Jeśli dziecko nie ma apetytu

Jeśli dziecko nie ma apetytu

Co zrobić, jeśli dziecko zostało zatrzymane w poszukiwaniu jedzenia, a tradycyjne aranżacje matek i zdania „łyżką matka łyżką do papieża” nie dały żadnych rezultatów? Nadszedł czas, by przejmować się, zwłaszcza jeśli brak apetytu towarzyszy częste choroby. Na temat przyczyn utraty apetytu i jak je naprawić, mówimy dzisiaj.

Oczywiście, zacznijmy od najbardziej szkodliwe z przyczyn, które nie są związane z żadną chorobą. Na przykład, z nierówną karmienia. Załóżmy, że dziecko w ciągu dnia karmi babcię, matkę, papieża. Każdy z kanałów na własną rękę: babcia, oczywiście, nic nie oszczędził własnego wnuka i daje jedzenie trochę więcej, tata, z drugiej strony, uważa, że ​​wiele złego dzieciaka. I między posiłkami jest absolutnie inna. Kolejny powód – poza głównymi dzieci żywności wolno jeść słodycze i cukierki, długo zniechęcić apetyt.

Albo dać dzieciakowi zbyt tłustych kalorii i potrawy z dużą ilością masła i cukru. Taki pokarm zalega dłużej w żołądku dziecka, a on po prostu chce się jeść dużo mniej. Ponadto, nadmiar tłuszczu opóźnia opróżnianie żołądka.

Zazwyczaj problemy pojawiają po pierwszym roku życia. Na pierwszych rodziców starają się spełniać wszystkie zalecenia lekarza. Zwłaszcza, że ​​problemy z piersią z apetytem są rzadkie. Mimo to, nawet w tym wieku takie problemy powstają. Muszą być czujni i poradzić sobie z nimi w przyszłości, takie problemy nie były. Rozważ to.

Dziecko, które jest używane, aby uzyskać słodki (mieszanina, mleko z piersi, sok), nie chce jeść zupę jarzynową. Idź do trick: niech mash na początku karmienia na pusty żołądek. Jeśli to nie zadziała, wymieszać przydatne, ale nie tak smaczne warzywa puree z innych pokarmów, które dziecko lubi, jak przecierów owocowych.

W tym samym czasie stopniowo zmniejsza udział owocowy.

Zdarza się, że dziecko nie chce jeść łyżką, ale tylko z butelki. Bądź wytrwały, nie starają się znaleźć kompromis i nie być rozproszony przez różnych zabawek. Nic złego się stanie, jeśli dziecko będzie jeść mniej, ale potem, bliżej do następnego spożycia żywności, dość głodny.

Oczywiście, dość częstą przyczyną utraty apetytu to proces ząbkowania. Ale to trwa długo. Wytnij ząb, i apetyt natychmiast zwrócony.

W tym okresie, można karmić dziecko tak, że najbardziej lubi gotować lub płynnej żywności.

Jednego roku życia dziecko może jeść źle żywności smakują po ugotowaniu sprawę. Mama przygotowuje się do dziecka z szczególną miłością, ale to wciąż się dzieje. W żadnym przypadku nie przekonywać, ani wyobrazić dziecko przed lub w trakcie posiłku. To jest tylko rozrywką, ale także hamuje wydzielanie soków trawiennych. Oczywiście, stopień absurdu na pragnienie niektórych rodziców, aby karmić dziecko przez życie. Oni najwyraźniej nie zdaje sobie sprawy, że jedzenie dziecko będzie się wiązać z czymś złym i ofensywnej długo zniechęcić jego apetyt.

Musimy być mądry i dalekowzroczny. Jeśli dziecko nie chce poświęcić czas na karmienie. Bądź cierpliwy, które z pewnością zostaną nagrodzone.

Apetyt może uciec od wszelkich chorób. W tym przypadku, nie twierdzą, że dziecko zjadł wszystko. To może prowadzić do załamania układu pokarmowego. Niech dzieciak więcej napojów (szczególnie jeśli gorączka) i jeść jak najwięcej lekkim posiłku. Warzywa, owoce, soki – pozwól mu jeść i pić podczas choroby.

Gdy uzdrowiony, powróci do swojej poprzedniej diety.

Więcej problemów, a zatem należy zwrócić uwagę na często chore dzieci, które, odpowiednio, są opóźnione w rozwoju fizycznym. Jeśli dziecko jest chore nieskończenie SARS, może okazać się, uporczywe odrzucanie przed jedzeniem. Te dzieci mogą rozwijać próchnicy, anemii, wole, utrata masy ciała.

Wszystko to prowadzi do zaburzeń wchłaniania tłuszczów, białek, witamin, minerałów, który wpływa na odporność organizmu.

Co można zrobić w tym przypadku? Dziecko chodzić coraz więcej odpoczynku. Diet należy zastosować więcej minerałów i witamin. Spróbuj to w diecie twaróg, mleko, jogurt, jogurt, acidophilus.

Do tego wszystkiego jednorodności nie dają żywności, w szczególności z uwagi na już słaby apetyt, wszystkie te produkty można stosować nie tylko w czystej postaci. Na przykład, starsze dzieci mogą korzystać twaróg jako zapiekanek, ciasta z serem, pierogi.

Oczywiście, dieta musi być jaja i inny bogaty w białko mięsa, drobiu, ryb. Co więcej, ryba nie powinna być tłusta. Nadal potrzebne upośledzone dzieci tłuszcze. Na przykład, w oleju.

Tylko nie przesadzaj: 15 g masła i 5 g oleju roślinnego dziennie dla dzieci do 3 lat – to za mało. Zboża w diecie powinno być. Cukier należy stosować z umiarem, ale bez niego też jest niemożliwe. Nie pozwól, dużo makaronu: wartości odżywczej, nie są one szczególnie mają.

Lepiej gotować różnych zbóż.

Sporządzając diety konkretnego dziecka, które jest słaby apetyt, ważne jest, aby stworzyć warunki dla niego jeść z wielką przyjemnością i bez przymusu. Przed posiłkami dać dziecku trochę kwaśny sok naruszone apetyt spowodował wydzielanie śliny. Alternatywnie może być solone ogórki, pomidory, kapustę, lub kawałek śledzia.

Nie podawaj zbyt dużo zupy, w przeciwnym razie dziecko nie może jeść potrawy pożywne i zdrowe więcej. A przede wszystkim, niech jedzą ryby lub mięso – danie, możesz zostawić. Dysk żywności mogą pić wywar z biodra róży, sok, niesłodzone herbaty.

Ważne jest, aby odpowiednio zorganizować posiłków. Nie pozwól, dni te same dania, kucharz może być bardziej zróżnicowana. Jedzenie powinno być pożywne. Lepiej jest dać mniej zupy chleb, kasza, niż ryby, mięso, jaja, ser. Jeśli dziecko za każdym razem, jedząc mniej niż potrzeba, karmić częściej raspredliv jedzenie na pięć lub sześć przyjęć.

Jednak między posiłki nie mogą być zbyt krótkie (nie mniej niż trzy godziny).

I jeszcze kilka ważnych rzeczy. Staraj się siedzieć dziecko w dobrym nastroju, nie podekscytowany i zmęczonej. Podczas gry, bawić się z nim, nie rozpraszać jakie gry i zabawki. Jeśli nie możesz być zainteresowany w żywności dla niemowląt, pakowane posiłek na czas. Pozwól dziecku gotowych do gry lub czytać jego książki. Przypadki, dzieci nie lubią jeść rano, zaraz po przebudzeniu.

Daj dziecku dobrą obudzić, nawet trochę grać na, mówiąc w przenośni, zaostrzyć apetyt. Jeśli dziecko jest coś nie jeść, nie karcić, ale jeśli jesz wszystko czyste – pochwały. A co najważniejsze nie powiedzieć, kiedy dziecko o jego obawy o jego apetytu, jeśli działać mądrze i spokojnie, wszystko musi być dostosowana!

Share →