Jedzenie z cukrzycą

Jedzenie z cukrzycą

Cukrzyca jest związana z zaburzeniami metabolicznymi, opiera się na braku asymilacji glukozy. Cukrzyca typu 2 często pojawia się otyłością.

Cukrzycy odżywiania pacjenta odgrywa ważną rolę. Dzięki łagodnej cukrzycy typu 2 diety żywności jest podstawową metodą leczenia. Na umiarkowaną i ciężką postać cukrzycy, dieta powinna być połączona z przyjmowaniem leków przeciwcukrzycowych lub insuliny. W cukrzycy typu I, wystąpienie których związane jest z utratą komórek beta trzustki i niedoborem insuliny głównym środkiem jest zastąpienie insuliny.

Przestrzeganie diety i cukrzyca typu I są komplementarne.

Co to jest «Jednostka chleb»?

Jakie produkty normą uglevodosoderzhaschih dziennie powinien być stosowany u pacjentów z cukrzycą? Wszystkie produkty uglevodosoderzhaschie znacznie różnią się właściwościami fizycznymi, składu i wartości kalorycznej. Zmierz każdą jedną znajomą drogę do domu – za pomocą łyżki lub kubek – Wszystkie te parametry są ważne żywności niemożliwe.

Nie mniej trudne do zdefiniowania i wymagana wielkość dziennego zapotrzebowania na żywność, bez specjalnej wiedzy i nie widząc jasne wytyczne dla siebie. Żeby było łatwiej, dietetycy warunkowego wprowadzono termin stosowany u chorych na cukrzycę – Jednostka chleb.

Chleb urządzenie – rodzaj «szufelka» obliczenia na węglowodany. Niezależnie od typu i ilości produktu, czy apple chleb, chleb urządzenie zawiera jeden 12-15 gramów strawnych węglowodanów. To zwiększa poziom cukru we krwi, przy tej samej wartości – 2,8 mmol / l – i domaga się dla przyswajania przez organizm dwóch jednostek insuliny.

Jednostka Chleb został wprowadzony specjalnie dla pacjentów z cukrzycą leczonych insuliną. Bo dla nich to jest bardzo ważne, aby spełniać stawki dziennej węglowodanów na dobę, co odpowiada podawanej insuliny. W przeciwnym razie może być zwiększona lub zmniejszona cukru we krwi – hiper— lub hipoglikemię.

Wraz z wprowadzeniem koncepcji jednostek chleb diabetyków były w stanie poprawnie zrobić menu, zastępując jakiś produkt prawidłowo zawierające węglowodany do znajomego.

Na przykład, jeden z 25-30 grudnia XE biały lub brązowy chleb lub 1/2 szklanki kaszy gryczanej lub płatki owsiane, lub 1 średnie jabłko lub 2 kawałki suszonych śliwek, itp

W ciągu dnia organizm ludzki musi otrzymać około 18-25 jednostek chleba. Powinny one być pogrupowane w sześciu posiłków: śniadanie, obiad i kolację chleb 3-5 jednostek. na przekąski — 1-2 jednostki zboża. Większość produktów zawierających węglowodany powinny pojawić się w pierwszej połowie dnia.

Czego nie można jeść z cukrzycą i jak ustalić odpowiednie produkty uglevodosoderzhaschih stopa? Aby odpowiedzieć na te pytania, chorzy na cukrzycę muszą otrzymać odpowiednie szkolenie w szkołach specjalnych dla osób z cukrzycą.

Zasady żywienia klinicznego

Dieta powinna być fizjologicznie właściwy:

 • Ilość energii w diecie powinna być równa potrzeby energetyczne pacjenta.
 • Ilość białka, tłuszczu, węglowodanu, powinny być zrównoważone.
 • Posiłek dnia — 5-6.

Dla osób z cukrzycą, nadwagą, aby zwiększyć uczucie sytości, trzeba uwzględnić w diecie takich warzyw jak świeże i kiszona kapusta, sałata, szpinak, groch, ogórki, pomidory. Aby poprawić funkcjonowanie wątroby, istotny wpływ na cukrzycę, należy podawać produktów zawierających czynniki lipotropowe diety (ser, soja, płatki owsiane, itp), oraz ograniczenia w diecie mięsa, zupy rybne i smażonych potraw.

Istnieje kilka wariantów diety dla diabetyków, ale prawie na siebie, można wykorzystać jeden (diet 9), który może być łatwo dostosowany do leczenia każdego pacjenta, co eliminuje lub dodawanie pojedynczych naczyń lub produktów.

W pożywieniu pozwoliło to:

 • Chleb, pieczywo — głównie czarny chleb (200-350 gramów dziennie, w sposób wskazany przez lekarza).
 • Zupy bulionu warzyw na małym mięsa i ryb bulionu z małą ilością warzyw (1-2 razy w tygodniu).
 • Mięso i drób (wołowina, cielęcina, chuda wieprzowina, indyk, królik, gotowane lub wypełniania formularzy).
 • Dania z ryb, głównie o niskiej zawartości tłuszczu (okoń, dorsz, szczupak, szafran dorsz, karp i inne.

  Gotowane lub wypełniania formularzy).

 • Naczynia i do dań z warzyw (zielone warzywa, kapusta (kapusta, kalafior), sałata, rzepa, rzodkiewka, ogórki, cukinia, ziemniaki, buraki, marchew), gotowane, ser i pieczone.
 • Naczynia i przystawki zbóż, rośliny strączkowe, makarony (w ograniczonych ilościach, od czasu do czasu, zmniejszając ilość ziarna w diecie).
 • Potrawy z jajek (nie więcej niż 2 jednostki dziennie w formie omlet lub gotowane, a także dodać do innych potraw).
 • Kwaśne i słodkie i kwaśne odmiany owoców i jagód (jabłka Antonow, cytryny, pomarańcze, czerwona porzeczka, żurawina, i inne) do 200 g dziennie w postaci surowej, jak kompot na ksylitol lub sorbitol. Wnioski o pozwolenie do lekarza można używać słodkie potrawy specjalnie przygotowane i produktów dla diabetyków.
 • Mleko — zgoda lekarza, kefir, kwaśne (1-2 szklanek dziennie), ser (50-200 g dziennie) w swojej naturalnej postaci lub w postaci sera, serniki i desery.
 • Sosy łagodne bulion warzywny z octem, przecier pomidorowy, korzenie i mleka.
 • Herbata mleko, kawa raczej słabe, sok pomidorowy, soki owocowe i jagodowe (cieczy wraz z zupą do 5 filiżanek dziennie).
 • Olej maślany (łącznie 40 gramów dziennie w postaci wolnej i gotowania).

Diabetycy zasilania powinna być bogata w witaminy, więc warto wprowadzić do diety piwa i drożdży piekarskich, biodra bulionu.

Przeciwwskazane:

 • cukierki, czekolada, słodycze, pieczywo, dżem, miód, lody i inne słodycze;
 • ostry, pikantny, słony i wędzone przekąski i posiłki, jagnięciny i tłuszczu wieprzowego;
 • pieprz, musztarda;
 • napoje alkoholowe;
 • winogrona, banany, rodzynki;
 • cukier jest dozwolone tylko w małych ilościach za zgodą lekarza.

Kliniki w tej kwestii (patrz ich)

Share →