Kapiącej wody w czasie ciąży

Kapiącej wody w czasie ciąży

Z początku ciąży, kobiety zawsze chcą, aby zminimalizować wszystkie rodzaje ryzyka, które mogą zagrozić ciąży i rozwój płodu. Musimy przyznać, że z kobietą w ciąży w tej sytuacji nie zależy wszystko. Czasami zagrożenie spowodowane dość nieszkodliwe czynniki.

Wśród nich należy zwrócić uwagę i wycieku wody w czasie ciąży. Jeśli ten warunek nie został wykryty w odpowiednim czasie, mogą wystąpić pewne komplikacje i nieprzyjemne konsekwencje w przyszłości.

Występowanie charakter nieszczelności w czasie ciąży

Płyn owodniowy jest cieczą konieczne dla rozwoju płodu, naturalnym środowisku. Również w praktyce naukowej stał się znany jako płynu owodniowego płynu owodniowego. Jednak, niezależnie od konkretnej nazwy płynu owodniowego, stają się one niezawodną ochronę przed oddziaływaniem środowiska hałasem, ułatwienie swobodnego przepływu dziecka w łonie matki. «wygładzanie» ruch płodowy chronić ciało kobiety od wyglądu aktywnego naporu dziecka.

Jest płyn owodniowy w pęcherzyków owocowych, które tworzą wraz z rozwojem płodu. Pęcherz płodowy zawiera wód płodowych, aby zapobiec ich zewnętrznej impregnacji, zapewniając jednocześnie przyjaznego środowiska dla rozwoju płodu. Również dzięki temu chroniony przed niebezpieczeństwem płodu penetracji różnych zakażeń.

Wielkość i wzrostu dziecka występuje błony wielkości. Objętość płynu owodniowego w późnym okresie ciąży może osiągnąć 1-1,5 litra. Wylania płynu owodniowego zwykle występuje w trakcie pierwszego etapu pracy. na szczycie jednej z walk. także podczas otwierania szyjki macicy. możliwe spontaniczne pęknięcie błon płodowych, to możemy mówić o prowadzeniu procesu rodzajowe. Ale czasem wykrywania nieszczelności w czasie ciąży może być długo przed nadchodzącym porodzie.

Taka sytuacja powinna być skorygowana tak wcześnie, jak to możliwe, aby uniknąć dość katastrofalne skutki.

Ryzyko wycieku wody w czasie ciąży

Kapiącej wody w czasie ciąży wskazuje zmniejszenie skorupy komórki jajowej, z naruszeniem jego integralności. Po pierwsze, istnieje ryzyko zakażenia płodów. istnieje również ryzyko przedwczesnego procesu narodzin. Wszelkie zmiany w rodzaju i ilości wydzieliny pochwowej powinien poinformować kobietę, która powinna skonsultować się z lekarzem.

Szczególnie niebezpieczne przypadki popełnionych przez niewielką liczbę wycieków wody w czasie ciąży. Uwagę na brak konkretnego koloru i zapachu płynu owodniowego. Dlatego, niewielki wyciek płynu owodniowego miesza się z innymi upławy. W rezultacie, w celu określenia przecieki nie jest możliwe. Ale przeciek przypuszczenie jest możliwe przez fakt, że proces ten prawie zawsze sprawia zamoczeniem bielizny kobieta w ciąży. Jeśli umieścisz pieluchy między nogami, wkrótce będzie można zobaczyć na wyglądał mokrą plamę.

W tym przypadku należy natychmiast skonsultować się ze specjalistą – Nie możemy zwlekać. Lekarz będzie mógł ustawić wyciek wody, dokonanie niezbędnych dostosowań do sytuacji w razie potrzeby.

Przyczyny wycieku wody w czasie ciąży

Kapanie wody w trakcie ciąży może być spowodowane różnymi przyczynami. Ale błony owodni często stają się cieńsze powodu przenoszony kobieta chorób zapalnych lub aktualnego zakażenia. Wśród najbardziej charakterystycznych można zauważyć endocervicitis i chorób ginekologicznych – coleitis i obszarów macicy pochwy, które prowadzą do naruszenia integralności błon.

Między innymi, można zauważyć obecność złośliwych i łagodnych nowotworów macicy, przypadki inwazyjnej diagnostyki prenatalnej (punkcja owodni, kordotsenez, horionbiopsii) CIN.

Sposoby diagnozowania wycieków wody podczas ciąży

Do identyfikacji wycieku wody podczas ciąży można stosować kilka sposobów. W szczególności może to potrwać wymaz z pochwy. jego analiza będzie potwierdzić lub zaprzeczyć upławy płynu owodniowego. Ale typowym sposobem wykrywania wycieków staje specjalne wykonanie szybkich testów. Badanie jest wykonywane przez kobiety w ciąży może pod nadzorem lekarza, można to zrobić w domu.

W przypadku niezadowalających wyników badania, wykrywania wycieków wody w czasie ciąży, istnieje potrzeba pilnych działań. Zależy od wybranego przebiegu ciąży – jeśli nie przychodzą do chwili dostawy. kobiet wymaga hospitalizacji. W szpitalu będzie ona w stanie zapewnić odpowiedniego leczenia, aby utrzymać ciążę.

Po wycieku wody w czasie ciąży bliżej daty urodzenia, możliwe środki w celu pobudzenia pracy.

Tradycyjnie, w czasie ciąży, w przypadku niektórych znaków ostrzegawczych, trzeba się z gorącym apelem do porad lekarza. I, o ile to możliwe powinna być wykonana wcześniej. Zwłaszcza w przypadku odprowadzania z dróg rodnych, zmiany charakteru lub ilości osadów. Ale trzeba przyznać, że nie zawsze jest lekarz może wykryć pęknięcie błon.

W związku z powyższym, w celu zidentyfikowania problemów kobiet przejdzie serię testów laboratoryjnych. Dzięki niektóre z metod współczesnej medycyny możliwym do wykrycia takiego uszkodzenia błony owodniowego, w którym wyciek płynu owodniowego i. Badania te opierają się na zasadzie wykrywania istotne elementy, które są częścią płynu owodniowego.

Czasami przypisane przez przejście cytologicznego badania wydzieliny z pochwy. Materiał pobiera się z tylnego sklepienia pochwy przy zastosowaniu na płytce szklanej. Odbyło się przebarwień w laboratorium specjalną metodą z późniejszej oceny pod mikroskopem. Czasami wyniki wykazały komórek w różnych kolorach, w tym komórek ottorgshiesya genitaliów i narządów moczowych płodu skóry.

Pojawienie się takich objawów może zgłosić uszkodzenia membrany.

Innym sposobem na wykrycie wód płodowych w wydzielinie z pochwy jest określenie objawów paproci lub arborisation. Specjaliści w tej sprawie, kobieta zgłosiła ferning plamę na. Podstawa ferning – śluz w szyjce macicy podczas suszenia może prowadzić do pojawienia się kryształów.

Powodem krystalizacji jest zmiana właściwości fizyko-chemiczne śluzu w wyniku działania hormonów, które składają się z płynem owodniowym. Płyn pochwy nanosi się na szkiełku, a następnie suszenie, krystalizacja jest oceniana pod mikroskopem w małym powiększeniu. W przypadku wycieku płynu owodniowego będą widoczne na wzór szkła przypominającego liście paproci.

Ale coraz częściej we współczesnej medycynie, pod warunkiem amnitesta wykorzystanie. Aby przeprowadzić ten test nie wymaga specjalnych warunków laboratoryjnych. Może to być przeprowadzone w różnych położniczych, patrząc od ciężarnych pacjenta.

Wyniki tego badania jest substancja wydzielania pochwy nie zawiera stanu normalnego. Jednak ten materiał jest ustawiony w płynie owodniowym – zwane łożyskową alfa-1 mikroglobuliny. W tym teście przewiduje wprowadzenie specjalnego tamponu do pochwy, zdolność absorbowania zakończenia.

Wacik dalej zanurza się w probówce należący do uwolnienia substancji z wyjściami tamponu do roztworu. Następnie rura jest opuszczany do paska testowego. Gdy zobaczysz pasek kontrolny można mówić o łożyska alfa-1-mikroglobuliny, co oznacza uszkodzenie integralności błon.

W przypadku pęknięcia błon płodowych kobieta w ciąży potrzebuje obowiązkową hospitalizację. W zależności od aktualnego wieku ciążowego i innych czynników indywidualnych, lekarz ustali dalsze taktykę – leczenie kontynuowania ciąży lub porodu zachętę.

Share →