Jak zatrzymać chrapanie

Jak zatrzymać chrapanie

Nauka po prostu wyjaśnia ten fakt. Chrapanie, lekarze mówią, trzęsie ciał miękkich w jamie ustnej podczas oddychania. Scion tylna krawędź podniebienia miękkiego i języczka i podniebienia tzw hałasować, co prowadzi wielu do rozpaczy.

To może zdarzyć się każdemu.

Książę Karol Angielski, na przykład, chrapie jak smok. W Księdze Rekordów Guinnessa odnotowano najsilniejszy chrapania rano z dnia 28 czerwca 1984 r zamku Hever w Anglii 80,5 decybeli. Więc chrapanie hrabia Kentu.

Dla porównania – odrzutowiec sprawia, że ​​dźwięk w 125-130 dB. Chrapanie może być dziecko, które ma bardzo duże migdałki lub polipów.

Czasami złe zimno zamienia cię w snorer. Kto jest zakrzywiona przegroda nosa – chrapanie staje się przewlekłe. Te same cierpiących ludzi otyłych, których mięśnie, w tym Gorlov, nadęty i stał się ospały.

Ale prawo jest jedno dla wszystkich: starszych gorzej.

I nie tylko dla osób chrapiących, którzy śpią się, a dla tych, którzy spędzają wiele bezsennych nocy. Chrapanie, czas staje się przyczyną rozwodu. Ale o wiele bardziej niebezpieczne niż inne. Według lekarzy, wielu snorers są pod miecz Damoklesa, gdy we śnie może zatrzymać chrapanie z oddychaniem. Zespół niewydolności oddechowej nazwie SAS (od angielskiego wyrażenia "Zespół Sen apnel").

Zespół ten dotyczy od 2 do 4 procent ludności świata. Można uznać "Mężczyźni choroby", Od silniejszej płci występuje 10 razy częściej. Ale po 50 latach, szanse obu płci są wyrównane.

Jakie rady dać lekarzom?

Po pierwsze, sprawdź, czy zagraża SAS? Jak sprawdzić, czy niebezpieczny bezdech senny, czy nie?

Oto trzy główne cechy tej niebezpiecznej choroby.

Pierwszy – głośne chrapanie przewlekłą. Nie martw się, może to nie jest związane z podstępnym zespołem. Aby to zrobić, trzeba być zbadane przez otolaryngologa i wyjaśnienie diagnozy.

Drugi znak: nieprawidłowe senność w ciągu dnia. Osoba może zasnąć wszędzie – na biurku, w spotkaniu, nawet podczas jazdy. Powód – ludzie nie wyspać.

Zawartość tlenu w czasie przerw w oddychaniu spada w takich czasach, w połowie.

Trzecia opcja – nadmierna ruchliwość we śnie. Mówiąc o jej pogniecionych blach: mężczyzna spał niespokojnie, podrzucając i toczenia, miał koszmary. Nasilenie oddychania w czasie snu, zespół zatrzymania zależy od liczby postojów na godzinę.

Łagodne – 20 Średnio – od 20 do 40, a ciężki – 40.

Powodem nazwaliśmy – jest to związane nie tylko z odchylonym przegrody, ale wzrost migdałków małżowiny nosowej, nosogardła migdałków, zwłaszcza – rozproszonym rozszerzenia tkanki nosogardzieli. Jego jamy zwęża się jak lejek zamyka, tak, że powietrze nie może być wdech i wydech.

Pacjenci skarżą się na suchość w ustach rano, na zmęczenie, zaburzenia pamięci, drażliwość, ospałość, poranne bóle głowy, depresja, nadciśnienie. Identyfikacji choroby pomaga specjalny monitoring w czasie snu całą noc, kiedy lekarze monitorować oddech, tętno, ruch mięśni oddechowych, zawartość tlenu we krwi, fazy snu głębokiego.

Jeśli diagnoza zostanie potwierdzona, to nie są tylko dwie opcje. Chirurgia i specjalna maska ​​urządzenia, które doprowadza się przez przewód sprężonego powietrza. Sposób sprzętu nie tylko pomaga w leczeniu "bezdech senny"Ale zmniejsza nadciśnienia, miażdżycy tętnic, choroby wieńcowej serca.

Cóż, jeśli nie masz SAS? Nadal stosować się do zaleceń, że lekarze dają tych pacjentów.

Spanie na boku i na łóżku z podwyższonym zagłówkiem. Nie należy pić napojów alkoholowych mniej niż 6:00 spać. Nie należy przyjmować tabletki nasenne, leki przeciwhistaminowe, leki uspokajające przed snem!

Za granicą, choroba jest dobrze rozumiana i może być wyleczona z urządzenia specjalnego ciśnienia zindywidualizowane. Nie mamy instrumentów krajowej oraz kosztów zagranicznej pomiędzy 2 i ponad tysiąc dolarów.

Można to sprawdzić w centrum Moskwy (somnologichesky pierwszym i jedynym w kraju). Po przeczytaniu tego wszystkiego, prawdopodobnie myśli, i co zrobić, jeśli nie dostać się do tego momentu tylko centrum. Jak żyć?

Jeden z czytelników, którzy zatrzymać chrapanie bez wizyty w centrum, którego nie podejrzewają wysłane porady MD Sergey Radzievskii na techniki akupresury. Jej istota polega na naciśnięciu, przestrzegając pewnych zasad na ściśle określonych tak zwane punkty akupunktury ręki.

Systemy organizmie są związane z pewnymi stref odruchowych znajdujących się na powierzchni ciała. Podczas stymulacji tych obszarów jest funkcja korekty tych narządów. Procedury powinny być myte czyste, z podgrzewanymi rękach.

Nacisk na punkty akupunktury wykonane to z palca, nie paznokciem lub kostne występy na szczotki! Czy tonizująco technika masażu – głęboko i szybko naciskając punkt z rotacji i wibracji na 30-40 sekund. Spójrzcie na zdjęcie, które pokazuje punkt, i zacząć działać!

Jak się zapewne domyślacie, jest to chińska metoda zdrowia i tak każdy punkt ma chińską nazwę.

Punkt 1 (Zhao-hai). Symetryczne, znajduje się na granicy tylnej i powierzchnię podeszwy stopy.

Punkt 2 (le-Que). Symetryczna, znajduje się na ramieniu, dwa palce powyżej promieniowo krotnie kciukiem.

Punkt 3 (nia th). Symetryczna, położony na granicy z tyłu i dłoni z małego palca z boku kości śródręcza V-th.

Punkt 4 (Shui-yu). Symetrycznie usytuowany w szyjce na poziomie dolnej krawędzi chrząstki tarczycy w Sternocleidomastoid mięśnia wewnętrznej krawędzi. Masaż ten punkt trzeba mniej intensywny.

Kiedy jesteś kręci czarni masowe, aby zatrzymać i wziąć głęboki oddech.

Punkt 5 (oo-tzu). Pojedynczy, usytuowany w środku uchwytu mostka we wgłębieniu.

Punkt 6 (styczeń th). Symetryczny, położony w środkowej części stopy. Regularne przeprowadzanie takiego sposobu akupresury pomaga normalizować sen i napięcie mięśni, w tym miękkiego podniebienia zmniejszenie stopnia pokrywania dróg oddechowych i mobilności tkanek miękkich.

Mamy nadzieję, że wszystkie te ćwiczenia pomogą pozbyć się goryczy związanej z chrapaniem!

Kilka popularnych recepty, aby pozbyć się chrapania.

Najbardziej skutecznym sposobem, aby pozbyć się chrapania z ćwiczeń

Pomaga pozbyć się chrapania wzmocnić mięśnie podniebienia miękkiego. Przygotuj wymówić dźwięk "I"Napinając jednocześnie mięśnie gardła, podniebienia miękkiego i część szyi, aby dać coś pomiędzy dźwiękiem "I" i odruch wymiotny.

Zadanie to powinno być zrobione 25-30 razy, dwa razy dziennie – rano i wieczorem. Bardzo często wpływa na wyniki w ciągu dwóch tygodni.

Charlatanic sposobem, aby pozbyć się chrapania podczas snu

Dokładnie mash liść kapusty z miodem. Jeść przed snem. Albo, weź szklankę świeżego soku z kapusty i wymieszać z łyżką miodu i pić przed snem.

Przebieg leczenia – jeden miesiąc.

Jak mówić chrapanie

Woda lub mleko oszczerstwo przed snem – ryba w wodzie, nie myć, nie gryzie zęby, szczęka nie trzeszczą w nocy, więc nie dni chrapać. Jak ryba jest cichy, a sługa (nazwa) jest cichy.

W imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Amen.

Jak mówić chrapie podczas snu

Zaczyna chrapać w czasie snu człowieka, stanąć twarzą do niego, chrzcił głowę i powiedzieć: "Chrapanie, snorers, Hropko nie chrapał sji łyk. Chrapanie konia w tej dziedzinie, w ramach szerokiej przestrzeni, podjąć chrapanie sługa Boży (imię i nazwisko). Amen",

Aby pozbyć się chrapania

Konieczne jest 3 razy dziennie na godzinę przed posiłkiem, aby jeść pieczone marchewki.

Share →