Jasne kału u dziecka

Jasne kału u dziecka

Kochający rodzice są zawsze zwracać uwagę na wszystkie aspekty życia jej dziecka, a zwłaszcza dla jego zdrowia. A jeśli dziecko stało się jasnym, kolorowym, taborety, konieczne jest, aby zwrócić uwagę i znaleźć przyczyny.

Przy każdej zmianie pieluszki należy sprawdzać jego zawartość. Ten prosty nawyk daje pewność, że dziecko jest zdrowe. Jasne kału u dziecka jest powodem do konsultacji z lekarzem. Możliwe jest, że wszystko jest w porządku.

Ale lekarz musi potwierdzić i wyeliminować możliwość choroby.

Kolor kału jest bardzo ważnym wskaźnikiem zdrowia małego człowieka. Jeśli ma rację, to ojciec nie ma nic się martwić. Bilirubiny – barwnika żółci. Jest on uwalniany z czerwonych krwinek. Właściwie, bilirubina i wpływa na kolor kału. Barwnik ten jest filtrowany przez wątrobę.

Następnie jest wydzielane przez przewód pokarmowy lub pęcherza.

W pierwszych dwóch lub trzech dni po urodzeniu dziecka idzie smółki – ten oryginalny cal. On jest bardzo ciemny kolor, a na jego konsystencji przypomina olej. Ponadto, w ciągu najbliższych trzech lub czterech dni noworodka będzie przejście krzesło (nierównomierne, ewentualnie z brył śluzu).

W normalnym krześle przychodzi około tygodnia po porodzie.

Normalny stolec wygląda jak pasta moreli jednolitego koloru. Konsystencja powinna być jak śmietana, a zapach powinien być lekko kwaśny. Ten cal – absolutna norma dla dziecka, które jest karmione wyłącznie piersią.

Obecność światła kału dziecka mogą znacznie zakłócić rodziców. Ale jeśli problem jest tylko w kolorze, bez towarzyszących objawów, lęk nie jest uzasadnione. Pierwszą rzeczą do zrobienia – jest, aby pamiętać, że zjadł wszystkie dziecko. A jeśli jego moc była produktem, który może poplamić stołek, to nie powód do niepokoju.

Krzesło może stać się bardzo lekkie przy podejmowaniu wapń, dużą ilość węglowodanów.

Ale może służyć jako sygnał stołek światła z ciała, że ​​nie jest to usterka. Przede wszystkim, gdy kolor zmienia dysbakterioza krzesło. Staje się płynne i zanieczyszczenia, może być w postaci śluzu.

Ponadto, jasny kolor stolca jest w zapaleniu trzustki, ani nie wyginają lub gdy rotawirus.

Szybki dostęp do lekarza – gwarancja udanego leczenia. Tak, wszystko co musisz zrobić, aby jego ojciec – jest uprzejmy dla Twojego dziecka.

23 września 2013 – 12:24

Share →