Jestem w ciąży? 10 oznak ciąży

Jestem w ciąży? 10 oznak ciąży

Zatwierdzony przez Konsultanta BabyCenter Medycznej Rosji

Jeśli jesteś w stanie dostrzec najmniejsze zmiany w organizmie, można zobaczyć pierwsze oznaki ciąży niemal natychmiast po zapłodnieniu. Jednak większość kobiet nie czuje się coś niezwykłego, aż zapłodnione jajo nie przywiązują się do ściany macicy. Niektórzy nie są świadomi ciąży i zacząć myśleć o tym tylko w przypadku opóźnienia.

Kobieta może czuć się wszystkie objawy ciąży, lub niektóre z nich, ale może – nie.

1. Głód. Brzmi banalnie, ale czasem uczucie głodu puszka powiedzieć, że jesteś w ciąży. Nie jest konieczne zaostrzenie apetytu jednoznacznie interpretowane jako oznaka ciąży (ewentualnie autohipnozy lub twój organizm nie ma żadnych konkretnych substancji), ale jeśli nie chcesz, aby stać się tylko coraz częstsze, ale również zaobserwowano w kilku innych oznak naszej liście, sprawdzić z harmonogramem krytyczne dni.

2. pigmentacji sutki. Jeśli strona jest pigmentowana skóra wokół brodawki (otoczki) jest już ciemno, może to oznaczać ciąży. Jednak objawy te występują, gdy zmiany hormonalne oraz inne środki lub ciemna otoczka może pozostać po poprzedniej ciąży.

3. Izolacja i ból podczas mocowania zarodka. Osiem dni po owulacji może krwawa absolutorium z pochwy, mogą być różowe lub brązowe, a towarzyszy niewielki ciągnięcie uczucie w brzuchu. Spowodowane jest zamocowaniem jajeczka do macicy.

Podobny podział widać w czasach, kiedy trzeba było zacząć miesiączkować.

4. częste oddawanie moczu. Gdy zarodek jest ustalona w macicy i zaczyna produkować hormon – specjalny ludzkiej gonadotropiny kosmówkowej (hCG), można zauważyć, że chcesz odwiedzić częściej do toalety.

5. zmęczenie. Czy czujesz się zmęczony? A dokładniej – wyczerpane?

Wysoki poziom progesteronu może sprawić, że kobieta czuje się jak pobiegła w maratonie, podczas gdy w rzeczywistości tylko spędził dzień w pracy. Zmęczenie często następuje kobiet we wczesnej ciąży, chociaż samo w sobie jest oznaką ciąży.

6. Zwiększona czułość i tkliwość piersi. Gdy jesteś w ciąży, Twoje piersi stają się boleśnie reagują na wszelkie dotyku – coś jak tuż przed miesiączką lub nawet silniejsze. Tak szybko, jak twoje ciało dostosowuje się do nowych poziomów hormonalnych, bólu ustępują.

7. Zmiany w doznania smakowe. Być może zaczniesz dostrzegać inny smak potraw. Niektóre kobiety skarżą się metaliczny posmak w jamie ustnej, podczas gdy inni, że nie tolerują smak kawy. herbata i produkty, że wcześniej bardzo zadowoleni.

8. Poranne mdłości. Jeśli masz szczęście, poranne mdłości przeszkadza ci kilka tygodni po zapłodnieniu. A jeśli bardzo szczęśliwy, nie będzie czuć go w ogóle. Kilka dni po zapłodnieniu, może być trochę błotnista.

I nudności związane z ciążą mogą występować nie tylko w nocy, ale w innych przypadkach.

9. Opóźnienie miesiączki. Jeśli masz stabilny cykl miesięczny i nie przyszedł na czas, warto zrobić test ciążowy. Opóźniona miesiączka z dużym prawdopodobieństwem wskazuje na ciążę, kobiety w wieku rozrodczym, które nie jest obserwowany cykl porażek.

Wreszcie.

10. Test pozytywny ciąży. Jeżeli zrobiłeś test w pierwszym dniu opóźnienia czy później, a on pokazał ci dwa paski, to prawie na pewno można powiedzieć, że będzie uzupełnieniem rodziny. Umów się na spotkanie z położnika-ginekologa, aby to potwierdzić – i czytać materiały z naszej sekcji ciąży.

Gratulujemy!

Ostatnia aktualizacja: maj 2014

Share →