Jak wybrać zasłony w salonie

Jak wybrać zasłony w salonie

23 czerwca 2014

Wygląd salonu zależy głównie od trzech elementów: ściany, meble i zasłony. Nie, oczywiście, ważne i sufit, podłoga i okna i drzwi … Nikt nie mówi, że nie należy zwracać uwagę. Wszystko jest ważne. Ale sufit jest zwykle płaska biała powierzchnia, i zrobić coś innego w większości typowych mieszkań po prostu nie odpowiednie. Posadzka częściowo pokryte meble, a częściowo – dywan.

Ale ściany, meble i zasłony są zawsze w zasięgu wzroku, a oni po prostu ustawić schemat kolorów i pokój i ustalić komfort pokoju. A zasłony w tej liście jest „mobilna” elementem, i za cenę, a wysiłki, które są potrzebne do ich zastąpienia. W związku z tym, część konstrukcji zasłony salonie jest dostosowana do istniejących ścian i mebli.

Aby wybrać odpowiedni zasłony salonie trzeba wiedzieć:

  • Rozmiar okna;
  • wysokość sufitu;
  • Stosunek długości i szerokości pomieszczenia;
  • strony świata (południe, zachód, wschód i północ), który wychodzi przez okno;
  • kolor ścian;
  • Kolor i faktura mebli miękkich, stoi w pokoju.

Wybierz swój styl

Jeśli salon jest już ozdobione jasnym konkretnego stylu, wybór typu i rodzaju zasłon Nie powinno być żadnych wątpliwości – zasłony po prostu mu pasuje.

Ale dlaczego muszą być zgodne z zasłonami, jeśli meble i ściany mogą być opisane za wyjątkiem, że słowa „zwykły, nowoczesny”? Sytuacja, w tym przypadku: światło przezroczyste zasłony, całkowicie zamyka okno i zasłonę gęstej tkanki nieprzezroczystym.

Wybór koloru

Dobór kolorów, można skupić się na dwóch przeciwległych podejść: kolor zasłon są lub blisko koloru ścian lub mebli, albo powinien kontrastować z nim. Być może jedynym wyjątkiem – styl awangardowy, co pozwoliło lurid jasne kolory.

Idealnie, jeśli zasłony kolor bazowy dokładnie pasuje do koloru tapety lub tapicerkę. Cóż, jeśli jest to dźwięk jaśniejszy lub ciemniejszy. Ale to samo prawo do istnienia, a praktyka ma wybór kontrastujących kolorach.

Spójrz na kole kolorów: sąsiednie komórki sektorowe są pomalowane w kolorach pokrewnych, a przeciwnie – w kontrastującym kolorze.

Należy pamiętać przy wyborze koloru i położenia okna. Jeśli wyjdzie na słonecznej stronie, to lepiej wybrać zasłony zimnej części kole kolorów – zielonego lub niebieskiego odcienie – tworzą uczucie świeżości. A jeśli słońce jest małe, bardziej komfortowe będzie w salonie z zasłonami ciepłych kolorach.

Wybierz zdjęcie

Po wybraniu wzorca dla zasłon w salonie oprócz własnego gustu i stylu rozważań pokoju trzeba wziąć pod uwagę wielkość pomieszczenia.

Na dużej sali lepiej wybrać tkaninę z dużym wzorem.

Grzywny wzór lub stały kolor tkaniny z widoczną fakturą pozwalają optycznie powiększyć pokój, i dlatego dobrze nadaje się do życia w małych mieszkaniach.

Specjalny efekt można osiągnąć stosując pasy tkaniny. Jego unikalną cechą jest to, że paski wzdłuż pomieszczenia wydają się większe niż jest w rzeczywistości, a po drugiej – mniej. Dlatego poprzecznymi paskami może optycznie powiększyć szerokość pokoju, ale wysokość pomieszczenia w tym samym czasie będzie trochę zakrada. Odwrotnie, w pomieszczeniu z niskim sufitem, można poprawić wygląd koszt pionowe paski, ale szerokość pokoju w tym samym czasie, to wydaje się trochę mniej.

Wybierz materiał

Zamawianiu zasłon szycia, spróbuj wybrać teksturę tkaniny, podobne do tego, które jest tapicerowane meble – to stworzyć bardzo mile widziane poczucie kompletności stylowym wnętrzu.

A wybierając między tkanin naturalnych i syntetycznych, należy rozważyć następujące proste rozważania. Nowoczesne wysokiej jakości syntetyczne materiały nie blakną na słońcu, bardzo małym zużyciu, nie wymagają szczególnej opieki i kilka razy dłużej naturalne. Tkaniny naturalne są kapryśne i krótkotrwałe, ale uczucie luksusu i bogactwa ich tworzenia, przeważają nad wadami.

Share →