Jednostki chleb stołowy - wygodne asystent dla diabetyków

Jednostki chleba Tabela wygodne asystent dla diabetyków

Dokładnie i zdrowej diety dla osób chorych na cukrzycę, należy wziąć pod uwagę zużycie węglowodanów. Najważniejsze, aby zrobić to poprawnie. Po tym wszystkim, wszystkie produkty różnią się pod względem składu, właściwości i zawartości kalorii.

Aby rozwiązać ten problem, ukuł termin „jednostka chleb” (XE).

Co to jest jednostka chleb?

Chleb urządzenie  – Jest to wspólna jednostka, która dietetycy wykorzystane do obliczenia ilości węglowodanów w pożywieniu.

Jedna taka jednostka znajduje się ziarna około 10 (bez włókien) lub około 12 (dane elementów balastowych) węglowodany. podwyższa poziom cukru we krwi w organizmie przez 2,77 mmoli / l, i używa do ludzkiego ciała do trawienia 1,4 jednostek insuliny.

Chleb i jednostek insuliny

Koncepcja HE został stworzony specjalnie dla osób z cukrzycą, którzy korzystają z insuliny. Po tym wszystkim, jest to szczególnie potrzebne do obliczenia poziomu insuliny na wjazd na podstawie dziennej ilości węglowodanów. W przeciwnym razie może być hiper lub hipoglikemię (podnoszenia lub obniżania poziomu cukru we krwi).

Wiedzieć, ile produktu zawiera kawałki zbożowe mogły być bardzo dokładnie, aby codziennej diety w cukrzycy, zmieniając kilka innych produktów.

Obliczanie XE

Podczas tworzenia termin „XE” dietetycy przyjęli za podstawę najczęściej produkt – chleb.

Jeśli Bochenek cięcia („cegły”) dla większości standardowych elementów (o grubości 1 cm) tak, że dokładnie połowa kawałków, które waży 25 gramów, jest 1 XE.

Poniżej XE tabeli, za pomocą których można śledzić, ile jednostek spożywać chleba przy każdym posiłku. Heh też można odczytać za pomocą kalkulatora diety cukrzycowej.

  WAŻNE! Produkty, które nie są w tabeli może być stosowany bez liczenia XE.

Pod kontrolą ich diety nie należy zapominać o indeks glikemiczny żywności. Pomoże to uniknąć skoki cukru i odpowiednio zaplanować dietę na dzień.

❈ ❈ listy produktów

W nocy człowiek zwykle trwa około 18-24 jednostek pieczywo, które muszą być podzielone na 5-6 posiłków. na śniadanie, obiad i kolację, należy spożywać 3-4 jednostek chleb w godzinach popołudniowych – 1-2 sztuk chleba.

W jednym takim posiłku nie powinna jeść więcej niż 7 jednostek zboża. Większość uglevodosoderzhaschih żywności należy podjąć, aby 12:00.

Share →