Jak zatrzymać chrapanie

Jak zatrzymać chrapanie

Chrapanie – pozbycie się chrapania – SleepNet.ru

Chrapanie – Nie tylko problem medyczny, ale również społeczny. Nieprzyjemne głośne dźwięki koliduje z otoczeniem zrelaksować, stają się przyczyną konfliktu z ich rodzin, a nawet przyczynę przymusowej izolacji człowieka podczas snu. Wystarczy wyobrazić sobie, w ten pozornie nieistotne, ponieważ małżonek może się różnić dla różnych sypialni, a czasami robi i jest podstaw do rozwodu. Ponadto, chrapanie nie jest tak nieszkodliwe dla większości chrapanie, jak się wydaje na pierwszy rzut oka.

Okazało się, że ludzie chrapią mają najgorszą jakość snu w porównaniu do tych, którzy nie chrapać, chrapanie i obniża zdolności umysłowe danej osoby.

Powoduje Chrapanie

Główną przyczyną tego zjawiska jest dźwięk drogi oddechowe drgań (tkanek miękkich gardła) podczas oddychania, które występuje ze względu na spadek napięcia mięśni gardła podczas snu. Człowiek zasypia, jego mięśnie zrelaksować, światła dróg oddechowych zmniejsza się, a ściany i gardła wdechu wydechu zacząć wibrować i pokonać siebie.

Chrapanie dotyczy 30% osób dorosłych na świecie. Dużo więcej można znaleźć w lecie, niż u dzieci i młodzieży. Wynika to z faktu, że napięcie mięśni obniżona starszych w wyniku naturalnego starzenia się skóry.

Ponadto, chrapanie często występuje w otyłości i przewlekłych chorób nosa i jamy ustnej i gardła, które również są na ogół występują w średnim wieku i starszych.

Sprowokować pojawienie się chrapania:

Odbiór nasenne;

nadużywania alkoholu i palenia;

choroby tarczycy;

choroby zakaźne górnych dróg oddechowych (nosa i gardła, a firma): polipy w jamie nosowej, zapalenie migdałków, migdałki („migdałki”);

wrodzone cechy strukturalne twarzy: mała żuchwa (mikrognatia), wąskie nosowych lub zwężone gardło;

zniekształcony przegrody nosa.

Więcej informacji można przeczytać w przyczyny chrapania.

Szczególnie chrapanie kobiet

Uważa się, że większości ludzi chrapie. W rzeczywistości, odsetek kobiet i mężczyzn chrapać o tym samym, zwłaszcza w starszych grupach wiekowych, od kobiet stanowi naruszenie przejawia się głównie w okresie menopauzy.

Młode kobiety i dziewczęta chrapać z tych samych powodów co mężczyźni, ale wśród czynników przyczynowych często definiowane narkomanii hipnotyczne działanie, syndrom chronicznego zmęczenia i ciąży.

U kobiet po menopauzie na pierwszy plan zmian hormonalnych (przyrost masy ciała, niedoczynność tarczycy) i naturalnego procesu starzenia się, co prowadzi do zmniejszenia napięcia mięśni układu oddechowego.

Płci pięknej rzadko udać się do lekarza z prośbą, jak pozbyć się chrapania kobietę. Być może jest to spowodowane bardziej negatywny stosunek społeczeństwa wobec kobiet chrapać od samca. W rezultacie często po prostu zignorować problemu zamiast rozwiązać, które nie mogą być uważane za posługiwać, ponieważ bogate możliwości istniejących terapii.

Cechy męskie chrapanie

Chrapanie u mężczyzn jest zwykle wywołane przez nie jedną, ale kilka czynników. Mężczyzna chrapanie częściej niż kobiety, jest spowodowane przez palenie tytoniu i nadmierne spożycie alkoholu, więc w sytuacji, gdy pacjent idzie do lekarza z prośbą, jak pozbyć się chrapania człowieka na pierwszym miejscu, może usłyszeć zalecenie, aby zostawić złe nawyki.

Inną cechą jest to, że chrapanie mężczyzn silniejsze seks to jest szybsze i bardziej staje się skomplikowane formy, usamodzielnieniu się naruszeń, prawie zagrażające zdrowiu, znak obturacyjny bezdech senny.

Leczenie chrapania

Obecnie istnieje wiele sposobów radzenia sobie z chrapaniem, mają różną wydajność. W tym celu, podawanie leków, chirurgii, stosowanie procesów mechanicznych (Poszczególne urządzenia wewnątrzustnych, urządzenia elektrooptycznego efektów i in.). Nie być dyskontowane i medycyna ludowa, choć jego znaczenie i skuteczność w czasach mniej niż w powyższych metod.

Jak zatrzymać chrapanie leki sposób?

Najczęściej występuje chrapanie lub pogarsza powodu ostrych i przewlekłych schorzeń dróg oddechowych. W tych przypadkach, odpowiednio wybranego trybu leczenia, w tym przeciwbakteryjne, antyseptyczne, środki przeciwzapalne mogą poprawić stan pacjenta.

Środków, które w krótkim czasie zmniejszających przekrwienie błony śluzowej nosa i poprawy oddychania przez nos, stosują spraye i krople do nosa z kortykosteroidami i preparatów do stosowania miejscowego zwężające naczynia działania.

Zatrzymaj Chrapanie z lekami może być w razie sprowokował niedoczynność tarczycy: tylko tyle, aby hormony tarczycy, zaleca endokrynologa. Cóż, odrzucenie stosowania tabletek nasennych może być prawdziwym zwycięstwem nad chrapanie dla tych osób, z którymi została wezwana do stawienia ich stosowania.

Jak zatrzymać chrapanie przez działania?

Jeśli główną przyczyną chrapania jest w strukturze anomalii górnych dróg oddechowych, na przykład, zbyt długi języczka, a następnie, po zabiegu, pacjent może pozbyć chrapania lub znacznie zmniejszyć jego nasilenia. Operacja odbywa się za pomocą skalpela, laser lub ciekły azot. Ważne jest, aby zrozumieć, że aby pozbyć się chrapania chirurgicznie możliwe tylko wtedy, gdy pacjent nie ma bezdech senny (zatrzymanie oddychania w czasie snu). W przeciwnym razie, operacja może zaszkodzić bardziej niż pomóc.

Niestety, często występuje ze względu na to, że u pacjentów i lekarzy zawyżania skuteczności interwencji chirurgicznej.

Jak zatrzymać chrapanie w domu?

Wielu ludzi jest zakłopotany, aby zobaczyć się z lekarzem na temat chrapania, czy uważają, że problem nie zasługuje na taką uwagę, dlatego uciekają się do leczenia chrapania w domu. A czasem, gdy chrapanie nie jest trudne, to pomaga.

Dla tych, którzy chcą pozbyć się chrapania sam, istnieje szereg zaleceń:

rzucić złe nawyki;

nie wziąć jedzenie przed snem;

zmniejszyć obciążenie co najmniej 7,5%, jeśli nie ma nadmiaru;

Poduszka ortopedyczna do spania;

snu w pozycji „właściwej” (nie na plecach) i podwyższonym zagłówkiem;

stosowanie w czasie snu specjalnych taśm dylatacyjnych do nosowych (np Wright Breeze);

używać podczas snu specjalne urządzenia wewnątrzustne (takich jak Ekstra-ENT);

używać bransoletkę przeciwko chrapaniu.

W wielu przypadkach wystarczy wykonać niezbędne zalecenia chrapanie zmniejszyła lub zniknęła.

W skomplikowanych form chrapania w domu (ale za radą lekarza) może być stosowany terapii CPAP. Mimo to z specjalnego urządzenia powietrze jest wdmuchiwane do dróg oddechowych i utrzymuje je otwarte.

Jak mężczyźni i kobiety pozbyć chrapania tradycyjnych metod?

Od środków ludowej, które są bezpieczne dla zdrowia, należy zauważyć, napary ziołowe, apteki, które mają wpływ wzmacniający na układ nerwowy i ciała jako całości. Takie fitosbory, z jednej strony, pomagają utrzymać mięśnie gardła tonu podczas snu, z drugiej – usunięcie nadmiernego zmęczenia, co może prowadzić do pojawienia się chrapania. Jednakże, należy rozumieć, że koszty i ziół, takich jak potencjalne skutki uboczne działania, takie jak trudności z zasypianiem.

Ponadto, nie można powiedzieć, że są one szczególnie skuteczne w przypadku chrapania.

Jeśli przyczyną nocnego chrapania – zakażenia układu oddechowego, wywary z ziół posiada właściwości antyseptyczne i przeciwzapalne, mogą być również użyteczne.

Chrapanie w czasie ciąży

Wiele kobiet w okresie ciąży zaczynają chrapać. Jeśli się to zdarzy, należy porozmawiać z lekarzem: czasem wystąpić razem z chrapania bezdech senny, które mogą być niebezpieczne dla Ciebie i Twojego dziecka.

Zgodnie z ogólnymi wytycznymi, takie jak wysokiej pozycji głowy podczas snu i wagi kontroli przez cały okres ciąży może pomóc uporać się z silnym chrapanie, zmniejszenie jego intensywności. W rzadkich przypadkach, aby pozbyć się problemu, mianowany spraye zwężające naczynia lub krople do nosa. Na ogół jednakże te środki nie są przewidziane dla kobiet w ciąży, ponieważ mogą one zwiększyć ciśnienie i zakłócają przepływ krwi w łożysku.

W skomplikowanej chrapania lekarz może zalecić leczenie w formie terapii CPAP.

Jeśli cierpisz na chrapanie, zawsze możesz zwrócić się do Zakładu Medycyny uśpienia, która specjalizuje się w leczeniu tego zaburzenia i pracuje w tradycji medycyny Kremla. Ci, którzy chcą dowiedzieć się więcej o funkcjach chrapanie leczenie w oddziale, należy zapoznać się z innych materiałów prezentowanych na naszej stronie.

Share →