Kalendarz ciąży: tydzień 23

Kalendarz ciąży: tydzień 23

Przekroczyły 23 tydzień ciąży: rozwój płodu, jego waga, wymieszać

Dwudziestym trzecim tygodniu ciąży charakteryzuje się szybkim rozwojem układu oddechowego płodu. W płucach pęcherzyki powstają i zaczynają produkować specjalną substancję – powierzchniowo, co uniemożliwia pęcherzyków płucnych znikną po pierwszym oddechu. Z braku tej substancji pęcherzyków trzymać się razem, a noworodek czuje ogromną niewydolności oddechowej po urodzeniu.

Pod koniec ciąży jest jeszcze czas zapisywania surfaktant w ilości wystarczającej.

Aż do dwudziestego trzeciego tygodnia ciąży, płód nabyła już podstawowe umiejętności życiowe: mogą połykać, ssać, «jest», «napój», On «oddechowy» Stawka około 60 razy na minutę, przypomina o jego istnieniu, spychając jej matka co 10 minut, oddawanie moczu 8-10 razy dziennie, uzupełniając zapasy płynu owodniowego. W tym czasie, z jelita płodu może rozpocząć się wyróżniać smółki.

Ale to raczej nie jest oznaką funkcjonalnej dojrzewania układu pokarmowego, a stopa wewnątrzmacicznego cierpienia dziecka. Normalnie, oryginalne cal przydzielane tylko w chwili urodzenia. Jednak dotarcie do płynu owodniowego, smółki mogą być wprowadzane do płuc, powodując poważne choroby w przyszłości.

Nagromadzenie płynu owodniowego do dwudziestego trzeciego tygodnia ciąży, prawie gotowy. Teraz owoce, zwiększenie wielkości będą coraz większe doświadczenie brak miejsca. Jego pchnięcia stają się jeszcze bardziej wyraźne, ale ruch będzie mniej zamiatanie i zamachy stanu – a nawet niemożliwe.

W międzyczasie, porusza się dość swobodnie i często zmienia swoją pozycję w macicy.

Do końca 23. tygodniu ciąży, długość płodu 29 cm, ciężar – 520 g, -56,3 mm średnica głowy, klatki piersiowej – 56,5 mm, brzuch – 57.6 mm. Grubość łożysko osiąga 24,52 mm.

Przekroczyły 23 tydzień ciąży: kobiety uczucie

Pomimo faktu, że dyskomfort pierwszej połowie ciąży toksemii już dawno już minęły, i przypływ sił fizycznych tam, pracy i domu obowiązki zaczynają wykazywać kobieta z trudem. Z jednej strony, zaczyna przeszkadzać ze wzrostem żołądka, ponieważ płód rośnie szybko podnoszenia dna macicy, raz w tygodniu przez 1 cm. Niezgrabność ciężarnych przez zmiany postawy.

Łopatki są coraz bardziej odchylać do tyłu i do przodu brzucha wybrzuszenia, często czują ból kości, chrząstek i kości łonowe stawów biodrowych, dzięki którym chód jest trochę razvalistoy. Z drugiej strony, kobiety są tak zaniepokojeni ich warunkiem, że jest coraz bardzo zapominalskich i rozproszone. Nie ma nic dziwnego i nie muszą «wykonać» Sam do opuszczenia czajnik, natura załatwione, że wszystkie myśli były skierowane w ciąży rodzenia.

Twoi bliscy potrzebują cię zrozumieć i nie wymagają zbyt wiele.

Waga kobiety w 23. tygodniu ciąży wzrosła średnio o 500 m nadmiernym wzrostem lekarzy uważa za gromadzenia się płynów i obrzęk. Obrzęk może być wyraźne i widoczne na ramion, nóg, bioder, a nawet na brzuchu, i może być ukryte, gdy nadmiar płynu jest równomiernie rozprowadzane po całym organizmie, zakłócając pracę różnych organów. W porównaniu z brakiem leczenia, po którym następuje pęcznienie ciśnienie krwi zaczyna rosnąć, a następnie białka w moczu.

Są to objawy późnej toksyczności. co czasem trwa poważny przebieg zagrażających życiu kobiet i dzieci.

Nagromadzenie nadmiaru płynu w korpusie ciąży czasami towarzyszy ściskanie czuciowych końcówkach nerwowych, a w efekcie do występowania drętwienie, mrowienie, drętwienie w rękach. Z niedoborem wapnia mogą wystąpić jednoczesne konfiskaty rąk i nóg.

Ruchy płodu w 23 tygodni ciąży, czułem się dobrze. Dziecko aktywnie w ruchu, impuls i odwrócenie. Średnio w ciąży kobieta powinna czuć się co najmniej 10 ruchów dziecka od 12:00 codziennym życiu. Jednakże, aktywność fizyczna – pojęcie względne.

Niektóre dzieci są bardzo aktywne w ruchu, nie dając odpocząć do matek, z których w tych okresowo ciągnie żołądka, inne – cicho i ledwo znak swojego istnienia. Kobiety nie powinny budzić obawy, że jej dziecko jest słaba lub rzadko «hustles»Ale fakt zmiany perturbacji, to jest ich porażek i osłabienie sił.

Przekroczyły 23 tydzień ciąży: z dróg rodnych

Wydzielina z dróg rodnych – Jednym ze wskaźników udanej ciąży. Ich charakter zależy od stanu hormonalnego kobiet i mikroflorę pochwy. Normalny alokacja umiarkowany, mleczny, gładka konsystencja z kwaśnym zapachu. W obecności zakażenia dróg rodnych, stają się obfite, zawierają różne zanieczyszczenia w postaci zakrzepów zsiadłe grudki śluzu, lub ropą.

Zmieniający się charakter wydzieliny z pochwy jest powodem do dalszego dochodzenia w sprawie bliżej, aby zobaczyć się z lekarzem.

Wydzielina z narządów oddechowych krwawe natury wymagają natychmiastowego leczenia i procedury diagnostyczne. Jeśli masz ból brzucha, a potem plamienia, raczej można mówić o zagrożeniu przerywania ciąży. Sytuacja jest taka, że ​​silne skurcze macicy doprowadzić do oderwania się łożyska i integralności swoich statków.

Jeśli odkleić część łożyska znajduje się w pobliżu kanału szyjki macicy, bóle brzucha towarzyszy plamienie, czy daleko – absolutorium nie będzie.

Jasny krwawienia z dróg rodnych może pojawić się łożysko przodujące, szczególnie gdy towarzyszy wzrost tonu macicy lub isthmic niewydolności szyjki macicy. Niewydolność szyjki macicy charakteryzuje się stopniowego otwierania szyjki macicy, towarzyszy zniszczenie statków brzegowe łożysko przodujące i wystąpienia krwawienia.

Przekroczyły 23 tydzień ciąży: odżywianie w ciąży

Wzrost łożyska i jego dna naczyń towarzyszy wzrost zapotrzebowania na dodatkową objętość krwi i początkowo objętość brak jest kompensowana przez zwiększenie części płynnej krwi – w osoczu. Osocze krwi – wody, i to jest naturalne, że potrzeby wodne muszą być w pełni spełnione. Ale w tym samym czasie w obiegu zmian krwi w 23. tygodniu ciąży, istnieje tendencja do gromadzenia się nadmiaru płynów.

Niektóre kobiety w ciąży rozwijać obrzęku i pierwszą rzeczą, która przychodzi do głowy to konieczność wprowadzenia ograniczeń w picia schematu.

Jeśli jest nawet niewielkie obrzęki ilość wlot płynu powinien być ograniczony do 1,5 litra na dobę (zup oparciu) i chlorku sodu – do 5 g soli robi jeszcze lepsze sos sojowy zastępczej. Znacznie zmniejszyć ilość płynu jest nie do przyjęcia, prowadzi tylko do progresji stanu przedrzucawkowego, ponieważ nadmiar płynu w tej patologii gromadzi się w tkankach, w krwiobiegu staje się trochę vice versa.

Jeśli chodzi o napoje, kobiety w ciąży zaleca niesłodzone soki, napoje owocowe, galaretki, wodę mineralną bez gazu i zwykłej wody oczyszczonej.

USA:

Pierwsze zdjęcie pokazuje obraz dziecko leżące na lewym boku, twarzą do ekranu, jest już 23 tygodni. W duże, jasne plamy na twarzy domyślił projekcyjną dziobek, a po obu jej stronach są widoczne orbita. Jest okazja do spojrzenia na główkę dziecka w góry i zobaczyć przyciemnioną ur puch-lanugo. Jest to okres, kiedy dziecko nie kręci się w brzuchu bez przerwy, są chwile, kiedy śpi, a są chwile przebudzenia. W tym przypadku, zgodnie z postawy dziecka sugeruje, że śpi, ich oba uchwyty położył na prawym uchu, być może, tak też jego mamę lub tatę w czasie snu. Jego ciało wciąż zaokrąglane w górę i zbliża 450-500 gramów. Intensywny rozwój kości i mięśni, wyraźnie widać łokcie, ręce i dłonie. Jasne Roundels po lewej stronie zdjęcie jest biodra i kolana.

Tylna ściana macicy może być postrzegane jako zakrzywioną białej płaszczyzny, w której dziecko jest tak wygodne i wygodne. Na górze zdjęcie jako klarowny jednorodny dysku widzialnego łożyska.

Poniższy rysunek przedstawia dziecko leżące na plecach, tyłem do ekranu urządzenia ultradźwiękowe. Ze względu na tę sytuację ciało jest niesamowita okazja, aby zobaczyć żołądka jako ciemny owal. Lekko w prawo można zobaczyć cień rozpoznawalnej formie – malutki wątroby, ale także prawo widocznych pętle jelit. W dolnej części rysunku w postaci białego łuku sporządza kręgosłupa. Wyraźnie widać poszczególne trzony kręgów i ich procesów.

Ciemny wąski pas autostrady wpływ główną aortę krwi, to znajduje się tuż powyżej krzywej kręgosłupa.

Porady

Masz już wymyślić nazwiska dziecka? Jeśli nie masz jakieś pomysły lub zbyt wiele do wyboru, można użyć nazwy słownika. Zazwyczaj w takich słowników, oprócz nazwy ze względu na jego znaczenie.

Możesz zapisać wszystkie nazwy, które lubisz, a następnie wraz z przyszłym ojcem dziecka do przejścia na tych, którzy lubią mniej niż inni.

Niektórzy z rodziców do porodu nie mogą się zdecydować, jak będą nazywać swoje dzieci, ale patrząc na dziecko, po zapoznaniu się z nim, pokazać, że przyszedł do niego nazwa taka sama.

Share →