Jak zrobić altanę w kraju

Jak zrobić altanę w kraju

Jeśli masz domek, to prędzej czy później pojawia się pytanie, jak zrobić altanę w kraju. Tak że staje się nie tylko wyjątkowe miejsce do relaksu w ciepłym sezonie, ale był w stanie odpowiednio urządzić teren podmiejski.

Jak zrobić altanę w kraju – Wybierz projekt

Oczywiście, że chcę zrobić z ich rąk altanie. Zadaniem jest całkiem możliwe – jeśli czas i chęć.

Wybór miejsca

Po pierwsze, od czego zacząć – definicji lokalizacji przyszłych altanki. Od tego wyboru będzie zależeć od tego, jak funkcjonalna ostatecznie altanka i czas jego trwania. Jeśli wybrałeś miejsce w dolinie, zawsze jest szansa, że ​​nie będą gromadzone i wody, odpowiednio żywotność znacznie się zmniejszy.

Umieść nierówny krajobraz musi dostosować się altanka, stali na „nogi”.

Fundacja na altanie

Fundacja – jest podstawą, bez solidna konstrukcja fundacja ma sensu. Jak zrobić altanę w kraju Najbardziej trwałe i niezawodne? Naturalnie, w przypadku mocnej zasady. Istnieje kilka opcji fundacje: pasek, płyta i kolumny.

Najbardziej ekonomiczne rozwiązanie – molo fundacji. Ale grunty niestabilne i zbyt wilgotne lepiej jest użyć płyty fundamentowej.

Po ustaleniu lokalizacji dla altanie i doboru rozmiaru, można przystąpić do fundacji. Wzdłuż obwodu przyszłości arbor otwory są usytuowane zgodnie z słupków. Zasypane żwirem i piaskiem i starannie zagęszczona.

Następny pit wypełnione betonie i murze z cegły na 3-4. Między ziemią a altanka być warstwa powietrza.

Altanka Budownictwo

Kiedy fundacja jest gotowy, możesz zacząć budować bazę do altanie. Podstawą Altana jest zwykle drewniane belki, które są sieciowane z płyt za pomocą śrub i paznokcie. Następnie ustawienie kątowe wzór drewna.

Kolejny krok – instalowania ściany. Nie trzeba robić ściany drewna, bo to nie jest konstrukcja nośna. Jak wysoko zrobić ściany zasada nie ma znaczenia, to zależy wyłącznie od Twoich preferencji.

Gdy ściany „Wykonało się”, można przejść do dachu. Co wolisz – metalową lub papy, wybór właściciela.

Wszystko drewniana konstrukcja musi być pokryta mieszaniną odporności ogniowej i antyseptyczne. I dopiero po tym – plamy lub przebarwienia z dodatkiem lakieru. Po zakończeniu wszystkich prac budowlanych – możesz zacząć wnętrza altany. Jak zrobić altanę w domku przytulne, stylowe i wygodne, zależy od wyobraźni i zdolności finansowych gospodarzy.

W tym filmie można zobaczyć wszystkie etapy budowania siebie altanki:

Wideo: Tworzenie altanka, aby dać swoje ręce

Share →