Jak zaparzyć herbatę

Jak zaparzyć herbatę

Zazwyczaj mówimy o herbatę zwyczajowo zaczynają wodą. W Chinach, wierzymy, że do herbaty najlepszej gornoklyuchevaya i źródlanej wody, rzeki – jest oceniana jako średnia jakość, dobrze uważane za najgorsze.

Oczywiście, w naszych czasach, w miejskich ustawienie wiosną lub źródlanej wody nie będzie. Jednak jakość wody zwykłej – woda – może być poprawiona przez wstępną obróbkę. Jeśli nie masz specjalnego czyszczenia, umieścić wody w otwartej patelni przez kilka godzin (lub jeszcze lepiej – na dzień) do rozliczenia – w tym czasie zapach chloru, którego woda jest traktowana w celu odparowania.

Wody o twardości powyżej 8 mg na litr do równoważników herbaty nie jest odpowiedni. Jednakże, istnieje wiele sposobów na złagodzenie. Na przykład, można wstępnie umieścić w wodzie trochę cukru i szczyptę soli lub sody oczyszczonej – ta herbata będzie pachnące.

Możesz wykonać następujące czynności: zagotować czajnik wody, wydobywającą się z jego nosa, skraplać, i to jest dość "Nowa woda", Która przypomina miękkość i czystość destylowanej używanej do wytwarzania znakomitej herbata aromatyzowana. Ten specjalnie przygotowany wody ze względu na brak ich sole, metale i wszelkich zanieczyszczeń zachowuje się w odniesieniu do suchych liści herbaty tak agresywnie które dosłownie ciągnie wszystko to, co jest użyteczne dla człowieka, nasycenie tych substancji jest efektem infuzji.

Czajnik powinien być porcelany. On jest lepszy niż gliniane, nagrzewa się i "miękka" tekstury szkła. Ale na pewno nie w każdym przypadku, nie używać metalowych!

Teraz kilka słów o temperaturze warzenia. Woda powinna być usunięta z ciepła po wrze "biały klucz", Są absolutnie poboleet masowego biegu od dołu pęcherzyków. Fakt, że prześwietlenia do wrzenia ciepła, temperatura osiągnęła 100 ° C, uderzając liści herbaty rozpuszcza się jego elementów składowych. Powoduje to zniszczenie bukietu, a przy długich wrzenie w kotle i akumuluje szkodliwe dla jakości herbaty i dla ludzkiego ciężkiego wody.

Z tego powodu woda powinna być gotowane po schłodzeniu przegotowanej wody nie jest dobra.

Jakość zestawu infuzyjnego tea określa najbardziej udanych użytecznych związków chemicznych, oraz ich kombinacje w roztworze. Aby osiągnąć ten zestaw i kombinacji, należy ściśle przestrzegać zasad parzenia. Każde, nawet najmniejsze odstępstwo od prawidłowego sposobu wydobycia może spowodować naruszenie korzystnego bilansu substancji w naparu. Dokładne przestrzeganie zasad piwa – nie dla kaprysu, ponieważ 20 minut po zaparzeniu, według chińskich ekspertów, herbata zamienia się "jadu grzechotnika", Nie wdając się w szczegółowe wyjaśnienia, z wyjątkiem powiedzieć, że na dłuższą warzenia przechodzą do roztworu i szkodliwe dla zdrowia ludzkiego.

Łódź tak kruche linia między herbaty utwardzania trucizny.

Jak zaparzyć czarną herbatę.

Pre-wypłukać czajnik z wodą, aby usunąć go ze starych liści herbaty i wysuszyć.

Gotować na małym ogniu w garnku z czystą wodą (co jest świeże, nie gotuje i nie mieszać z gotowane świeże).

Jak tylko zobaczysz, że woda pojawiła się grupa małych pęcherzyków, które powodują lekkie zmętnienie i Blanszowanie wody, zdjąć czajnik z kuchenki i niech woda ostygnie do temperatury 60-65 ° C

Dopóki woda chłodzi do żądanej temperatury, ciepłym suchym czajniczek, który jest 3-4 razy przepłukać przegotowaną wodą.

W ciepłe i trochę mokre po spłukaniu wody przegotowanej czajnik umieścić wiele łyżeczki suchej herbaty, ponieważ zawiera kubek wody, plus łyżeczkę na czajnik. Na przykład w charakterze 3 filiżanki herbaty umieścić 4 łyżeczek suchej herbaty. Otrzymano średnio herbaty wytrzymałości.

Pralnia herbata, które można umieścić w imbryku, nie zalać przegotowaną wodą natychmiast – dać mu kilka sekund puchnąć.

Czajniczek z liści herbaty edematous wypełnienie 2/3 lub połowę temperatura wody chłodzonej nazwie szybko zamknąć pokrywę i wyrzucić z niego serwetkę. Upewnij się, że pokrywa otwór w pokrywie i wylewem.

Od tej chwili rozpoczyna się proces infuzji. Dobre czarnych herbat w żadnym wypadku nie może być więcej niż 5 minut do zaparzenia jeśli liściaste, oraz nie więcej niż 4 minuty, jeśli są one małe. Najlepszy czas w podwyższonych warunkach termicznych (gorącej i suchej herbaty, ciepły pokój, miękkiej wody, gotowania "biały klucz"I cieniowanie dwukrotny) – 3,5-4 minut.

Mniej więcej w połowie procesu infuzji, zdjąć pokrywę czajniczek i szmatkę i dodać go do gotowania wody, tak, że pomiędzy jego powierzchnią a pokrywą była przepaść. Następnie zamknij pokrywę i herbaty ręcznik. Na koniec infuzji, należy je usunąć i dodać herbatę na górę.

Znaczenie potrójne polewa jest to, że woda w imbryku do ostygnięcia.

Jeśli podczas pianki infuzji, a następnie robisz to dobrze. Lub usunąć pianę – napój zawiera składniki odżywcze, w tym olejków eterycznych. Nie pozwól, by zdecydował się na ściany i pokrywy czajnika.

Po infuzji wymieszać z łyżeczką lub bezpośrednio w kotle, wlać część herbaty z czajnika do kubka i tylnej.

Jak zaparzyć zieloną herbatę.

Zielona herbata jest parzona w taki sam sposób jak czarnej herbaty. Jedyna różnica – czas infuzji – 5-6 minut. Jednak do parzenia zielonej herbaty bardziej rygorystycznych reżimów potrzebne. Możesz domagać maksymalnie 8-10 minut (zamiast 5-6).

Wlać najlepsze 3 lub 4 razy: pierwszy napełniania – 1 cm warstwę wody z opóźnieniem 1-2 minut; Drugi – w imbryku 1/2 – 3-4 minut; Trzeci – 2-3 minut – lub do góry do dołu 3/4 czajnika; czwarty – w 2 minuty – od góry do dołu.

Jak zaparzyć herbaty oolong

Herbaty czerwone Piwowarski może być używany w dwóch trybach. Pierwszy suchy, mocno podgrzane czajnik jest wypełnione czerwoną herbatę podwójne ważone i utrzymywane przez około 2 minuty, następnie wlać niewielką ilość wody (2,5 cm łóżko) przelewa się w ciągu 1-2 minut przed drugą połowę czasu czajnik, a po kolejnych 2 minut Trzeci – w górę. Razem spawania razem – 3,5-4 minut.

W drugim trybie w pełni ogrzewa się suchej herbaty wylano potrójnej porcji herbaty odlewać w gotującej się wody do góry i utrzymywano przez 3 minuty, w trakcie których kocioł zaparzania wrzącą wodę wylano na góry, od zewnątrz.

Jak zaparzyć herbatę żółty

Na żółtych herbat są dopuszczalne tylko miękkie tryby spawania skróconym czasie. Po pierwsze napełnianie żółtej herbaty twierdzą, zaledwie 1-1,5 minuty, to może być pijany, a zarówno parzona po raz drugi, utrzymania napar przez długi czas – 3 minuty, trzeci w przypadku spawania – 4 minuty.

Jak zaparzyć herbatę ziołową

Pyszne i zdrowe herbatki ziołowe warzone od jakichkolwiek części roślin: kwiatów i owoców, liści i łodyg.

W domu, herbata ziołowa jest zwykle przygotowane z 1-2 lub więcej ziół. W większości przypadków (chyba, innych zaleceń) warzenia w następujący sposób: mieszaninę rozdrobnionego rośliny wlano do ogrzewanego szkliwa miski, wlać przegotowanej wody w temperaturze pokojowej i umieścić w łaźni wodnej. Wlewy są przygotowywane w łaźni wodnej przez 15 minut, ziołowe – 30 minut.

Następnie wyjąć i nalegać (buliony – 10-15 minut, napary – 45-50 minut). Następnie tea leczenia zlewa się osadu od roślin i wycisnąć wszystkie ciecz przesączono przez gazę. W gotowej herbaty leczniczego pewnością należy wlać wody do pierwotnej objętości.

Share →