Jak zrobić sufit podwieszany z rąk, praktyczne porady

Jak zrobić sufit podwieszany z rąk, praktyczne porady

Taka piękna można zrobić samodzielnie.

Wiele osób woli robić napraw samodzielnie, bez pomocy budowniczych. Ale niektóre rzeczy są trudne, bo nie każdy wie, szczegóły naprawy, i co zrobić, jeśli praca nie jest „przyklejone”.

Co trzeba

      Narzędzia

Wymagane narzędzia.

Przede wszystkim – niezbędnych narzędzi:

 • Puncher.
 • Opalarka do ogrzewania panele i płaskim.
 • Butla z gazem.
 • Schody lub kóz.
 • Poziom (korzystnie laser).
 • Kołki rozporowe.
 • Młotek, śrubokręt.
 • Ostry nóż z zestawem wymiennych ostrzy.

Teraz, gdy już wszystkie niezbędne narzędzia do rozpoczęcia nabywania materiałów. Przed do sufitów, należy obliczyć wielkość pomieszczenia, a mianowicie – Oblicz obwód i powierzchnię sufitu w pierwszej kolejności.

      Materiały

To wygląda jak bagietki.

 • Baguette. Ten profil taśmy z tworzywa sztucznego lub aluminium, są one w rzeczywistości, będzie dołączony naprężenia membrany. Promerte obwodzie pomieszczenia, w takich ilościach, że chcesz. Bagietka do sufitów podwieszanych można kupić z małym marginesem, w przypadku odrzucenia profilu. Aluminiowych jest uważane za bardziej trwałe i wytrzymałe, ale plastik – tańsze, bo tutaj masz do wyboru.
 • Film lub tkaniny materiał. Jest on rozciągnięty poniżej głównego sufitu. Kolor, tekstura i sam materiał może być doświadczony projektant lub porady.
 • Kołki lub śruby.

  Kup go z rezerwą, ponieważ częściej będzie strona profilu mocującego – silniejsza będzie cała struktura.

 • Należy zauważyć, że pułapy nie są dźwiękoszczelne właściwości. Dlatego też, jeśli zapobiec sąsiadów z góry, należy zadbać odpowiednią ochronę. Jeśli widzieliście co najmniej raz, jak jest sufit podwieszany, pewnie zauważyliście, że między nim a głównym sufitu jest przepaść.

  To właśnie w ten przedział jest wskazane ustalenie dźwiękowe materiały izolacyjne do sufitu. Najlepiej jest używać płyt z wełny mineralnej. Są bezpieczne, trwałe, a przy tym są też doskonałe właściwości termoizolacyjne. Po tej procedurze, w swoim mieszkaniu będzie znacznie ciszej i cieplej. Jednakże, jeśli w ciągu nikt nie mieszka, i trzeba dobrze izolowany dach, pozycja ta może zostać wyłączona.

Zwróć uwagę! Nawet jeśli częściowo wiem jak zrobić sufity siebie, nie leń się, aby przyciągnąć kogoś do asystentów. Sama instalacja jest bardzo prosta, jednak będzie bardzo trudno wyciągnąć materiał dokładnie jedną osobę.

Masz dość trudne zadanie – wybrać materiał bazowy. To jest – kolor, struktura, jakość, koszty, producent. Porozmawiajmy o tym aspekcie bardziej szczegółowo.

      Wybór rodzaju sufitów napinanych

Mocowanie do sufitu.

Pokrywa napinania jest z dwóch głównych typów – tkaniny i wykonane z PVC.

 • Pokrywa tkaniny dobrym rozwiązaniem, jeśli przymocowane do sufitu zawieszone cam domowej sposób. Tego typu materiał jest wykonany z polistyrenu.
 • PCV – okładka. Wykonane z PVC.

  Może być zamontowany shtapikovogo, harpun lub metody klina. Metoda Harpoon jest uważane za najbardziej wiarygodne, ale również najbardziej trudne do wdrożenia. W tym przypadku płótno bardzo specjalnej maszynie spawane haczyków. Ponadto, te haki są wprowadzane do profilu, a następnie delikatnie pociągnij w internecie. Ale jest mały sekret – tkaniny cięcia powinna być mniejsza od wymaganej wielkości o 7%, idealnego przyszłego napięcia.

Na rynku budowlanym oferuje wiele materiałów, różnych cen, struktury, koloru i producentów. Oczywiście, nie jest to konieczne, aby zapisać i wybrać najtańszy rzeczy.

Jak więc określić jakość suficie gimnastykować? Po pierwsze, sprawdź czy nie ma wad. Oczywiście, pożądane jest, aby przynieść ci, którzy już w obliczu tego rodzaju kwestii.

Dobra powłoka jest uważany, na przykład, sufit marki szarotki.

Wskazówka! Należy pamiętać przed zakupem wysokość ich podstawowych sufitów. Jeśli chcesz, aby optycznie powiększyć przestrzeń w pokoju – kupić pokrycia z błyszczącą powierzchnią.

Odzwierciedla, „lustro” efekt wizualny sprawia pułap wyżej.

Ale projektanci tworzą się, jak to jest efekt zwiększenia przestrzeni, należy doradzić, aby wybrać jasne kolory. I słusznie, bo lżejsze sufitu (do białego) – wyższa będzie on wyświetlany. Jaki kolor jest ciemniejszy – mniej będzie wyglądać.

Teraz to wszystko jest sprawdzone, policzone i nabyć, można przystąpić do najważniejszego – instalacji. Jeśli nie odważył się pilnie podjąć pracę, wygląd – jak zrobić sufity wideo na naszej stronie. Wtedy praca będzie o wiele szybsze i łatwiejsze.

Montaż sufitów napinanych

Wszyscy wiemy, że apartamenty są często guzki na sufit i ściany zakłóceń. W związku z tym, należy najpierw dokonać pomiarów i oznaczeń równego profilu montażowego.

      Ścianki działowe

 • Wysokość Promerte każdej ściany na wszystkich czterech rogach i zrobić znak na każdym z nich. Można zauważyć, że różnica może być nawet kilka centymetrów.

  Rozważ to, gdy odległość od ziemi do sufitu będzie napięcie. Minimalna uważane 3cm, jednakże, jeżeli kupiłeś lampy do oświetlenia, konieczne jest, aby wziąć pod uwagę ich grubość. Po tym wszystkim, powinien być umieszczony w szczelinie.

 • Od profilu nośnego – bagietka będzie dołączony do ścian, narysować obwód pokojowej prostej.

  Oczywiście, że lepiej jest, kiedy poziom promieniowania laserowego. To – Przyszłość znaczników dla struktury nośnej.

 • Harpun montażu, które omówiliśmy powyżej, chociaż lepiej, ale wymaga nie tylko specjalne narzędzia, ale również szkolenia. Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak zrobić sufity z ich rąk, lepiej zostawić ideę tej metody. Wierz mi – inne sposoby wykonane kompetentnie iz duszy nie będzie gorzej.

  W związku z tym, należy wybrać inny sposób montażu, na przykład, shtapikovogo lub klina.

      Montaż profilu

Teraz, że układ jest zrobione, trzeba dołączyć do ścian bagietką.

 • On mocowane kołki lub śruby. Powinny być one umieszczone od siebie w odległości 7 -8sm.

  Wskazane jest, aby trzymać pierwszego profilu do ściany, więc łatwiej będzie pracować. Upewnij się, że pierwszy i ostatni kołki lub śruby nie jest zbyt blisko krawędzi profilu segmentu.

 • Zadbaj o okablowaniu dla przyszłości oświetlenia. Już zakupione uchwyty, za szerokość, rodzaj i numer. Po zainstalowaniu w sieci, nie będzie w stanie wykonać tę operację.

      Montaż paneli

Kąty suficie.

Aby pomyślnie naprężenia materiału PVC na suficie, trzeba mieć dobry ciepły pokój. Odbywa się to za pomocą opalarki. To urządzenie może być wynajęte z przyjaciółmi, ale nie jest w porządku, aby kupić. Będziesz go używać również w zimie do ogrzewania garażu lub pomieszczenie gospodarcze.

Aby rozpocząć sali operacyjnej powinny być ogrzane do 40⁰.

 • Teraz przyjrzyjmy się, jak zrobić instalację sieci. Rozpakuj materiał musi być czyste ręce, więc nie zabrudzone z góry. Teraz trzeba naprawić jeden z narożników, tak zwany „kąt bazowy”. Rozgrzewka przed tym bronią Panel ciepła.
 • Następnie podstawa jest zamocowana naprzeciwko ziemię. Kąty te są przymocowane do tak zwanych „krokodyle” specjalnych klamer leczonych z miękkiego materiału, aby uniknąć uszkodzenia folii.
 • Teraz pozostało stałe kąciki sufitem i nagrzewa się nawet więcej ciepła. Informacja dla każdego płótnie muszą towarzyszyć instrukcje jak zrobić sufit podwieszany z obwodzie pomieszczenia.

  Początkowa, podstawa kąt musi być określona. Dlatego uważnie przeczytać instrukcję przed rozpoczęciem prac instalacyjnych, nie zmieniać sufit.

Montaż instalacji sufitowej odcinek tkanki jest w sposób bardzo podobny do analogów PCV, z tym że lutowie jest podgrzewane i sieć nie jest to konieczne.

Share →