Jeż las Przegląd wideo

Jeż las Przegląd wideo

Jeż leśnych zwierząt  – Małe zwierzęta, długie ciało miał tylko 30 cm, ciężar 700-800, byk wyglądający ciężki, o krótkich nogach. To jest prawie całkowicie pokryte igłami i wełny. Jeż ma spiczastą, wydłużony pysk. Powłoka jego szaro-brązowe, brązowe igły jeża z białymi plamami.

Jeż las Przegląd wideo

                      Wzorzec:

Jeż żuć w obudowie

Blackberry galaretki.

Jeż lasu

  Strefa jeża w europejskiej części i na Dalekim Wschodzie. Jeże żyją w mieszanych i liściastych, obszarów leśnych, brzegi lasów, wolą stare i gęsty krzew logowania.

Dzień jeże spać zwinięty i osłonięte w liście, spadające z drzew, nie jest jej kolor nie wyróżniać się z otaczającym krajobrazem.

Noc w poszukiwaniu pożywienia. W ogóle, to zwierzę żyje samotnie i jest nocny tryb życia. Jeże żywią się dżdżownice, chrząszcze pożreć zdobycz na myszy.

Ponadto, nie sprzeciwia się złapać ptaka, usiadł na ziemi lub spróbuj z gniazda ptasie jaja jeść lub pisklęta.

Pomimo niewielkich rozmiarów i pozornej niezdarności, jeż las dzielnie ataki węża i to jest na pewno powiedzieć, że zawsze wygrywa.

  Wraz z nadejściem jesieni jeż z przyjemnością zjada dojrzałych jagód, żołędzie, zwalonych z dębów i soczystych owoców. Lęgowym w jeżowce wiosennych. Jeż rodzi się między 6 a 7 ezhat.

Rodzą się ślepe, a zamiast twardych kłujących igieł ich ciała pokryte białymi miękkimi igłami.

Ezhata są zazwyczaj w gnieździe, a jego matka układa je z liści, suchych gałązek i miękkiego mchu. Rosną bardzo szybko – po 2 miesiącach stają się większe od jeża dorosłych i opuszczają gniazdo. Ale tylko zacząć żyć samodzielnie w późnej jesieni.

 Jeże hibernacji trwa całą zimę. Są małe otwory, które są pokryte opadłych liści, stos drewna opałowego lub grubym pędzlem i oczyszczone tam przez całą zimę.

 Głównymi wrogami jeż – Sowa i lisa. Jeż nocne ataki Sowa podczas polowania. Lisa, przebiegły i ostrożny, delikatnie rzuca jeż łapę aż zwinięte do kałuży, i rzuca się do wody.

A potem tylko pozostaje czekać, a gdy jeż las, czując wodę, wyprostuj i pływak do brzegu. To wtedy łapie go.

  Od Jeż leśne i niszczy owady myszy – niebezpieczne szkodniki leśne, niewątpliwie wielkie korzyści w zakresie ochrony leśnictwa i rolnictwa.

                   Zagadki:

Wściekły drażliwy

Share →