Jak wprowadzać pokarmy stałe

Jak wprowadzać pokarmy stałe

Na stronie internetowej firmy Heinz (Heinz) zaoferował możliwość zapoznania się z przydatnych w artykule „Jak wprowadzać pokarmy stałe” dla młodych matek

W pierwszym roku życia dziecko szybko rośnie i rośnie w siłę. Nadchodzi czas, kiedy nie jest już wystarczająco mleko matki lub mleko modyfikowane dla niemowląt. Istnieje potrzeba komplementarny do karmienia dzieci. A w tym czasie w przód każdej matki podnosi szereg istotnych kwestii, z których głównym jest: Jak wprowadzać pokarmy stałe dzieci, w miarę możliwości, aby uniknąć najczęstszych błędów?

Po tym wszystkim, przynęty dzieci karmione piersią jest moment przejściowy w życiu i rozwoju dziecka.

Wprowadzanie pokarmów uzupełniających dla niemowląt – to jest właściwy dobór produktów i dań na bazie zbóż, owoców i warzyw, sera, jaj, mięsa i ryb. Rosyjscy pediatrzy uważają optymalne dla wyznaczenia wieku pierwsze karmienia 4–6 miesięcy. Butelek-wprowadzić pokarmy stałe powinny już 4 miesiące i zdrowe dzieci, które są karmione piersią, wprowadzanie pokarmów uzupełniających w terminie późniejszym – 6 miesięcy życia, pod warunkiem zawsze odżywiania matki i przy użyciu specjalistycznych produktów dla kobiet karmiących lub złożonych preparatów witaminowych i mineralnych.

Szczegółowe informacje na temat dyskusji i zaleceń dotyczących wprowadzenia pierwszego karmienia cm. Artykułu «Gdy do wprowadzenia pokarmów stałych »,

W każdym przypadku, okres wprowadzania pokarmów uzupełniających w okresie karmienia piersią lub w okresie karmienia, kiedy sztuczne zasilanie dla każdego dziecka powinno ustalić z lekarzem, który uwzględnia jego indywidualne cechy. Przed wprowadzeniem komplementarne karmienia swojego dziecka należy skonsultować się z pediatrą.

Istnieją pewne zasady wprowadzania pokarmów uzupełniających, które powinny być przestrzegane:

– wprowadzać pokarmy stałe tylko wtedy, gdy dziecko jest zdrowe,

– nie spiesz się do wprowadzenia pokarmów stałych w czasie upałów i podczas szczepień ochronnych,

– w okresie karmienia piersią komplementarnej mleka lub mieszanki dla niemowląt pozostaje głównym pokarmem dziecka,

– niech przynętę przed piersią lub preparatów dla niemowląt i zawsze z łyżką,

– rozpocząć uzupełniające dzieci karmienia potrzebują niewielkiej ilości, stopniowo zwiększając ilość żywności,

– Zawsze niech nowy produkt w pierwszej połowie dnia, w celu śledzenia jej przenoszenia,

– wczesne odstawienie żywności spójność musi być wystarczająco płynny i jednolity; Moc staje się grubsza,

– wszelkiego rodzaju pokarmów uzupełniających należy rozpocząć jednego produktu i stopniowo, w tym nowych rodzajów żywności,

– korzystnie stosuje się do doprowadzania wyrobów przemysłowych są wykonane z surowego kontrolowane. Produkty te są bezpieczne, są wzbogacane w witaminy i minerały, które nie mogą być w pełni odzyskane w domowej kuchni.

Pierwsze stałe pokarmy mogą być odpowiedzi na trudne grudnichka dzieci do nowych produktów, ponieważ nie wszystkie dzieci mają na celu zmienić znajomy smak mleka matki na coś nowego. Dlatego też zasadniczo ważnym punktem jest to, że dziecko powinno być zdecydowanie proponuję najpierw wypróbować, a dopiero potem jeść nowych potraw urozmaicone smak i skład. Mama musi zaoferować nową żywność, pokazują nowe produkty, jeść w obecności dziecka, powtórzyć zdanie w przypadku początkowego niepowodzenia.

Ustalono, że «przyjęcie» nowy smak może potrwać do 8—10 prób, aby wprowadzić nowe danie.

Aby zapisać laktacji, podczas wprowadzenia komplementarnych produktów i potraw potrzebnych po każdym karmieniu, aby umieścić dziecko do piersi żywności.

Szczegółowy harmonogram wprowadzania pokarmów uzupełniających pierwszych, jak również przybliżoną tygodniowego menu dziecka od 6 do 12 miesięcy, można znaleźć w sekcji „Przydatne linki”.

Artykuł oparty jest na «Narodowy program do optymalizacji karmienia niemowląt w Federacji Rosyjskiej» (Luty 2009).

Inne artykuły o rozwoju tej grupy wiekowej:

Share →