Jak wybrać, szyć i powiesić zasłony

Jak wybrać, szyć i powiesić zasłony

Kompleksowe projektowanie kurtyny, w tym rolet, muszą pochodzić ze specjalistą z architektury pomieszczenia. Istnieją pewne ograniczenia: na przykład, jeśli nie masz na pawęży w otwarciu okna, zostaną Państwo nic: ani kurtyny nie wzrośnie, lub okno nie otworzy. I wiele czasu i wysiłku, aby zapisać dokładne obliczenie ilości tkanki, które będą potrzebne do dekoracji tekstylnych.

Dlatego trochę matematyki.

ROZMIAR

Zasłony są zwykle montowane na okapie. i te z kolei są zamontowane na ścianie (przy 20−25 cm od górnej krawędzi otworu okiennego) lub sufitu. Niezależnie od sposobu instalowania wiszące Typowy wariant symetryczny sugeruje, że zasłony na ścianie pochodzą średnio 20−25 cm po obu stronach otworu okiennego. Jest to ważne, aby pamiętać, umieszczając w pobliżu okien, szafek i innych elementów półki wewnętrzne.

Karnisze są często ukryte w niszach pod sufitem. którego rozmiar nie jest również konieczne w celu ustalenia na etapie planowania. Szer. Nisza = długość otworu okiennego + 25 cm + 25 cm Aby obliczyć głębokość potrzebną, aby znaleźć najbardziej wyjątkową pozycję w pokoju (na zasłony, tuż poniżej progu, co do zasady, że parapet, w dłuższych modeli – baterii).

Zmierzyć ilość wyników od ściany (A) i dodać 1 cm – położenie w pobliżu strony okna gzymsu. Typowa odległość między stronami okap 5−7 cm, minimalna odległość między boku gzymsu i ściany nisze 3−5 cm. W ten sposób Szerokość niszy dla modelu z dwóch karniszy = a + 1 cm + szerokość gzymsu + 5 cm + szerokość + 3 cm gzymsem.

Najprostszym rodzajem zasłony – zasłony z zakładkami. Szerokość zasłon w kolekcji = szerokość gzymsu + 4 cm (wolność). Jeśli potrzebujesz dwa obrazy wiszące symetrycznie względem środka gzymsu i rozchodzą się do krawędzi okna, width = szerokość każdego gzymsu liści / 2 + 2 cm (wolność). Jeśli materiał owinięcia wokół bocznych krawędzi okapu, dodając odległość od ściany i daje więcej swobody w 1 cm.

W tym przypadku width = szerokość każdego gzymsu liści / 2 + odległość od ściany 3 cm.

Długość zasłony może być różne:

 • skrócony do parapet
 • obniżył się poniżej progu linii 10 cm
 • przegap 1 cm na podłogę
 • dotykać podłogi
 • leżą na podłodze (5 lub 10 cm).

Przy obliczaniu długości procesu są brane pod uwagę uprawnień do przetwarzania górę i dół. i rezerwa w przypadku kurtyny znajduje się w praniu. W ten sposób Długość = długość zasłony gotowego produktu o 25 cm .

Przy obliczaniu szerokości punktu kluczowego – tworzenie zbiorów. lub fałd w górnej części zasłony. Teoretycznie jest zespół współczynnik – pokazuje ile razy więcej niż wymagana szerokość, to należy wziąć tkanki. Generalnie oznacza 2, tj Szerokość web = (długość gzymsu + 4 cm) x2. Współczynnik ten jest stosowany w normalnej gęstości tkanki, sztywność i serwety.

Na przykład, z drukowane bawełny o splocie płóciennym.

Jednak tkaniny z włókien skręconych, współczynnik ten wynosi od 2 do 3. Dlatego też, w celu określenia zdolności tkaniny do serwety nie wystarczy, aby ją zobaczyć, trzymaj palec na powierzchni i rozdrobnić w pięści. Muszą stać się „mały gzyms” – podnieś rękę do maksymalnej możliwej wysokości, utrzymując ją kawałkiem tkaniny położył fałdy.

Nie unikaj tego procesu, specjaliści zrobić to samo!

Teraz pozostaje obliczyć, ile tkaniny trzeba kupić. Aby odpowiedzieć na to pytanie, trzeba najpierw wiedzieć, szerokość tkaniny. To może być … długo.

Na przykład, wybrałeś materiału o szerokości 3 metrów i sufitów was -. 2,75 m W związku z uwzględnieniem dodatków technologicznych, sam może być długość gotowych zasłon. Dobrym rozwiązaniem: tkanina pochodzi z gzymsów, zamontowanych w suficie, i lekko dotyka podłogi.

Szerokość otworu okiennego masz, powiedzmy, 1,5 m. Stąd width = szerokość gotowych zasłon okap 1,5 m + 25 cm + 25 cm = 2 m. Zespół Współczynnik podjąć 1,8 – dla średniej grubości masy z niskim sufitem nie jest już konieczne (na tiulu trzeba współczynnik od 2,2 do 2,5). Wymagany Szerokość tkaniny = 1,8 x 2 m + 7H2 (7 cm od każdej krawędzi bocznej po stronie przetwarzania) = 3,88 m. Kup kawałek tkaniny o szerokości 4 m, a pozostałe pas tkaniny (12 cm) wyrusza na odbiór.

Ale jeśli masz wysoki sufit, szerokość tkaniny pozostanie szeroki. Tak jak w przypadku, gdy sam materiał jest wąskie – na przykład 1,4 m.

Na materiale (I moralne) koszty muszą przejść, aby „zasłony?” A co to jest zasadnicza różnica między zakupem zasłon w studiu, prywatnym pana i produkcji niezależnej?

Spróbujmy stworzyć tabelę. które pomogą zorientować, co stanowi koszt okna przetwarzania. Przyjmuje się, że ta zasłona modny design, bez dodatkowych elementów dekoracyjnych, stosunkowo niedrogi materiał. Tak będzie bardziej jasne, że punkty, w których pozycja wydatków może zwiększyć się do nieskończoności.

Głównymi składnikami obliczaniu całkowitego kosztu zasłony i ich% całkowitego kosztu zamówienia:

 • Tkanina (podstawowe, dekoracyjny, tiul) – 57,4%
 • Wykładziny (nieprzezroczyste black-out) – 19%
 • Krawiectwo – 9,2%
 • Karnisze – 9,7%
 • Ustawianie gzymsów – 3%
 • Wiszące zasłony – 1,7%
Share →