Jak zaplanować budżet rodziny?

Jak zaplanować budżet rodziny?

Aby właściwie dystrybucji pieniędzy w rodzinie, możliwe jest przeprowadzenie rozliczenia domu. Pomoże to planować budżet rodzinny. Jasny plan tylko na jeden miesiąc!

W tym miesiącu masz bardzo dobrze nagrać wszystkie swoje dochody i wydatki. W tym miesiącu, aby spróbować żyć tak normalnie żyć. Ale zachować kontrolę każdego rubla spędził. W przeciwnym razie, budżet nie przewiduje, więc nie jest jasne – gdzie trafiają pieniądze 🙂

Bardzo ważny punkt – w tym miesiącu będą wszelkie kontrole, które masz w sklepie na zakup towarów lub usług.

Obecnie w praktyce. Stamtąd, program Microsoft Exell (poręczne narzędzie do budowania tabel, a następnie obliczania danych). W tabeli, wprowadzić niezbędne wykresy – Grupa wydatki – a mianowicie, gdzie trafiają pieniądze.

Wśród tych, które później liczyć pomoże zaplanować budżet rodziny powinny być przyznawane:

-żywność (w tej grupie przynieść wszystkie wydatki, które pozostały w sklepie kupując jedzenie: wszystkie koszty chleba i mąki w przyprawach i słonej wodzie i herbacie w brandy i wódki).

-jeśli masz maszynę rodziny lub żadna, a następnie przewinął maszynę licznika, który rekord wszelkie koszty związane z transportu osobowego (benzyny, czyszczenia, konserwacji, itp). Jeśli urządzenie nie jest, to nazwa grupy – koszty transportu i pisać tam, dokonałeś w podróży metrem, autobusami i pociągami.

-artykuły gospodarstwa domowego i produkty do pielęgnacji ciała – tutaj wpisz wszystkie koszty pasty do zębów, szampon dla tkanin detergentu do mycia i luster.

-ubrania. Grupa spisać wszystkie kwoty wydatków na elementy ubrania dla całej rodziny.

-rozrywki i wypoczynku. W tej grupie, prowadzi rejestr wszystkich wyjazdów do kina, na zakupy, gry wideo, książki i zakupy nowych DVD, wycieczki do cyrku, teatru, kupując farby do malowania lub iść na siłownię, itp, itd. (W grupie należy dokonać rozrywka rozrywki dla całej rodziny i dzieci ).

-Jeśli masz dzieci, to może oni albo pójść do ogrodu lub w szkole lub połączony z wychowawców, to musisz wypełnić tworzenia kolumny. A może rodzice doskonalić swoje umiejętności 🙂

-narzędzia

-płatności za mieszkanie

Z ostatnich dwóch punktach, jak wszystko jest jasne!

Jeśli prowadzą płytę dokładnie miesiąc, a następnie pod koniec tego miesiąca, pojawi się szczegółowy obraz wydatkami. A potem możesz zacząć planować budżet rodzinny.

Patrzysz na to, co idzie większość kosztów i zacząć planować budżet bardziej inteligentnie – jak dostosować te koszty. Na przykład, jeśli Twoje miesięczne wydatki, takie jak płacenie czynszu i edukacji dzieci – nie mogą być zredukowane, a następnie zwrócić uwagę na rachunki za media – może warto, że w celu ochrony energii elektrycznej i wody (jeśli są zainstalowane metrów). Możesz także zapisać się na rozrywki – jak nie chodzić do kina i filmu pobrania lub wolnego nie iść na siłownię. i angażować się w prostych ćwiczeń w domu bez trenera i osobistego trenera. Istnieje wiele sposobów, aby zaoszczędzić bezbolesne, może odpowiednio zaplanować swój budżet rodzinny!

Należy uważać, aby między dochodami i wydatkami w rodzinie zawsze utrzymywał równowagę. Oczywiście, dobrze, gdy przychody przekraczają wydatki – to jest ta różnica i puszcza relaks, zapraszamy na nowe ubrania lub buty, zrobić niezapomniane niespodziankę dla drugiej połowy. Zawsze jest możliwość zorganizowania, jeżeli są odpowiednio zaplanować swój budżet rodzinny.

Oszczędność szkodliwych czekoladki i bieżącej wody, jest to możliwe, na przykład, aby wysłać swoje dzieci do sekcji tańca towarzyskiego!

Share →