grzyb, który powoduje chorobę Antraknoza – wpływa na gałęzi i liści i owoców. Antraknoza powoduje pączek rośliny spadku; liście żółkną i opadają, zbyt; na owocach pojawiają się plamy czerwonawe; gałęzie umrzeć.

Środki przeciwko antraknozę: należy wyciąć martwe pędy i posiadają wyżej opisane leczenie; w przyszłości do przestrzegania zasad opieki dla roślin cytrusowych.

Warty cytrusowe – choroba również spowodowane przez grzyby chorobotwórcze na młodych pędów, liści, owoców cytrusowych. Na liście pojawiają się pierwsze młode małe żółte przezroczyste piksele, a następnie skręcić w te miejsca brodawki różowo-szary kolor. Pojawiają się na młodych pędach brodawek rosną stopniowo, tworząc duże nagromadzenie i może spowodować śmierć, aby uciec. Na owocach cytrusowych pojawiają pomarańczowe cętki, które zwiększają wielkość i malowane w kolorze czerwono-brązowym; jajników spadek.

Rozwój choroby charakteryzuje się wysoką temperaturę w pomieszczeniu i wysokiej wilgotności.

Środki do walki z Warty: przycinanie i pieczenie zainfekowane części roślin. Citrus Crohna spryskano 1% roztworze ciekłego Bordeaux. Pierwszy oprysk odbywa się w marcu, drugi – po kwitnieniu (w czerwcu), trzeci oprysk – w lipcu.

Citrus zaraza. lub Gummosis objawia się w postaci podłużnych brązowo-czerwone plamy na pniu i gałęziach roślin cytrusowych. Kora w tych miejscach jest stopniowo umiera, a pęknięcia powinny być katatonii kleykovataya powietrza ciecz żółto-złoty – guma.

Przyczyny tej choroby może być kilka:

– zbyt głębokie sadzenie (sadzonki cytrusów nie może pogrzebać przeszczep); dezynfekcji gleby przed sadzeniem 1% roztworem formaliny);

– brak drenażu (z pojawieniem się choroby powinny zatrzymać nawadnianie przez 2-3 dni, a podlewania cytrusowych z dużym przytrzymującego);

– nadmiar azotu z brakiem fosforu i potasu (nie podlewać roślin i zawiesiny zmniejszenie dawki azotu);

– uszkodzenia mechaniczne.

Środki do zwalczania gummosis najpierw usunąć przyczynę choroby.

Dokładnie oczyścić ranę, wyleczyć z 3% roztworu siarczanu miedzi (w 1 litrze wody rozpuścić 30 g siarczanu miedzi i 100 g wapna palonego lub wapno hydratyzowane 200 g) i rany niejasne boisku ogród.

Leczenie ran powtarza się kilka razy aż do całkowitego wyzdrowienia. Jeśli instalacja nie można wyleczyć, są spalane.

Rak cytrusowe – Choroby bakteryjne. Objawia się owoców i liści w postaci ciemnego brązu, jasnych punktów. Nie może zostać wyleczony.

Zaraza – jest poważnie dotknięte drzew szczepionych na pomarańczowo. Częściej u młodych sadzonek na pierścieniu bagażnika pojawia tłustej, brązowy miejsce. Czynnik sprawczy – grzyb.

Zewnętrznie, znowu podobny do gummosis.

Trudne do wyleczenia – uszkodzony obszar czysty i smarować siarczan miedzi, i lepiej niż kiedykolwiek nagle. Do zapobiegania roślin wykopaliska, odkrywania korzeni.

Zgnilizna korzeni – Z tytułu oczywiste jest, że to jest. W zalewania kultura spotyka się kilka odmian. Co do zasady, ogrodnik o niczym nie wie, dopóki masa zaczyna się w listopadzie.

Wykopać roślinę do kontroli i, jeżeli to konieczne, wyciąć porażone korzenie ostrym nożem. Traktuj ich zakorzenienia pobudzające. Wymień gleby.

Drzewo umieścić w szklarni lub rzadziej, wytrzeć liście wilgotną szmatką. Zapewnienie odpowiedniego światła. A w każdym razie, nie wypełniać.

Tristeza – zamieranie kory pnia. W odmian odpornych na wirusa tristeza jest w stanie uśpienia.

W odmian odpornych. To jest dokładnie to, co mi się nie podoba najbardziej. Odciąć łodygi z pozornie zdrowych roślin szczepionych na sadzonkę, a po kilku latach zapas nagle i niewytłumaczalnie drzewa zaczyna boleć.

Na przykład często się to zdarza z cytryną Dioscuria.

Dlatego też zaleca się rozmnażać przez sadzonki cytryn.

Ksilopsorozis (Psorozis) – Virus do 10 lat może być w stanie utajonym. Po aktywacji uszkodzoną korę. Profesjonaliści w plantacjach, sprawdź szczepień zakażenia kwaśny wapna.

W fanów minisadovodstve wewnętrznych nie może zidentyfikować chorobę i myślę, że gummosis. Nie może zostać wyleczony.

Malseko – zakaźną pędy przesuszenia. Choroby na plantacjach w Gruzji pojawi się nagle na wiosnę, a rośliny doniczkowe od jesieni do wiosny. Powoduje defoliacji. Choroba rozpoczyna się na końcach rozgałęzień.

Wpływa drewna do cięcia, przybiera kolor pomarańczowo-czerwony. Można od razu odróżnić – sadzonki z liści pozostają na gałęziach.

Początkujący ogrodnicy przypominam – jeśli spadł kilka liści z dolnej kondygnacji (lub nawet w pobliżu krawędzi gałęzi) i gałęzie były sadzonki, może to być spowodowane słabym oświetleniu w zimie. Więc nie panikuj przedwcześnie.

Jak leczyć uszkodzoną drzewa, nie wiem na pewno. Mówić za tych, którzy lubią nie tylko jedno narzędzie – ax.

Share →