Jedną z najbardziej uderzających i niezwykłych technik haftu - objętości ...

Jedną z najbardziej uderzających i niezwykłych technik haftu – większość hafty.

Wykonywania prac w tej technice na dwa sposoby: przymocowane do tkaniny haftowane elementów oddzielnie, bezpośrednio haftowane w strukturze tkaniny.

Haft Wyposażenie luzem mogą być stosowane na płótnie z ściegiem krzyżykowym lub kombinacji ściegów pozornie figur płaskich i trójwymiarowych sprawia rysunek teksturowane i ciekawe.

Haft Tom, w którym główne motywy mówiąc o kwiaty, liście, łodygi, nasiona spodoba się wielu. Skład (różne przędze wełniane, jedwabne, itp), różne materiały, które razmeshena hafty (bawełna, len), aby każde zadanie w tej unikalnej technologii.

W praktyce, w technice haftu objętości, można tworzyć nie tylko oszałamiająco piękne zdjęcia, ale również korzystać z niektórych elementów do dekoracji wnętrz istniejących lub tworzenie nowych (poduszki, pudełka z biżuterią, biżuteria), a zdobi je z haftem w tym stylu. Hafty wykonane przy użyciu różnych różnych ściegów i wypukłe elementy tekstur.

Technika rysunku jest bardzo łatwy do nauki, to jest, jak bardzo lekki (dla początkujących) lub złożonych elementów (dla artystów). Jestem pewien, że ta technika jest w stanie opanować każdy. Czas do produkcji obrazów w tego rodzaju haftu zajmuje znacznie mniej, a wynik będzie widoczny natychmiast.

Takie haftowania może być w dalszym ciągu nazywany 3D haft, może być dotykana, a zatem jest on przyjemny dla dzieci.

Głównym materiałem, w którym praca jest wykonywana – z gęstym splocie tkaniny, na przykład Nuala, perkal średniej grubości.

Wątek

Molyneux (skręcone, przędza bawełniana), perlitu bawełna, boucle, przędzy jedwabiu, przędza z teksturą.

Haftowania może być wykonywana w jednym nici i szóstej. Przekrój barwionej przędzy wykorzystywane do wykonywania monotonnych wzór (trawa, drzewa tułowia)

Igły

Zastosować różne inne szwów igły, należy zacząć od grubości nici. Temat przez ucho musi przejść swobodnie, pozwoli uniknąć rozmycia wątek. Aby zabezpieczyć szwy potrzebujesz więcej długi zakręt.

Co by obraz miał objętość na tkaniny do haftu, może i powinien zwrócić! To może być kreda, kredki woskowe, farby do tkanin. Ogólnie zaleca się, aby używać ołówki i farby, przemywa wodą, ale można eksperymentować i tworzyć zadania w tle nie będzie umyć kolory.

Główne rodzaje szwów.

Podszedł do haftu – wykonać prostą linię na tkaninie (żyły liści, łodygi, gałęzie)

Guzek „Palestyna” lub podwójny węzeł.

Portugalski węzłów – wykonać spektakularne tekstury i grubą linię prostą.

Francuski węzłów lub „skorupy” lub guzki w sztuce rokoka.

Wiklinowy przestrzeń pico – płatki hafty masowych, pióra.

Istnieje około tuzina różnych rodzajów ściegów.

Luzem hafty bardzo popularna forma rękodzieła w wielu krajach.

Share →