Jak zostać sędzią w Rosji

Jak zostać sędzią w Rosji

Jednym z największych problemów rosyjskiego futbolu – brak sędziów. Nawet w największych ośrodkach piłkarskich, takich jak Moskwa i Sankt Petersburgu, w obliczu tego problemu. I brak kwalifikacji arbitrów jest tylko jego konsekwencją. W międzyczasie sędzia może stać się praktycznie każdy, kto nie jest obojętny na piłkę nożną i jest gotów obiektywnie ocenić postępy w tej dziedzinie.

Oferujemy Państwu krótkie instrukcje – jak zostać sędzia piłkarski.

I So.

Granica wieku, aby zostać sędzią, nie istnieje. Jest tylko ograniczenie meczów usług turniejów zawodowych. Sama masa i amatorskie turnieje dla wszystkich grup wiekowych.

Ciężki – Pierwszym krokiem w karierze sądowej, w tym samym czasie – najbliżej. Struktura każdej federacji piłkarskiej działa regionalną Jury. Komunikat, który powinien pomóc pracownikom federacji.

To miejsce, gdzie należy skontaktować się tych, którzy chcą poświęcić się do sędziowania piłkarskiego.

A potem to wszystko zależy od poziomu swoich kolegów. Na przykład, w Moskwie studiów głowy do jednego z jury, stworzony przez zasadzie terytorialnej. Takie zespoły, w sumie około dwóch tuzinów.

Mają brygadzistów, mają doświadczonych sędziów i skład ilościowy każdej drużyny – od 15 do 30 osób. Jest człowiekiem, aby pomóc nauczyć się podstaw zawodu sądowej, a tempo uczenia się i rozwoju kariery zależy od stopnia przygotowania. Często ludzie przychodzą sędziowania, oraz zapoznać się z regułami gry.

Z brygady sędzia może nakazać dalsze szkolenie. Moskwa jest także jury od czasu do czasu prowadzi seminaria specjalnie dla początkujących. Podobny system jest zbudowany w Petersburgu.

W innych regionach, być może, pierwszym wszystkim ograniczona przez fakt, że człowiek da książkę z zasadami gry i zaoferować go uważnie przeczytać. W obszarach, gdzie istnieje łącznie 20–30 sędziów, straż terytorialne, chyba nie.

Pierwszym krokiem w karierze kategorii « Młody sędzia » (Wcześniej nazywano «Sędzia sportowe»). Według «Przepisy dotyczące sędziów sportowych»Zatwierdzone przez Ministerstwo Sportu, Turystyki i Polityki Młodzieżowej, zwykle jest dołączona do osób poniżej 16 roku życia. Ale treść «ogólnie» daje podstawy do otrzymania tej kategorii ludzi, o wiele starsze.

To jest po trzeciej kategorii, drugi, pierwszy i wszystko-rosyjskim.

W sądownictwie powiedzieć, że sama nazwa «Młody sędzia» może powodować pewne dwuznaczności – ponieważ może to być początkującym, jak i 25, i 40, a nawet 60 lat. Ale jeśli naprawdę chcesz zrobić sądząc, sprzeczność ta nie powinna służyć jako przeszkoda dla Ciebie.

Ich sędzia kwalifikacje powinny potwierdzić. To daje mu w tym możliwość uzyskania wyższej kategorii. Na przykład, aby uzyskać jedną trzecią, trzeba wydać co najmniej dziesięć mecze konkursy masowe.

Muszą być przygotowani na to, że zespoły amatorskie graczy nie zawsze znają zawiłości zasad gry, co oznacza, że ​​sędziowie konieczne pewność siebie i umiejętność spokojnie i jasno wyjaśnić swoje decyzje graczy.

Do drugiej kategorii, muszą uzyskać praktykę oceniania konkurs szczeblu lokalnym i regionalnym, a po nadaniu trzeciej kategorii musi być co najmniej jeden rok. Dwa lata później, można zakwalifikować się do pierwszej kategorii.

Wyższa w krajowej hierarchii – Kategoria All-rosyjski. Aby na to zasługują, należy:

– posiadać minimum dwa lata doświadczenia jako sędzia w pierwszej kategorii;

– za każdy rok trwania konkursu wielokrotnie służyć szczeblu gminnym i na różnych stanowiskach (główny sędzia, asystent), praca na turniejach regionalnych;

– prowadzenie prac metodologicznych;

– wykonywać standardy dla treningu fizycznego.

Sędziowie na wszystkich poziomach regularnie przechodzą teoretyczne i prakticheskiezachety i standardy dotyczące treningu fizycznego. Dla sędziów wyższe kwalifikacje CFA organizować spotkania, zebrać je w seminariach – innymi słowy, prowadzi im stałej pracy metodycznej.

Szczyt kariery sądowej – kategoria «FIFA Sędzia» (Dla sędziów asystentów – «FIFA asystent»). Przypisuje Międzynarodową Federację Piłki Nożnej o zalecenia krajowej federacji. Uprawnia meczów europejskich rozgrywkach klubowych, gry europejskie i Mistrzostwa Świata.

Ale doświadczeni sędziowie mówią Najważniejsze to nie jest w kategorii, który jest przypisany do Ciebie. I każdy sędzia musi uzyskać bogatą praktykę konkursach na różnych szczeblach. Poziom sędziego płatności zależy także od kategorii nie przede wszystkim, jak to było w poprzednich latach. Teraz w zależności od konkretnych zawodów i kategoria może, w niektórych przypadkach znacznie wpływa na nią.

Ważne jest również, aby pamiętać, że stopień kariery sądowej – nie jest historia tytułów przyznających, a przejście wszystkich poziomów konkurencji, począwszy od gier i imprez masowych dla dzieci. Z nich zaczął się każdego, kto kiedykolwiek pracował w finale Ligi Mistrzów i Pucharu Świata. Z nich należy do Ciebie i zacząć.

Share →