Kalkulator owulacji. Obliczanie korzystnych dni dla koncepcji

Kalkulator owulacji. Obliczanie korzystnych dni dla koncepcji

Kiedy młoda para chce mieć dziecko, często dla nich atrakcją jest określenie najbardziej korzystne dni do poczęcia. To pomoże ci i Kalkulator owulacji. który jest przeznaczony do obliczania przewidywany termin owulacji, a więc w celu określenia najbardziej korzystne dni dla koncepcji dziecko.

Dowiedz się więcej o tym, co owulacji i dlaczego jest to ważne dla wczesnej koncepcji wiedzieć, kiedy to się stanie, czytaj poniżej. Poniżej znajdziesz inne wskazówki, jak zajść w ciążę szybciej. Jeśli daty rozpoczęcia ostatniej miesiączki i czas trwania cyklu miesiączkowego i fazy lutealnej wiesz, po prostu korzystać z kalkulatora:

Czas lutealnej (wydzielniczej) Faza

Co to jest owulacja?

Owulacja – jest wyjście dojrzałych jaj z jajników kobiety. Po zwolnieniu jajowej z jajnika może zapłodnione w okresie od 12 do 24 godzin, w przeciwieństwie do tego, by w sposób ze spermy żyjącego 3-5 dni. Dlatego, jeśli chcesz zajść w ciążę, ważne jest, aby zrozumieć dokładnie, kiedy występuje owulacja, w celu zaplanowania koncepcji "Okres płodne" (dni Żyzne).

Skąd wiesz, kiedy występuje owulacja?

Aby obliczyć razy owulacji miesięczny cykl menstruacyjny (zwykle 28 dni) 14 dni konsumentami (czyli czas trwania fazy lutealnej). Na przykład, jeśli twój cykl wynosi 29 dni, a następnie najprawdopodobniej owulacja występuje w 15 dniu cyklu. Jeśli masz 24-dniowy cykl miesiączkowy, owulacja następnie czekać na 10 dni.

Niestety, ta metoda nie pomoże, jeśli nie posiadają regularny cykl miesięczny. Dlatego, jeśli masz problemy z definicji terminu owulacji, wizytę u lekarza, który doradzi i dostosowanie otoczenia do sprawy.

Zmierzyć podstawowej temperatury ciała, wykorzystując tabelę cyklu miesiączkowego

Określaniu dzień owulacji, jest również bardzo użyteczne do pomiaru podstawowej temperatury ciała. Do tego trzeba tabelę podstawowej temperatury, pobrania i wydruku, który można wykorzystać na poniższy link:

W postaci wypełnionej to wygląda w następujący sposób:

Określić dzień owulacji do tabeli cyklu miesiączkowego nie jest trudne. Zazwyczaj tuż przed owulacji temperatura nieznacznie spada, a następnie zastępców wzrost versa i pozostaje tak aż do końca cyklu miesiączkowego. Zastosowanie tego sposobu jest pomiar temperatury przez okres 2 miesięcy, po którym staje się możliwe, aby obliczyć przybliżone termin następnego owulacji, a następnie przed planowanym płeć przez 2-3 dni.

Podstawowe zasady podstawowej temperatury ciała:

 • Weź temperaturę codziennie rano w tym samym czasie (+/- 30 minut).
 • Nie jest zalecane, aby wstać, usiąść, chodzić, a nawet iść do łazienki przed pomiaru temperatury.

  W tej samej chwili po przebudzeniu wziąć termometr w ręku.

 • Użyj tego samego termometru. Jeśli kupiłeś nowy, zmierzyć je na początku następnego cyklu miesiączkowego.

Uważaj na inne "sygnały" jego ciało

W dniu owulacji może czuć dyskomfort lub słaby ból brzucha, który trwał kilka godzin. W ogóle, niektóre kobiety mogą łatwo określić owulację, a inni nawet nie wiedzą o tym.

Porady dla najmłodszych poczęcia

 • Więcej seksu. Najlepsza szansa na koncepcji podczas seksu 1-2 dni przed owulacją, jednak cykl nie może być regularne, co jest, dlaczego może dobrze "tęsknić", Plemniki mogą przeżyć w organizmie kobiety do 5 dni, tak, aby zajść w ciążę, seks codziennie, począwszy od 3 dni przed owulacją i 2-3 dni po niej.
 • Nie spiesz się do łazienki po seksie.

  Leżeć w łóżku przez kilka minut po stosunku.

 • Nie stosować sztuczne smarowanie, spraye pochwy, pachnące tampony i douching. Może zakłócić normalną kwasowość pochwy.
 • Zmniejszyć poziom stresu. Według badań przeprowadzonych przez wysoki poziom stresu może zakłócać poczęcia. Nie zaleca się zrezygnować z pracy lub dokonać istotnych zmian w ich życiu.

  W zmniejszeniu stresu pomoże prostych rzeczy, takich jak spacer w parku, wykonania lub przytulić ukochaną osobę.

 • Staraj się utrzymać zdrową wagę. Eksperci doradzają także dbać o ich wskaźnik masy ciała. jako niedowagę lub odwrotnie – nadmiar nim może prowadzić do zaburzeń owulacji, jak również niekorzystnie wpływać na produkcję w organizmie hormonów reprodukcyjnych kluczowych.
 • Chcesz chłopca czy dziewczynkę? Niestety, naturalna droga prenatalnej selekcji płci nie istnieje, ale naukowcy odkryli, że plemniki "żeński" żyli średnio dłużej niż "Mężczyźni", Dlatego też, w celu poczęcia chłopca, plan stosunek jak najbliżej owulacji, jeśli dziewczyna przeciwnie, planowane seks 2-4 dni przed owulacją, to nie będzie bardziej po jajku "Kobiety" sperma, odpowiednio, a szanse na zajście w ciążę dziewczyny będą wyższe.
Share →