Każdy musi wiedzieć, w tym: zasady postępowania w tłumie

Każdy musi wiedzieć, w tym: zasady postępowania w tłumie

Lato jest w pełnym rozkwicie. Aktywność społeczna rośnie gwałtownie w górę społeczeństwa. Koncerty, rajdy, imprezy sportowe zgromadzi wiele osób. Każdy z nas świadomie lub nieświadomie może być jednym z wielkich tłumów. Ludzkie zachowanie jest tłum, a tłum może być bardzo różna. Naukowcy uważają, że tłum jest biologicznie specjalny zespół, który działa zgodnie z jej przepisami.

Taki stan emocjonalny tłumu sprawia, że ​​człowiek traci indywidualność; zachowania psychologiczne wyrównał. Absolutnie różni ludzie zaczynają działać w ten sam sposób, nie biorąc pod uwagę interesy jednostek i ich konserwacji.

Takie masowe gromadzenie się może być niebezpieczne katastrofa. Złapany w tłumie lub blisko niego, musisz być przygotowany na to, że wprowadzenie się na niebezpieczeństwo. Musimy pamiętać, że ludzie mogą zachowywać się nieprzewidywalnie, nagle znalezienie zachowania nie wpisują się w życiu codziennym – agresja, przemoc, okrucieństwo.

Aby poważnie rannych w wypadku wystąpienia sytuacji awaryjnej musi znać podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się w zatłoczonych miejscach.

Podczas wizyty główne koncerty, festiwale uliczne, wydarzeń sportowych, należy zawsze zwracać uwagę na nastrój tłumu. Widząc coś jest nie tak, gdy w otoczeniu kogoś, zaczyna zachowywać się agresywnie, staram się z niej wydostać. Unikaj pijanych ludzi, są one źle karmione kontroli i trudno uspokoić.

Spróbuj oddalić się od nich.

Często zmiażdżyć tłum przeciąga po zdarzeniu, kiedy ludzie są wysyłane na zewnątrz budynku, lub w dół, w metrze. Możesz uniknąć tłumów, przechodząc nieco wcześniej, lub odwrotnie, należy odczekać tłum ustępuje. Małe dziecko trzymać pod ręką, i starać się mieć dzieci był w posiadaniu informacji, w przypadku jego utraty z pola widzenia.

Na ulicy sprawiają, że zasada ominąć stronę tłumu, Umiarkowana ciekawość.

Jeśli nadal były w tłumie, nie za złe i nie zachowują się agresywnie, nawet jeśli nie zgadzasz się z pomysłów innych. Postaraj się spokojnie i szybko, jak to możliwe, aby nie pozostawić tłum. Jeśli tłum jest gęsty i może być przymocowana do udawać, że się niedobrze. Po skraju tłumu, pamiętaj, że jest to niebezpieczne miejsce.

W przypadku jakichkolwiek wypowiedzi paniki może być po prostu zabójcze.

Jeśli nie można wydostać się z tłumu, a wy będziecie masa ludzi, należy pamiętać, że w tym przypadku najważniejsze – aby nie spaść. Upadek może prowadzić do tragicznych konsekwencji, można deptać. Aby tego uniknąć, ich dobytek – torba, parasol, popchnąć ciało, pozbyć się wysokich obcasach.

W sytuacji awaryjnej, pozbyć się ich bez wahania. Oni nie są warte twoje życie. Usuń szalik; Jeśli to możliwe, zamocować i pory roku ubrania; nie trzymać ręce w kieszeniach. Jeśli spadnie, nie panikuj, chronić głowę w dłoniach i natychmiast wstać. Ignorować ból i postarać się w żaden sposób.

Oto jeden z możliwych sposobów: szybko dostać się na czworakach, pivot stóp do przedstawienia, z dala, nie wyginając go, stosując nacisk tłumu drastycznie wzrosną. Jeśli nie możesz wrócić do piłki. Ochrona głowy, szyi, zamknąć przedramiona i dłonie, a gdy jest to możliwe, wstać.

W gęstym tłum niebezpiecznych prawdopodobieństwa kompresji. Thorax zablokowana w zamku i złożyć swoje ramiona na piersi. Chronić źródła napięcia membrany. Zagłówki z tyłu wziąć na łokciach.

Jeśli tłum się nie porusza, wstać tak, że ramiona z dwóch sąsiadujących ze sobą ludzi, tworzą trójkąt. To daje trochę miejsca na ruch klatki piersiowej.

I pamiętaj, że głównym – nie panikuj i nie spiesz się. Staraj się, aby umysł. W skrajnych sytuacjach, on jest twoim obrońcą.

Share →