Jaka rasa chomika powinienem wziąć?

Jaka rasa chomika powinienem wziąć?

Głosuj na najlepszą odpowiedź

Angora) Są bardzo piękne)

Ozdobne chomiki różnych ras – urocze maleństwo. Na zewnętrznych oznak wspólnego „domu” ras chomików, o ich zachowania i opieki nad nimi dzisiaj powie ZSRR.

Wśród gatunków ozdobnych chomików w naszym zespole jest bardzo popularne chomiki syryjskie i Jungar. Jungar chomiki w wspólnym dzhungariki odnoszą się po prostu do chomików miniaturek i dorastają do 10 cm długości.

Chomiki Jungar różnią ciemnoszary pasek na plecach i krótkim ogonem, który staje się zauważalne, jeśli zwierzę siedzi. Płaszcz Kolor – szary, jasny szary, z istotnymi plamy białe. Te chomiki żyją przez około dwa lata.

Dzhungariki, podobnie jak większość innych ras chomików wolą samotny tryb życia, więc powinny one mieć. Współżycia osób przeciwnej płci z tego chomika ras prowadzi do częstego porodu i wczesnego wyczerpania kobiet. Osoby tej samej płci mogą walczyć między sobą.

Dla zawartości chomiki Jungar powinien kupić klatkę z obszaru bazowego nie mniej niż 30h70 cm, częste barów. Klatka powinny być wyposażone w kółka tocznego o stałej powierzchni.

Chomik syryjski jest jedynym rodzajem swoim rodzaju i jest związana ze średnią chomika. Chomiki syryjskie są podobnej wielkości z domowych świnek morskich. Rodzaj umaszczenia chomików syryjskich często nazywany złotym.

Dla chomików syryjskich charakteryzują trzy rodzaje: długowłosych, krótkowłosych, bezwłose. Długowłosy chomiki syryjskie powinny być regularnie czesanie specjalny grzebień jak kot. Chomiki syryjskie są mniejsze w porównaniu do innych ras chomików poddanych działaniu różnych chorób.

Chomik syryjski powinien zawierać w klatce lub akwarium o minimalnej wielkości 50×30 cm. Życie chomików syryjskich średnio 2-2,5 lat, ale z dobrej opieki może żyć do 4 lat.

Chomiki Campbell, a także Jungar, chomiki karłowate są. Zwierzęta z tego chomika rasy nie są zbyt przyjazne dla właścicieli i wiele więcej lubię być sama. Zewnętrznie podobny do Campbell chomiki dzhungarikov, ale ich wełny odcień bardziej żółtym paskiem na plecach i ledwo zauważalne.

Warunki chomików Campbell podobnych warunkach dla chomików Jungar. Mieszka przedstawiciele tej rasy i chomików do 2 lat.

Chomiki Roborovski – najmniejszy z rozpatrywanych gatunków chomików. Te chomiki są różne mobilność i większa towarzyskość porównaniu do innych ras. Chomiki Roborovski może obejmować nawet dla par oraz grup – nie będą ze sobą walczyć.

Jak również do innych ras chomików, chomik Roborovski trzeba kupić klatkę lub akwarium o podstawie 50×30 cm, co najmniej, koła biegu z powierzchni ciała stałego. Roborovski długość chomiki życie jest około dwóch lat.

Wybór zawartości głównej rasy chomika, należy pamiętać, że wszystkie z nich – crepuscular zwierzęta, więc najbardziej aktywne rano i wieczorem. W naturze u chomików zimowych zwykle hibernacji, z czego powstaną raz w tygodniu, aby opróżnić jelita i jeść rezerw zboża. W domu, długość światła i temperatury otoczenia może być regulowana.

Królewski są duże

Share →