Jak zbudować pergola z ich rąk

Jak zbudować pergola z ich rąk

Dom został wybudowany, strona uszlachetnia, ale czujesz, że czegoś brakuje. A może brakuje altanka willi? Ten artykuł poświęcony jest budowie tej konkretnej formy architektonicznej.

Po przeczytaniu go, znajdziesz informacje o tym, jak zbudować domek altana własnymi rękami.

Rodzaje altanach

Jak i kiedy ludzie zaczęli budować altanę? Dokładna odpowiedź nie znajdziesz, ale po prostu wiadomo, budowa pawilonów w starożytnym Egipcie przez wiele wieków przed naszą erą. Kwadratowe domy bez ścian przez wiele stuleci, w Anglii. Człowiek jest zawsze dotarcie do komfortu, a głównym celem altanie – jest stworzyć przytulne, wygodne miejsca siedzące. Pojawienie się nowych technologii i materiałów w drugiej połowie 20 wieku dał potężny impuls do rozwoju dużych i małych form architektonicznych.

Dlatego też, dziś jest to możliwe zbudowanie altanka domek dowolny kształt z ich rąk.

Pawilony na lato

Altana jest lekki zamknięty, pół-zamknięte lub otwarte budowy. Jest to przeszklone pawilony zamknięte, które są bardziej jak mały dom. Podczas budowy pawilonów jest nieruchomy fundament betonowy, więc projekt domu sama może zawierać nawet ciężkich elementów stalowych. Ciepłe altanka ogrodowe zbudowany z drewna lub betonu. Pełni otwarte używane tylko w lecie, że nadają się tylko do suchej, bezwietrznej pogodzie. Teraz możesz kupić letnie pawilony składane wersje.

Chronią przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych, w obecności moskitiery nie petycji owady. Jeśli chcesz zbudować domek letni, w którym byłoby to wygodne w każdych warunkach pogodowych, należy wybrać wpół otwarte. W tym, że nie będą się obawiać braku wiatru, bez deszczu. Jest pół-otwarte opcje składane altany, altanki, ale nie nadają się do uzyskania bardzo silny wiatr lub deszcz, nie przetrwa. Dlatego jest to lepsze rozwiązania stacjonarne. Według lokalizacji altany letnie są oddzielone i załączeniu. Oddzielny budynek w środku lub w rogu strefie podmiejskiej, a blisko pristroennye sąsiedni dom. Ich główną zaletą jest to, że można dostać się do pawilonu z domu, i to jest bardzo wygodne, gdy deszcz ulicy lub silny wiatr.

Kształt altana nie mają ograniczeń. Kształt altana może być okrągłe, kwadratowe, prostokątne, trójkątne, lub inny. Jak będzie za altanka zależy od Twojej wyobraźni.

Jak zbudować pergola z ich rąk

Altanka wykonany własnymi rękami przyciągnie odwiedzających jak magnes. Budowa altany z rękami w sobie jest bardzo ciekawe. Tak, jak zbudować drewniany altanka w jego daczy. Przed rozpoczęciem budowy, trzeba wybrać dobre miejsce. Jeśli jest półotwarta pawilon, który chroni przed silnym wietrznie, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę wiatr wzrósł obszar, aby określić, która strona, i wiatr, co sił. Nie należy również zapomnieć o słońcu.

Oczywiście, każda altanka będzie służyć jako ochrona przed bezpośrednim działaniem promieni słonecznych na gorący letni dzień, ale jak tym samym czasie, wschodu i zachodu słońca. W tym czasie, promienie słoneczne są najbardziej użyteczne, i po prostu spędzić czas ciesząc się piękny widok. Kiedy zbudować szopie własnymi rękami, należy pamiętać, że każda budowa, nawet światło drewniana altana na lato, należy rozpocząć od budowy fundamentów. Altanka nie jest bardzo ciężki, więc jest idealny dla molo fundacji.

Pier fundamentem do budowania własnych rąk jest bardzo prosta. W celu uniknięcia gromadzenia pod wilgoci pergoli usuwa górną warstwę płodne. Na rozjaśniająca miejscu Contour przyszłe altanki. Zanurz filary fundamencie na głębokość zamarzania. Słupki mogą być wykonane jako cegły, kamienia, drewna, oraz z rury azbestowo-cementowych. Odpowiednio przygotowane, leczonych antyseptyczne drewnianych kolumnach może stanąć do 10-15 lat.

Fundament musi stanąć prosto, bez odejścia każdy stopień, więc po zainstalowaniu słupki sprawdzić poziom. Na szczycie wszystkich kolumn dla hydroizolacji z papy wykresów. Podstawą altanie będzie służyć jako drewna 100 o 100, który jest umieszczony na przygotowane kolumny.

Wzdłuż obwodu podstawy pionowych prętów kotwiących. Najlepsze filary cięć pod przyszłą wierzchowca.

Podstawa wytwarzania dach na ziemi. Aby to zrobić, należy podłączyć środku zarządu drewna, aby dać większe podstawy wytrzymałości dalszego wzmocnienia połączenia. Wzdłuż krawędzi zrobić cięcia w bazie weszła w pionowych kolumnach.

Ustawione na podstawy dachu.

Zebrać z relingu i przymocować go do podłoża. Na wewnętrznej stronie dachu może upholster podszewki. Pokrycie dachu altanka mogą być wykonane z drewna, gonty, pokrycia dachowego lub łupków dachowych kamienia zasłoną.

Rama altanka gotowy.

Paweł altanka zrobić z baru. Ściany altanka willi może mieć stałą lub poszatkowana. Jak i to, co robią dla Ciebie.

Jeśli zbudować altanę obok krzaków, które chronią Cię przed wiatrem, można wybrać sekcyjnych ścian, w innych przypadkach lepiej jest dać pierwszeństwo solidnej ścianie.

Pergola, zbudowany własnymi rękami, stworzy komfort w ich domku letniskowym! I teraz, że wiesz, jak zbudować altanę na lato – to komfort jest całkowicie w rękach.

Share →