Jakie są twoje możliwości leczenia skoliozy pierwszego stopnia?

Jakie są twoje możliwości leczenia skoliozy pierwszego stopnia?

Skolioza nazywa boczne skrzywienie kręgosłupa (w stosunku do normalnego położenia). Jest jedną z najczęstszych chorób kręgowców. Nie jest konieczne, aby zrównać się skolioza i naruszenie postawy.

Podobnie jak w pierwszym przypadku kręgi nie wysilać, a przyczyną może być brak równowagi mięśniowej spowodowane nierównym obciążeniu. Kręgosłupa skoliozy jest nie tylko wygięte, ale obraca się również wokół własnej osi. Kiedy może być odkształcany klatki piersiowej i zmiany pozycji łopatek. Choroba może się raptownie i ma w sumie 4 etapach.

Gdy diagnoza leczenia skoliozy 1 stopnia jest najbardziej skuteczne, ponieważ ciało nie zostało poddane globalnych zmian patologicznych.

Jak leczyć skoliozę na wczesnych etapach?

Z czterech stopni skoliozy jest pierwsze światło, która charakteryzuje wystąpienia choroby. Skolioza traktowano przez pierwszy stopień łatwiej mniejsze gięcie. W tym momencie, jeśli nie rozpocznie się leczenia, to nie będzie mieć tak dużo czasu i wysiłku.

Aby znaleźć odpowiednie leczenie lekarz musi dowiedzieć się przyczyny choroby. 1 stopień skoliozy kręgosłupa powinny zacząć traktować ją z przyczyny

choroba. Ważne jest również, aby wziąć pod uwagę wiek i stan fizyczny pacjenta.

Na tym etapie ważne rolę odgrywają środki zapobiegawcze, które nie tylko eliminują zniekształcenia, ale także mają pozytywny wpływ na organizm jako całość. Środki terapeutyczne mające na celu wzmocnienie systemu, który obsługuje mięśni kręgosłupa. W tym celu dobrego pływania, fizjoterapię i ćwiczenia dla skolioz o 1 stopień.

Masaż dla skoliozy 1 stopnia

Ogromne korzyści z sesji masażu, ponieważ napięte mięśnie zrelaksować, i zrelaksowany – stymulowane. Masażu terapeutycznego należy przeprowadzić doświadczony, w przeciwnym razie wskutek niegospodarności masażu stan pacjenta może się pogorszyć. Masaż dla skoliozy o 1 stopień kursów trzeba iść, co najmniej raz w roku.

Masażu do mięśni tylnej przepływu krwi, co znacznie zwiększa przemianę w krzywiźnie. Zwiększa napięcie mięśni, co sprzyja tworzeniu silnego gorsetu, który może dobrze wspierać kręgosłupa.

Ćwiczenia na skoliozę 1 stopnia

Najlepiej jest traktować kompleks, to efekt będzie zauważalny po minimalnym czasie. Aby wzmocnić mięśnie pleców są również zaangażowane w specjalnym fizjoterapii.

Dla efektu terapeutycznego, a co ważniejsze, aby nie pogarszać chorobę, to jest konieczne zastosowanie ćwiczeń wraz z lekarza. Lewostronne powszechne skolioza z 1 stopnia jest również traktowane przez ćwiczenia.

Załaduj gdy robi fizjoterapia powinna stopniowo wzrastać ze wzmocnieniem mięśni. Nie da się przeciążać mięśni, może negować pozytywne efekty innych zabiegów.

Ćwiczenia na skoliozę 1 stopnia mogą być następujące:

  • stretching z rękami założonymi w pozycji stojącej;
  • podnosząc rękę, kiedy drugi raz w to samo schowane;
  • inklinacje w różnych kierunkach;
  • narciarskie w tym samym czasie nogi lag i podnieść swoje ręce;
  • kłaniając się z powrotem z pozycji leżącej i / lub z kijem;
  • jednoczesne zniesienie przeciwnych ręce i nogi z pozycji stojącej na czworakach.

Wykonywania terapii skoliozy o 1 stopień, gdy wykonane prawidłowo, nie tylko pozbyć się choroby, ale również wzmocnienie korpusu, dzięki czemu jest bardziej odporny na różne choroby.

Inne metody leczenia skoliozy skuteczne?

Skolioza z 1 stopnia, leczenie powinno obejmować nie tylko gimnastykę i masaże, ale inne metody. Na przykład, fizykoterapii, który jest dany jako środek wspomagający, który zwiększa efekt gimnastyki. Fizjoterapii można przeprowadzić stosując różne metody: elektrostymulacji mięśni, różne obróbki cieplnej, elektroforeza, jak również niektóre inne.

W trakcie leczenia, pożądane jest regularne patrz podiatry że tory zmiany stanu pacjenta, a także, w razie potrzeby, dokonać korekty w trakcie leczenia. Tak więc można wybrać optymalne leczenie.

Share →