Jednoroczne kwiaty

Jednoroczne kwiaty

Na ogród Kwiaty jednoroczne lub jednoroczne są rośliny, które kwitną w roku siewu, niektórych owocach, ale nie zimują w naszych warunkach. Byli wysiewa rocznie. Wiele jednoroczne kwiaty pochodzenia południowego, a więc krótkie lato Siberian nie mają zakończyć rozwój. Dlatego konieczne jest, aby zasiać ziarno jednoroczne kwiaty w domu, czyli do wzrostu sadzonki, które mogą uniknąć mróz po posadzeniu na stałe.

Sadzenie daty różnych rodzajów kwiatów jednorocznych inaczej. W marcu zasiane lobelia, Snapdragons, penstemon, Cyneraria, floks werbeny, jednoroczne i inne. Na początku kwietnia, zaleca się, aby siać petunii, aster, słodki tytoń, goździki, chiński, Celozja ; pod koniec kwietnia – portulaka, rycyna, aksamitki, Cosmo, tsinniyu ; na początku maja – ipomeyu, bobk i ogród nasturcja torf, kompost w kubkach.

Niektóre kwiaty jednoroczne (Alyssum, Mak, Eschscholzia, nagietek ) W naszych warunkach są wysiewane bezpośrednio w otwartym terenie 15 – 20 maja. Później, tak aby nie uszkodzić mrożenie pędy, mogą być wysiewane amarantusa, Iberis, Cosmo-letni łubinu, chaber, nasturcja, godetsiyu i Clark.

Nasiona kwiatów w skrzynkach zasiane w pomieszczeniu, misy i donice. Aby to zrobić, ze zbiorów jesienią pożywne i luźne, z mieszaniną piasku ziemi (3/4, 1/4 torfu próchnicy i dodano niewielką ilość piasku). Dla astry i Levkoev nie może być używany świeże próchnicy, jak chore astry Fusarium w Levkoev zaobserwować zanik sadzonek. Wallflowers powinien siać piasku. Powierzchni Ziemi jest pokryte pola cieniutką warstwą piasku.

Nasiona wysiewa oraz posypać na warstwę piasku.

Przed siewem nasion roślin kwiatowych (zwłaszcza aster) musi być wytrawiona roztworu formaliny w rozcieńczeniu 1 400 do przechowywania ich w roztworze worka gazy 4 – 10 minut, a następnie suszy. Skrzynki przeładowywać ziemię, dobrze uzupełniać i zasiały równomiernie. Po wysiewie nasiona są małe starannie zmieszane z piaskiem i równomiernie rozproszone na powierzchni, bardzo małe nasiona całkowicie pokryta ziemią i szklanej osłony lub papieru.

Większe nasiona pokryte warstwą ziemi lub warstwy piasku, powinna być równa podwójnej grubości nasion. Jeśli ziemia jest przed posadzeniem w oknach są dobrze podlewane, pierwsze dwa dni, nie można wody, ale w przyszłości, aby zapobiec wysychaniu. Dalsza opieka jest pielenie i spulchnianie.

Po pudełka kiełkowania umieścić w jasnym miejscu. Kiedy sadzonki uzyskać silniejszą tyle, że nurkować, to znaczy, osadzona w pewnej odległości. Przy zbieraniu roślin stworzyć normalne warunki dla wzrostu (obszar żywności, światła, wilgoci, i tak dalej. D). Zanurz się ze szpiczastym kołku.

Pudełka z roślin pikowanych umieszczony w półcienia, a następnie po 2 – 3 dni po ukorzeniania, są ponownie montowane na światło. Sadzonki podlewać regularnie, luźne, chwast. Przed Sadzonki przyzwyczajeni do temperatury na zewnątrz.

Pierwsze rośliny wytrzymać dzień na ulicy, a następnie, jeśli nie oczekuje się mrozy, i pozostawić na noc. Rośliny sadzone są po minovanii mróz około po 07 czerwca.

Werbena – Rodzina Verbenaceae. Wysokość rośliny 25 – 30 cm, z jasno pomalowane białym, purpura, różowy, kwiatów bzu. Nasiona wysiano w marcu. W glebie posadzone sadzonki są dobrze przyprawione pod koniec maja w odległości 25 – 30 cm.

Używane balkonów i lądowania w łóżka, rabatkah.

Godetsiya – Onagrikovih rodziny. Białe, różowe, czerwone dzwonkowate kwiaty wlać krzewów na 30 – 35 sztuk. Rosną sadzonki i sadzenia w ziemi, najlepiej jest uzyskiwany przez wysiewu nasion bezpośrednio do gruntu.

Wysiew przeprowadzono na początku czerwca na koniec maja. Bardzo cenna roślin Bedded, rabatok może być używany do cięcia.

Ostróżka – Rodzina Jaskier. Spektakularne jasne kolory różowy, biały, fioletowy tonów; krzewy osiągnąć 30 – 35 cm zasiane w pudełkach w marcu.. W glebie sadzony wczesną czerwca w odległości 25 – 30 cm.

Roślin jest używany do granic, rabatok i ścinania.

Calendula (nagietek) – Rodziny astrowatych. Mało wymagająca roślina o żółtych i pomarańczowych pączków. Wysokość 35 – 40 cm.

Wczesna wiosna może być wysiewane bezpośrednio do ziemi. Kwiaty nadają się do cięcia, Maurów trawnik z chabry, urządzenia rabatok. Kaczeńce posadzone w rzędzie, i chabry w sekundę, okazuje spektakularne kolorowych kwiatów-osobowy.

Kalliopsis (len) – Rodziny astrowatych. Kwiaty są żółte z brązowym odcieniu, dorasta do 40 – 70 cm. Zasiane w pudełkach pod koniec kwietnia, mogą być wysiewane bezpośrednio do gruntu pod koniec maja – początek czerwca.

Odległość między roślinami 30 cm, Lenok wzrosła do dekoracji i lądowań lub cięcia.

Kosmos – Rodziny astrowatych. Wysoka roślina – 90 – 100 cm, z pięknym różowe i białe kwiaty. Zasiane w pudełkach pod koniec kwietnia, sadzone w ziemi po minovanii mrozów w odległości 40 – 50 cm.

Kosmos jest używany do bukietów, dekoracji wysokiej rabatok.

Goździk – Krzyżowych. Powszechne najcenniejszym ozdobnych roślin pachnących kwiatostany frotte z białym, różowym, fioletowym, śmietany, czerwonawych odcieni. Wysokość zmienia się w zależności od gatunku. Nasiona wysiewa się w kwietniu w dobrze wentylowanych pomieszczeniach. Sadzonki sadzi się pod koniec maja w odległości 25 – 30 cm.

Gillyflowers dobre w łóżku, grzbietów i są niezbędne w bukiecie.

Lobelia – Rodzina Campanulaceae. Nisko rosnące rośliny, 10 – 15 cm, z jasne niebieskie i białe kwiaty. Luty, zasiane w pudełkach, sadzone w ziemi po 7 czerwca w odległości 10 – 15 cm.

Ograniczenie cenne rośliny nisko rośnie.

Poppy – Poppy rodziny. Powszechne, szybko rzucić ich showy roślin z delikatnych białych, różowych, czerwonych i fioletowych kwiatów na długich szypułkach. Wysokość zależy od rodzaju – 50 do 70 – 90 cm.

Kwiaty są podwójne i nemahrovye. Nasiona wysiewa się w sposobie Hill gleby w 2 – 3 dopuszczenie, aby przedłużyć kwitnienie. Maki są dobre dla mauretańskim trawników, rabatok i tablic.

Nasturcja – Rodzina Kapucynów. Powszechnie wiadomo, roślin ozdobnych z żółtych, pomarańczowych i czerwonych pachnących kwiatów. Istnieją odmiany o wspinaczki wynika z. 1 – 1,5 m długości i formy karłowate, do 25 cm Dla nasturcje nie należy podawać dużo zabrudzeń tłustych, od tamtej liście wzrośnie i obejmie kwiaty. Nasturcja rośnie dobrze w otwartych miejscach nasłonecznionych. Nasiona wysiewa się na początku maja w donicach, sadzone po minovanii mrozem.

Formularz karłowate posadzone 20 cm od siebie i wspinaczka do 30 -. 35 cm Nasturcja cenne dla konstrukcji balkonów, zwłaszcza postaci wspinaczkowej. Niewymiarowe dobre dla granic i ramki.

Petunia – Rodziny psiankowatych. Powszechne bezpretensjonalne Letnik z białych, różowych, fioletowych i pstrych kolorach. Są niskie, wysokie i dużą melkotsvetnye odmiany. . Wysokość rośliny 20 do 30 cm Nasiona wysiewano w marcu, sadzone w ziemi po zamrożeniu w temperaturze 20 – 30 cm.

Wystąp o łóżek petunii, rabatok, tablic i balkonami.

Schronisko – Rodzina Portulakowate. Roślina tworzy kolorowy dywan zdrobnienie 15 cm wysoki. Kwiaty są białe, żółte, czerwone, podwójne i pojedyncze. Nasiona wysiewa się w kwietniu w szklarni. Posadzone w słonecznym miejscu po mrozem. Długość lądowania na ziemi 10 – 15 cm.

Schronisko jest dobre dla kwietników, place zabaw.

Gwiazdnik – Rodzina Szczeciowate. Kwiatostan biały, różowy, wiśniowy, ciemny fiolet kolory, bardzo widowiskowy. Wysokość rośliny 60 -. 70 cm Nasiona wysiewa się w kwietniu, sadzonki sadzi się w odległości 25 – 30 cm.

Ten Letnik opłacalne do cięcia na bukiety, jak pąki na długich szypułkach.

Tytoń pachnące – Rodziny psiankowatych. Roślin z pachnącymi białymi kwiatami, rozpowszechniona w kwiaciarstwa. Zasiane marca – początek kwietnia.

Na stałe obsadzone po minovanii mrozów w odległości 25 -. 35 cm, pachnące tytoniu – tylko wśród uprawianych roślin, jednoroczne, które wykonuje półcień. Tytoń jest wykorzystywany do granic, granic z krzewów i drzew.

Floks – Rodzina Wielosiłowate. Roczny mało wymagające rośliny, których kwiaty są bogate w kolorach jednolitych i kolorowych barwach. Wysokość rośliny 20 do 30 cm, w zależności od gatunku. Floks wysiewa się w kwietniu, posadzone w stałym miejscu na początku czerwca w odległości 25 – 30 cm.

Wykorzystywane do uprawy łóżka, rabatok i granic.

Cynia – rodziny astrowatych. Kwiatostany z zaledwie jedno, świecących kolorach. Szczególnie cenione zinnias dużą georginovidnie. Wysokość rośliny: 30 -. 80 cm Nasiona wysiewa się w połowie kwietnia.

Sadzonki posadzono po mrozem w odległości 25 – 40 cm (w zależności od odmiany). Kwitnie od lipca do przymrozków. Dobre dla kwietniki urządzeń, rabatok i plasterka.

Pozłotka – Poppy rodziny. Kwiaty żółte, śmietana, pomarańczowe i różowe kwiaty. Wysokość. 25 – 35 cm Tsvetetobilno stosunkowo długo.

Pozłotka propagowane przez wysiewu nasion w glebie pod koniec maja. Konieczne słoneczne miejsce. Studzienki roślin są rozmieszczone 20 – 25 cm od siebie.

Nadaje się do mauretańskich trawników, klombów, rabatok.

Share →