Jakie rodzaje masażu?

Jakie rodzaje masażu?

Istnieje wiele rodzajów masażu, i nie zawsze jest to możliwe, aby przeznaczyć je w klasyfikacji. Czasami same nazywa masażu różne terminy. Na przykład, określenie „masażu klasycznego” stosuje się w Rosji. Termin „Szwedzki masaż” za granicą.

Ale nadal istnieje klasyfikacja masaże.

I. higieniczne i masaż zapobiegawcze. Masaż ten jest stosowany do celów ogólnego stanu zdrowia. Że wzmacnia układ odpornościowy, daje radość korpusu i służy do zapobiegania niektórym chorobom.

Przed przystąpieniem do zabiegu ma również zastosowanie, masaż twarzy, z której usunięto niedoskonałości skóry, takie jak blizny i drobne zmarszczki.

II. Masaże lecznicze. Masaż ten jest stosowany w wielu różnych chorób i urazów. Z kolei, masaż leczniczy podzielony jest na europejskim klasycznej 1. Masaż leczniczy.

Starożytna forma masażu, jest obecnie wykorzystywany w uzdrowiskach i ma na celu leczenia choroby. 2. segmentowa – Reflex masaż. Odbywa się poprzez naciśnięcie końcówki trzecim i czwartym palców na skórze, unerwienie, które został uszkodzony.

Masaż ten ma wiele gatunków.

) Rzeczywista segmentowe.

B) okostnowy masażu. Masaż ten jest stosowany jako środek przeciwbólowy, przez kliknięcie na punkty nacisku kości.

B) Spot chiński masaż. Nakładana przez wciśnięcie specjalnego urządzenia lub palców na określonych częściach ciała. Jest to rodzaj tradycyjnej medycyny chińskiej. I wiąże się z Yin i Yang.

Masaż D) normalny. Stosowane przez naciskanie palcem na meridianach.

D) Masaż w. Czy samo-masażu.

E) Thuine. Starożytny masaż, który jest cała filozofia. Na przykład, w różnych porach roku, używa różnych masaży.

F) Japoński akupresury shiatsu. Masaż ten, który wykorzystuje dotknięciem palca i dłoni wydruków na różnych częściach ciała, leczyć niektóre choroby.

III. Sport. Jest on używany przez sportowców w celu poprawy stanu funkcjonalnego. Podzielone na 1 poprzedniego stosowana przed treningiem rozciągnąć sustavi.2. szkolenia, jest stosowany w celu osiągnięcia jak najlepszych wyników, przed zawodami.

3. odzysku. Stosowane po ciężkich ćwiczeń. 4. Masaż z urazami.

Przyczynia się do szybkiej odbudowy uszkodzonego narządu.

IV. Masaż twarzy. Masaż ten, choć związane z higieną, ale czasami nadal wyróżnia się jako odrębna grupa.

Share →