Katar

Katar

Nieżyt nosa – zapalenie błony śluzowej nosa, co jest powszechnie znane jako przeziębienia. Głównym powodem, dla jego rozwoju – wprowadzenie patogennych infekcji – bakterie i wirusy. Czasami jest tzw naczynioruchowe zapalenie błony śluzowej nosa, charakteryzuje się obrzękiem błony śluzowej nosa, w wyniku naruszenia tonu kapilar krwionośnych. Przyczyną tego stanu – procesy alergiczne, przez inhalację suchego zimnego powietrza, efekt par pewne substancje kontrolowane użycie pewnego krople do nosa.

Nieżyt nosa może rozwijać zarówno jako niezależny choroby i działać jako powikłanie grypy lub odry.

Głównym objawem zapalenia błony śluzowej nosa, bez względu na jego przyczynę, jest wygaśnięcie śluzu z nosa. Proces ten nazywany jest wydzieliną. Jego fizjologiczne znaczenie Jest oczywiste. Wraz z wysięku z nosa, organizm stara się zmyć i usunąć z patogenów i ich toksyn nosa. Dzięki koniec śluzu oczyszcza nosa oraz odzyskiwanie następuje.

Ale, niestety, nie zawsze, ponieważ nasze ciało jest zaprojektowane trudne.

Problemem jest to, że równolegle z wysiękiem rozwija procesu patologicznego – proliferacji. Makroskopowo charakteryzuje się obrzękiem oraz grubości błony śluzowej nosa. Wynika to przekrwienie nosa i katar. Ponadto, w przypadku zimnego często cierpią zatoki szczękowej. To jest pusta para Edukacji, znajduje się we wnętrzu kości szczękowej i uczestniczyć w ociepleniu, nawilżania powietrza i tworzenie głosu.

Zatok wgłębienia nie są zamknięte, komunikować się z nosa, z niewielkimi otworami lub przetoki. Zatok pokrywa się z wewnętrzną stroną błony śluzowej. Wytwarzany przez nie niewielkiej ilości śluzu jest odprowadzana z nich zespolenia.

W nieżyt nosa, spowodowane obrzękiem błony śluzowej nosa z zespoleniem odwodnienia wąskie i złamane. Jednak to nie przeszkadza przenikaniu infekcji nosa w zatoki szczękowej. Skopje zastoju śluzu – wielka pożywką dla drobnoustrojów chorobotwórczych, powodując zapalenie zatok – zapalenie zatok.

Ten obraz jest typowy dla zapalenia błony śluzowej nosa.

Te dwa procesy, nieżyt nosa i zatok często łączy się, co jest często błędnie mylone ze sobą. Następnie bakterie z zatoki szczękowej przeniknąć nosa i dalej je zainfekować. Błony śluzowej nosa puchnie coraz więc błędne koło. I podzielenie okręgu może korzystać tylko z kompleksowego leczenia.

Dowiedz się, jak prawidłowo zdiagnozować rodzaj przewlekłego nieżytu nosa, może spowodować komplikacje. Dowiedz się, jak wybrać skuteczne leczenie. Terminowe diagnoza i odpowiednie leczenie – tylko niech się do szybkiego powrotu do zdrowia.

Share →